Skocz do zawartości

Przeciążenie Procesora: Przerwania Systemowe


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.


Na początek link z informacjami o konfiguracji sprzętowej:

Sony Vaio SVE1511G1E

Dodam również iż w laptopie doszło do małej modyfikacji, mianowicie został wymontowany napęd, który został zastąpiony dodatkową kieszenią z dyskiem. Kieszeń ta jest przeznaczona do dysku który był już w laptopie, natomiast dysk SSD Goodram Iridium Pro 240 GB, na którym oczywiście jest system operacyjny, został podmieniony, w celu zwiększenia szybkości i wydajności systemu. Dodałem również 4 GB ramu. Wszystko było ok przez kilka miesięcy, kiedy zauważyłem że wydajność procesora drastycznie spadła, co wskazują zdjęcia poniżej:

http://iv.pl/images/31187682620477726438.jpg
http://iv.pl/images/29811401128386951154.jpg

Jak widać, mamy przeciążony pierwszy rdzeń jak i zwiększone temperatury, gdzie nie jest totalnie nic uruchomione, nawet Przeglądarka. Przyjrzałem się temu bliżej i zauważyłem proces który tak drastycznie obciąża mi procesor, zdjęcie niżej:

http://iv.pl/images/54881839291789561271.jpg

Wszystko jasne, choć niezupełnie, gdyż totalnie nic nie można zrobić z tym procesem, nie można go zlokalizować, zmieniać, usuwać nic. W tej chwili do głowy przychodzi mi tylko i wyłącznie solidne czyszczenie podzespołów.

Co robiłem:

Reinstalacja Sterowników (bez zmian)
Reinstalacja Windows  (bez zmian)
Aktualizacja Bios (Bez zmian)
Czysty Rozruch (bez zmian)
Wiersz poleceń i komendy:dism /online /cleanup-image /restorehealth
sfc /scannow (bez zmian)
Skan Antywirusowy jak i adware 0 zagrożeń (bez zmian)

Dodam również że komputer jest po świeżej instalacji, sterowniki są z zaufanego źródła (Strona producenta), wszystkie aktualizacje systemowe i sprzętowe są zainstalowane. Próbowałem również przeczyścić dysk i rejestr ze zbędnych śmieci, niestety nic nie pomogło. Kończą mi się pomysły więc proszę o pomoc.  Serdecznie dziękuję. Pozdrawiam

 

P.S. Jeśli wybrałem zły dział, bardzo proszę o przeniesienie i przepraszam za kłopot.

Link to post
Share on other sites

Witam moge ci tylko powiedzieć co mi pomogło,wyłączyłem windows update i windows search problem znikł.

Niestety nie jest to takie proste. :(

 

Jak już pisałem po formacie mam takie jazdy, mimo to spróbuje wyłączyć te aktualizacje. Co do Windows search już dawno go wyłączyłem. Stawiam tu na problemy sprzętowe. Możliwe że trzeba go też przeczyścić, co planuje zrobić. Zamówiłem już pastę, taśmę termoprzewodzącą i alkohol izopropylowy. Jak narazie to moja ostatnia deska ratunku.

 

Gdyby jednak ktoś znalazł sposób jak wykonać diagnozę, która pomoże mi zweryfikować problem. Proszę o informację. Pozdrawiam

Niestety nie mogę poprawić swojego posta, więc zamieszczam jeszcze raz zdjęcia:

61ec818c703d1.jpg

b3f70ebb5a806.jpg

94770f7452424.jpg

Ostatecznie już kupiłem wszystkie potrzebne artykuły do czyszczenia Komputera w tym CPU i GPU. O rezultatach poinformuję. Może komuś się przyda, kto również ma podobny problem.

No dobra przesiedziałem troszkę nad tym. W związku z tym że nikt nie jest w stanie mi pomóc, problem staram się rozwiązać samodzielnie. Do serwisu mogę się zgłosić, tylko że na 100% będą chcieli zabrać mi ten komputer, a gwarancji już nie ma. Telefonicznie na pewno mi nie pomogą. Jak już wcześniej wspominałem, kupiłem artykuły takie jak pastę i taśmę termoprzewodzącą / alkohol izopropylowy. Zabrałem się za to wczoraj, więc małe sprostowanie co już zrobiłem:

 

- Czyszczenie płyty głównej / usuwanie kurzu

 

- Czyszczenie układu chłodzenia / radiator/wentylator

 

- Czyszczenie CPU i nakładanie pasty termoprzewodzącej

 

- Czyszczenie układu graficznego

 

- Wymiana taśmy termoprzewodzącej.

 

- Reset Biosu do ustawień fabrycznych.

 

- Skan Antywirusowy Programem Eset,

 

- Skan Programem SpyBot search and Destroy i MalvareBytes

 

- Wyłączenie Windows Update/ Windows defender/ Windows Search

 

 

 

Mogę jeszcze przywrócić poprzednie oprogramowanie i sterowniki, bo zdaje się że Sony Vaio ma taką możliwość.

 

 

Po tym zabiegu, znacznie spadły temperatury do 60 stopni. Z czego jestem bardzo zadowolony. Problem został nierozwiązany. Na prawdę już zaczyna mnie to wkurzać, przeciążenie w pierwszym rdzeniu, jak jest, tak jest I nadal występują tak zwane Przerwania systemowe. Pomocy!

Edytowane przez bossikowy
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...