Skocz do zawartości

Przystawka do TV z normalną przeglądarką


Recommended Posts

Poszukuję jakiejś przystawki do TV, która posiada, lub na której można zainstalować w pełni funkcjonalną przeglądarkę internetową. 

Posiadam Samsunga J6200 ze smart TV, ale przeglądarka w tym TV woła o pomstę do nieba!

Jest okrojona ze wszystkiego :/

Zależy mi na tym, żeby sprzęt był na tyle wydajny, aby radził sobie w filami w 1080p nie tylko na YT, ale również z innych źródeł, takich jak cda.pl.

 

Zastanawiałem się nad Asus VivoStick TS10, ale płacić 600zł za możliwość korzystania normalnej przeglądarki to lekka przesada. 

 

Miałem ostatnio Chromecast 2, ale to nie dla mnie.

Link to post
Share on other sites

Masz Smart TV i YT przez przeglądarkę, a gdzie apk'a? U mnie na 5500 przez apke YT działa bardzo dobrze.

CDA czy podobne to masakra w kontekście obsługi przeglądarki, zwłaszcza dzięki wszelakim dodatkom na stronach.

 

Wyleczyłem się z przeglądania internetu jako takiego, Pogoda, Radio, Info, YT tylko przez dedykowane aplikacje.

Link to post
Share on other sites

Nie chodzi o przeglądanie internetu (czytania artykułów), tylko o wygodne (tak jak na PC, laptopie)wyszukiwanie i oglądnie seriali z takich stron jak cda.pl, filmy.to... Dodawanie zakładek, synchronizacja przeglądarki z tymi, które mam zainstalowane na PC, telefonie.

YT podałem dla przykładu i na pewno nie korzystałbym z YT poprzez jakąś aplikację w smart TV, gdzie wklepanie czegokolwiek w wyszukiwarce za pomocą pilota trwa wieki... 

Szukam przystawki, która zaoferuje mi dokładnie taką samą funkcjonalność przeglądarki jaką mam na PC, tyle.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jacku takie rzeczy to tylko z Raspberry Pi.

Myślałem o tym, czytałem...

Raspberry Pi 3 model B WiFi Bluetooth 1GB RAM 1,2GHz, to chyba najwyższy model a 1GB ram dyskwalifikuje go definitywnie.

Do 720p może i tak, ale do 1080p?

Lepszym wyborem byłoby takie coś, ale cholernie drogo to wychodzi - http://www.up-board.pl/#UPshop

Link to post
Share on other sites

Ostatnio miałem okazję testować:

http://allegro.pl/tv-box-mxq-pro-2g-16gb-bluetooth-4-64bit-smart-4k-i6364001442.html

Takie chińskie boxy wydajnościowo może się bronią, bo 1080p bez zająknięcia odtwarza, ale soft kuleje. Gość na forum androida mi to polecał i jeszcze ktoś, a u mnie zaraz po odpaleniu spam komunikatami "aplikacja x przestała działać" i nic nie mogę zrobić, kilka hard resetów i to samo... Może trafiłem słaby model, ale się zraziłem do chińszczyzny.

Link to post
Share on other sites

Mogą pojawić się problemy przy 1080p, ale przy plikach z olbrzymim bitrate (pliki o wadze 20-30gb, czyli 60fps). Takie cda.pl czy inne nie będzie problemem. 

 

A ilu calowy masz TV? Bo jeżeli do ~46 cali to różnica między 720p, a 1080p jest raczej nie do wychwycenia.

Link to post
Share on other sites

Przerabiałem raspberry pi b+, orange pi i chiński android box. Wszystkie te rozwiązania nadają się najwyżej do odtwarzania filmów z poziomu kodi. Teraz mam ubuntu na płycie ASRock Q1900-ITX J1900 i mogę powiedzieć, że wszystkie te rozwiązania to takie przejściowe zabawki w porównaniu do pełnoprawnego PC.

Link to post
Share on other sites

Siemka.

 

Tez wlasnie szukam czegos takiego i najlepsze/najtansze co udalo mi sie znalezc to:

https://www.amazon.de/Beelink-Mini-PC-Windows-x5-Z8350-Streaming/dp/B01M1JJ7BC/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1484566227&sr=8-1&keywords=Beelink+Z83-II

 

Mozna troche taniej (ok 75E) z gearbest.com, ale z ewentualnymi oplatami i czasem dostawy chyba lepiej z amazona....

 

Jest jeszcze opcja z PC typu MSI Brix, jak dobrze poszukasz to mozna znalezc w cenie ok 400PLN, ale licz sie z koniecznoscia zakupu RAM i dysku 2.5". Mozliwosci konfiguracji i rozbudowy jednak wieksze. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...