Skocz do zawartości

Smart TV Youtuba a rozdzielczość


Recommended Posts

Witam.

 

Rozważam zakup TV z internetem. Myślałem nad 40" a takowe mają 1920x1080. Nie miałem jakiejś styczności z takim sprzętem.

 

I teraz pytanie. Czy w Youtube można ustawiać rozdzielczość/jakość tak żeby była niższa od natywnej wyświetlacza czy TV robi sobie to automatycznie? Nie chcę sobie zamulać łącza w domu bo YT by chodził w 1080p/720p a może w 360p/480p. Jest taka możliwość?

 

Oglądałem coś takiego u brata na TV ale nie widziałem nigdzie opcji zmiany jakości/rozdzielczość. TV myślę tani Hyundai jeśli to coś pomoże ale aplikacja YT zapewne jest uniwersalna.

 

Jeśli nie ma takiej możliwości to po prostu wystarczy mi podpięty lapek bez inwestowania w adepter wifi.

 

Dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Edytowane przez interceptor
Link to post
Share on other sites

Łącze 6mb (nie do 6 tylko stałe 6). Na lapku oglądam 240p/360p. Ładuje się szybko i bez problemu. Jakość mi odpowiada. Buforowanie 720p idzie równo z odtwarzaniem a 1080p idzie za wolno i rwie. Kwestia jest taka że z neta korzystam nie tylko ja w domu a także coś tam zwykle w tle się ciągnie i interesowało mnie czy można na sztywno jakość ustawić. 360p/480p przy jednym filmie nie wpływało by znacząco bardzo na łącze. Dzięki. Wiem na czym stoję. Będzie taka opcja lub i nie będzie.Brat ma Sony i takiej opcji nie znalazłem.


Ostatecznie zamówiłem TV 50" bez smart internetu. Podłączę nettopa 10" na stałe z bezprzewodową klawiaturą z taczpadem. Testowałem na moim TV CRT 21" i pożyczonym TV LCD 40". Na 40" można spokojnie czytać artykuły. Myślę, że to dobra wizja. Nettop mało miejsca zajmuje, ciągnie wszystko z dobrą prędkością a mam pełnowymiarowy internet ze wszystkimi opcjami, bez loterii czy coś będzie czy nie. No i 300 PLN w kieszeni zostało :)

Edytowane przez interceptor
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...