Skocz do zawartości

Czarny ekran po wymianie płyty


Recommended Posts

Witam serdecznie.

 

Postanowiłem wymienić płytę w swoim blaszaku w celu podkręcenia mojego i5 6400, wybór padł na Asrock fatality b150 gaming K4/Hyper. Podmieniłem dzisiaj płytę podłączyłem wszystko i tu pojawił się problem. Komputer startuje, wiatraki się kręcą dysk hdd sie odpala, a na monitorze czarny ekran, zero reakcji.

 

Konfiguracja mojego kompa:

Płyta:Asrock fatality b150 gaming K4/Hyper

Procek: i5 6400

Chłodzenie: SPC Fera 3 v2

Zasilacz:OCZ 600 SXS 2

Obudowa: SPC M20

Grafa: Sapphire RX 470 Nitro+

HDD: samsung 1 TB

SDD: Plextor 120 GB M6S

RAM: Kingston DDR 4 2133 Mhz HyperX 2x 4GB

 

Sprawdziłem wszystkie kable zasilające, CPU, mobo, GPU wszystko jest podpięte, próbowałem przekładać ramy do różnych slotów, zrobiłem clear CMOS, wyjąłem grafę i próbowałem podpiąć na samej integrze (odpięte dyski i jedna kość ramu). I niestety wciąż to samo wszystko sie odpala, świeci a na monitorze (sprawdzałem na dwóch podpinając i pod hdmi z integry jak i DP i hdmi z karty) nic się nie dzieje. 

 

Macie jakieś pomysły ?

Edytowane przez Morfiks
Link to post
Share on other sites

Przy odłączonych dyskach dzieje się to samo czyli nic monitor nie otrzymuje żadnego sygnału.

 

Spóbuje na starej płycie, jesli wystartuje to znaczy ze plyta jeśli nie to znak uwaliłem jakos procka :(

Edytowane przez Morfiks
Link to post
Share on other sites

 Próbowałem różne kombinacje z ramem w kazdym slocie po jednej kości, 2 kosci w dwoch roznych ustawieniach duala nic to nie dawalo.

 

Złożyłem kompa na starej płycie (MSI b150 PC mate) i wszystko hula idealnie :/

 

Procesor wszystko oprócz plyty jest ok.

 

Teraz kwestia co z tą nowa płytą może być nie tak :/ mógł bym spróbować bez obudowy złożyć i sprawdzić tylko kwestia jak odpalic kompa, plyta nie ma przycikow do uruchamiania i resetu :/

Edytowane przez Morfiks
Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem na zawnetrznej graficy wykorzystujac wszystkie wyjscia i oba monitory, podpinając pod integre wygląda to tak samo komputer się uruchamia (wiatraki cpu mobo dysk hdd słychać jak startuje (podpiete zasilanie odpiete sata od plyty)) a monitory nie dostaja wogole sygnału. 

Głośniczka nie mam takze nie wiem czy sa jakies bledy. Na plycie zadnych diod od bledów tez nie ma.

 

Zgłupiałem.

Edytowane przez Morfiks
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj już odpuszcze bo caly dzien juz siedze, sobotni wieczór trzeba wykorzystać. Jutro się jeszcze pobawie ale cos czuje ze plyta padnieta bo juz wszsytkiego co internety pisały probowalem i dalej nic.

 

Dodam że podpięta klawa i myszka nie dostają zasilania.

 

Nie wiem czy socket padl czy sloty ramu, sekcja zasilania, chipset, cieżko bedzie dojsc :( Czy ja coś źle robie ale identycznie zlozyłem na starej plycie i wszystko smiga jak należy :(

 

Jak by ktoś miał jeszcze jakieś pomysły co moge sprawdzić przed wysłaniem na gware to był bym bardzo wdzieczny.

Edytowane przez Morfiks
Link to post
Share on other sites

Po każdej wymianie pyty trzeba uaktualniać sterowniki w Windowsie, ponieważ podczas każdej instalacji systemu są wgrywane podstawowe sterowniki płyty i po prostu nie odpalisz systemu na innej płycie. Podstawowa sprawa czy bios odpala, albo jakiekolwiek komunikaty wstępne. Warto sprawdzić też zasilanie na płycie czy dobrze podpięte, może być tak że zmieniłeś płytę na płytę która ma np. dodatkowe gniazdo zasilania (płyty do overclockingu). Jak nic nie rusza to gwarancja.

Edytowane przez Proxinslaw
Link to post
Share on other sites

Odgrzebuje temat po tygodniu. Ciezki tydzień w pracy i za bardzo czasu nie miałem żeby coś kombinować. Ale dzisiaj z rana ponowiłem próbę uruchomienia płyty. Pospinałem wszystko na pająka z pożyczonym od kumpla prockiem (i3 6100), i spróbowałem na nim. I dalej nic wiatrak na procku startuje ale zero sygnału na monitorze. Podmieniłem na mojego procka z różnymi konfiguracjami ramu, bez grafy z grafa, bez dysków z dyskami i wciąż to samo wszystko startuje ale brak sygnału.

 

Podsumowując, albo jakoś przy pierwszym montażu uwaliłem płytę, albo dostałem już padniętą, okaże się co mi powiedzą w serwisie w przyszłym tygodniu postaram się wysłać jak znajdę chwile wolnego czasu.

 

Dziękuje wszystkim za porady, jak będę miał jakieś wiadomości z serwisu to się nimi podzielę.

 

Pozdrawiam.


Witam serdecznie, wysłalem wczoraj zgłoszenie do morele, otrzymałem odpwiedz z zapytaniem czy reklamacja ma być zgłaszana jaka gwarancyjna czy jako rękojmia. Troszke nie jestem obeznany w temacie, ktoś mogłbym mnie naprowadzić na właściwe tory co wybrać?

Edytowane przez Morfiks
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Troszkę zaskoczony bo nie otrzymałem wcześniej żadnej informacji, wróciłem z pracy a tu kurier pod drzwiami.

Dostałem nowa płytę na wymianę jednak inny model:

https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-fatal1ty-h170-performance-hyper-h170-dualddr4-2133-sata3-hdmi-dvi-atx-868428/

Zakładam więc że moja poprzednia płyta była padnięta na amen.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...