Skocz do zawartości

Przelaczanie sie karty dedykowanej na zintegrowana


Recommended Posts

Witam. Mam pewien ciekawy i irytujący jak dla mnie problem bo nie mogę sobie z nim poradzić, a wiec;

Zapomniałem zabrać ze sobą zasilacza, lecz chciałem pograć w gry i tutaj zaczyna się prawdziwa historia. Mianowicie podczas gry mam 30 fps, na laptopie który normlanie ma 200-250 fpsow, wyniki sa tak słabe ponieważ, jest włączana karta zintegrowana. Co prawda włączyłem maksymalny tryb wydajnościowy i poustawiałem tak aby niepodłączony laptop wciąż był na maksymalnych ustawieniach to grafika wciąż przełącza sie na zintegrowana. Wlaczylem karte przez program nvidii, ale od razu jak wlaczylem geforca 960m, to od razu przełącza się na intel hd graphic 530.

Od razu mowie ze gry nie sa zablokowane na 30 fpsach czy cos, kiedy przelaczam karty to jest moment kiedy mam normlane fpsy, mowie tutaj o 200fpsach, a zaraz potem spada do 30, bo karta znow sie przełącza. 

Co robić i jak żyć?

Link to post
Share on other sites

Nie siedzę za bardzo w laptopach (wiem że to zło konieczne) ale... poważnie nie można grać na ehm "dedykowanej" karcie graficznej jeśli nie jest się podłączonym do sieci elektrycznej?

Link to post
Share on other sites

@ ReznoR

Nie, nie potrzeba być podłączonym do zasilacza. 

 

@autor 

Dlaczego się tak dzieje ? Jak siedzisz na pulpicie to bez różnicy na której karcie skoro żadna nie wymaga tam większej ilości energii. Włączasz grę to karta potrzebuje wiecej " papu " i bateria może nie dawać rady dlatego przełącza na integrę. 

Link to post
Share on other sites

@ultrmateo

Z wyłączeniem karty próbowałem, efekt byl taki ze wyrzuciło mi black screena i nic nie widziałem. Myślałem ze automatycznie włączy się dedykowana, lecz ch**a. Musiałem włączyć w trybie awaryjnym i włączyć spowrotem integrę...

Ale nie rozumiem niby dlaczego nie wystarczy mocy... Przecież jesli da się to przełączyć chociażby na chwile to powinno moc to zostać.

 

@Puciek15

No tak ale to powinno się przełączyć w trybie automatycznym ( chodzi mi o wybieranie karty przez laptopa w zależności od obciążenia). a w trybie gtka powinien być cały czas włączony gtk, a tak nie jest... Mimo ze możliwe ze brakuje mocy tak jak mówisz to według mnie i tak nie powinna włączyć się słabsza karta graficzna.

Edytowane przez szymek2
Link to post
Share on other sites

A długo masz już tego laptopa? Zawsze tak było? Może bateria już nie tak dobra jak od nowości.
Ewentualnie jeszcze zrobiłbym tak, że wywalić sterowniki od GTXa przy pomocy Display Driver Uninstaller w trybie awaryjnym, i potem zainstalować najnowsze ale ze strony producenta laptopa, a nie ze strony NVidii. I zostawić na domyślnych ustawieniach, nic nie zmieniać w panelu.

Link to post
Share on other sites

Także ten. Ta opcja służy do wybierania głównego procesora do obliczeń physx ( może to być procesor albo karta ). 

Tą opcją nie wybierasz karty na której ma się gra włączać.

Tak dla przykładu wcześniej miałem drugą kartę przez jakiś czas. Gra odpalała się na karcie nr1, gdzie w tej opcji miałem ustawione na kartę nr2. Wyglądało to tak że same procesy Physx obliczała karta nr2 natomiast sama gra działała na karcie nr1, dzięki czemu karta nr1 nie musiała dodatkowo obliczać Physx co jakiś przyrost fps dawało. 

 

Także tą opcję możesz zostawić w spokoju nic nią nie wskórasz. To już szybciej wyłącz sobie kartę zintegrowaną ( HD Graphics ) w menedżerze urządzeń.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...