Skocz do zawartości

MSI GeForce GTX 1050 a stara płyta główna


Recommended Posts

Witam

 

Planuje wymianę karty graficznej z obecnie posiadanego Radeona HD4670 ( 8 letniego ) na MSI GF GTX 1050. Moim problemem jest fakt, iż posiadam starą 8 letnią płytę główną Gigabyte GA-MA790X-UD4 która posiada złączę PCI-E 2.0 x 16 a HTX 1050 wymaga 3.0. Z tego co czytałem 2.0 a 3.0 różni się możliwością maksymalnego poboru energii ze złącza 2.0 do 150 W, zaś 3.0 do 300 W. Nie wiem czy mogę kupić taką kartę graficzną czy pozostaje mi jedynie GT730 która jest pod 2.0 , nawet 740 już jest pod 3.0. 

 

Pozdrawiam i byłbym wdzięczny za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Na spokojnie możesz wkładać 1050tkę do tego mobasa.

 

Wypatrzyłem w teście na benchmarku pobór prądu dokładnie tego modelu co chcę i pod obciążeniem pobiera 176 W a PCI-E 2.0 obsługuje do 150 W. Może zadam dziwne pytanie ale gdyby zmniejszyć ustawienia w grach to i może spadłoby zapotrzebowanie na prąd ?

Link to post
Share on other sites

Pokaż ten test, bo to raczej pobór platformy, a nie samej karty.

 

@up

Sekundę szybszy byłeś :P.

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/geforce-gtx-1050-i-1050ti-test/strona/26982.html

 

Dodam, że reszta mojej specyfikacji to AMD Phenome II 965 3,4 Ghz, 4 GB RAM DDR2 1066 Mhz, 2 dyski twarde, zasilacz jakiś bardziej no name 510 W.

Link to post
Share on other sites

Napisz jeszcze jaki posiadasz monitor i czy posiada on cyfrowe wejście sygnału (dvi, hdmi, display port) czy tylko analogowe d-sub (VGA). 

Seria 10xx nie obsługuje sygnału analogowego i trzeba używać konwertera.


Cytat z testu

"Poniższe wartości dotyczą całej platformy testowej (oprócz monitora, głośników, drukarki, itd.)."

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Napisz jeszcze jaki posiadasz monitor i czy posiada on cyfrowe wejście sygnału (dvi, hdmi, display port) czy tylko analogowe d-sub (VGA). 

Seria 10xx nie obsługuje sygnału analogowego i trzeba używać konwertera.

Cytat z testu

"Poniższe wartości dotyczą całej platformy testowej (oprócz monitora, głośników, drukarki, itd.)."

 

Mój obecny monitor to Samsung LCD 11 letni , ale że wygrałem w konkursie - Kalendarz Adwentowy właśnie na Benchmarku - ASUS PG248Q ( za co jeszcze raz dziękuje Benchmarkowi ) zmuszony jestem wymienić kartę graficzną. Radeon HD4670 posiada jedynie DVI. Musiałbym kupować jakiś konwerter DVI-HDMI. 

Link to post
Share on other sites

Żeby nie tworzyć nowego tematu - Jak sądzicie patrząc na moje komponenty i monitor który będę miał czyli ASUS PG248Q to z GTX 1050 mogę liczyć na jakieś normalne działanie w nowych grach ? Czy jednak 4 GB DDR2 będą wszystko blokować. Procesor jest też 8 letni ale 4 rdzenie i 3,4 Ghz może dadzą radę ? Chyba nie będzie to ten sam efekt co bym kupił np GT730 czyli dużo słabszej karty. Obawiam się że procesor może hamować grafikę i ta mała ilość RAMu. W przyszłości myślę nad dokupieniem na Allegro 8 GB DDR2 ale w wersji 800 Mhz. Nie da się połączyć 800 i 1066 Mhz ?

Link to post
Share on other sites

Posiadam tą kartę i również mam PCIe 2.0 na płycie główniej. 
Karta nie ma problemów ze stabilnością, ale lubi też dobijać swoje własne OC do 1800MHz z którego jest zmuszona spaść do 1600-1700MHz przy większym obciążeniu.
A karta jest zbudowana w taki sposób aby nie napsuła ci krwi o ile masz dobry zasilacz. (Mam wersję MSI OC w wersji z jednym wentylatorem)

 

ASUS PG248Q to z GTX 1050 mogę liczyć na jakieś normalne działanie w nowych grach ?

Czasami może procesor niedomagać. 

 

W przyszłości myślę nad dokupieniem na Allegro 8 GB DDR2 ale w wersji 800 Mhz. Nie da się połączyć 800 i 1066 Mhz ?

Da się, ale zwolni do 800MHz. Ewentualnie możesz podkręcić.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam 2x2GB DDR2 1066 Mhz , nie wiem jakiego producenta. Być może w perspektywie dokupilbym 8 GB, ale nie teraz. Na innym forum ktoś napisał mi że z moimi podzespołami , a głównie przez RAM w wersji DDR2 oraz zasilacz raczej no name nie uruchomi się GTX 1050. Polecono mi kupienie tańszej karty byle z HDMI. Sam już nie wiem bo to sprzeczne informacje. Nie wiem tak naprawdę dlaczego miałaby nie ruszyć na tym zasilaczu jeżeli Radeon HD 4670 sprzed 8 lat zbudowany o bardziej pradozerna architekturę działa normalnie.Co sądzicie ?

Link to post
Share on other sites

Ram nie ma nic do rzeczy. Kos pisze bzdury. Mala ilosc ram spowoduje ze np.gra bedzi sie ciela bo bedzie doczytywalo z dysku.

Zasilacz moze jedynie sie zepsuc z powodu ze to jakis no name. Grozi to ze moze spowodowac zwarcie i uszkodzic inne podzespozy w tym nowa karte. Z takim zasilaczem to loteria i lepiej go czym predzej zmienic na cos porzadnego.

Link to post
Share on other sites

Mniej, więcej. Im bardziej go obciążasz, tym ryzyko rośnie, lecz i bez znacznego obciążenia jest ono wysokie. Zmiana zasilacza do dobry pomysł, który może Cię uchronić przed inwestycją w postaci wymiany całego komputera wraz z nową kartą graficzną.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obecnie jedynie stać mnie na kartę graficzną. Chociaż wiem że macie rację to nic nie zrobię. Prosiłbym Was o jakieś podsumowanie bo sam już nie wiem czy ten GTX 1050 może być czy nie czy dać spokój i wziąć np GT730, tylko czy ta karta da lepsza wydajność od obecnego Radeona HD4670 1 GB ?

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie bierz gtx 1050!!! To wydajna i energooszczedna karta o dobrym stosunku wydajnosci do ceny!

Lepszej karty za 600 pln nie kupisz. Gdybys mial 8gb ramu spokojnie ogranalbys na srednich detalach najnowsze gry.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...