Skocz do zawartości

Windows 10 - problem z przesuwaniem ikon na pulpicie


Recommended Posts

Od jakiegoś czasu mam STRASZNIE irytujący problem. Mianowicie po ustawieniu ikon na pulpicie po jakimś czasie (2-4 uruchomienia komputera) wszystkie ikony zostają wymieszane i ustawiają się w lewym górnym rogu ekranu. Tylko parę pozostaje na swoim miejscu - te znajdujące się docelowo w lewym górnym rogu.

 

Po ustawieniu ikon i wciśnięciu F5 na pulpicie nic się nie przestawia.

Po wciśnięciu prawym myszki w "sortuj" nie mam zaznaczonej żadnej opcji, a w "widok" ODZNACZONE jest autorozmieszczanie.

 

W necie piszą o zmianach w rejestrze (zmiana właściciela) - nie pomogło.

Piszą również, że czasem ESET powoduje takie komplikacje - po usunięciu problem nadal występuje

W 2012 pisali, że aktualizacja do grafiki Nvidia również powodowała takie przesuwanie ikon - mam najnowszy soft, a mamy już 2017 rok, także to chyba można wykluczyć.

Piszą też o problemach, jeśli tapeta na pulpicie jest za duża - mam w rozdzielczości monitora i problem występuje.

System ma najnowsze sterowniki, żadnych dodatkowych już nie wyszukuje na chwilę obecną.

 

System: Windows 10 Pro

Rozdzielczość: 1440p

Specyfikacja komputera w stopce.

 

Szukam rozwiązania problemu od kilkunastu dni i zaczynam coraz bardziej się irytować.

Format odpada, ale słyszałem, że komuś problem ten powrócił również na czystym systemie po jakimś czasie.

 

Help me :(

Link to post
Share on other sites

Windows przestawia ikony w taki sposób jak opisałeś gdy nastąpi zmiana rozdzielczości aktywnego ekranu. Może się tak stać, gdy np. zmienisz jedyny aktywny monitor na np. rzutnik o niższej rozdzielczości.  

 

Jeśli nie zmieniasz urządzenia wyświetlającego, to wchodzimy w obszar spekulacji. Być może jakiś program, którego używasz zmienia natywną rozdzielczość monitora (np. jakaś starsza gra używająca 1024x768)? Musisz to dokładnie zbadać (sprawdź w logach lub po prostu zapisuj sobie co jest uruchamiane, a gdy wystąpi zmiana rozmieszczenia ikon - sprawdź ostatnio uruchamianą aplikację).   

 

No i jeszcze rozwiązanie najprostsze - czy tylko Ty masz dostęp do tego komputera? Może po prostu ktoś inny zmienia Ci rozdzielczość "dla żartu"?  

Link to post
Share on other sites

Miałem początkowo dwa monitory, jeden o niższej rozdzielczości.

Obecnie już tego nie mam. Uruchamiane są jedynie nowsze gry (obecnie tylko Mad Max) i po ich zamknięciu pulpit jest dobry. Dopiero gdy uruchomię ponownie komputer, za którymś razem, ikony zostają przestawione.

Czy możliwe, żeby następowała chwilowa zmiana rozdzielczości przy uruchamianiu systemu?

Dostęp mam tylko ja, także to ostatnie można wykluczyć.

 

Czy w logach można zobaczyć informacje o zmianach rozdzielczości?

 

 

EDIT:

Znalazłem logi dot. samego monitora. Są dwie informacje i jeden błąd:

 

Device DISPLAY\AOC3277\5&3866fafb&0&UID4354 could not be migrated.

Last Device Instance Id: DISPLAY\PHL0000\4&35BACB19&0&UID206379
Class Guid: {4d36e96e-e325-11ce-bfc1-08002be10318}
Location Path:
Migration Rank: 0xF000FFFF0000F102
Present: false
Status: 0xC0000719

 

 

 

     
Edytowane przez Szponix93
Link to post
Share on other sites

Cóż, jeśli są błędne wpisy dot. monitora, to mogę sobie wyobrazić, że przy uruchomieniu następuje przełączenie na jakiś awaryjny tryb wyświetlania.

Spróbuj może wyczyścić Windows ze wszystkich wpisów dot. monitora (rejestr, sterowniki, manager urządzeń. itp.), a potem ponownie zainstalować najnowsze sterowniki?

Link to post
Share on other sites

Niestety reinstalacja sterowników nie pomogła. Problem nadal występuje... :/


EDIT:

Próbowałem również tego.

http://www.download.net.pl/co-zrobic-gdy-windows-10-nie-zapamietuje-pozycji-ikon-na-pulpicie/n/7465/

 

2x wyłączyłem i włączyłem komputer, raz uruchomiłem ponownie. Wszystko git.

 

Wyłączyłęm na noc kompuiter i monitoe, włączyłem pc, włączyłem monitor... i ikony znów po lewej stronie :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...