Skocz do zawartości

Recommended Posts

Obecna platforma:

CPU: Core i5 3470 3.2 ghz STOCK

Chłodzenie: SILENTIUMPC SPARTAN 3 LT HE1012

Płyta: MSI B75- G43a

Pamięć: GoodRam 8GB DDR3 1333 mhz

Karta: MSI GTX 1060 GAMING X 6G

Dyski: SSD EVO 850 250 GB, HDD Seagate 500 GB

Zasilacz: SilentiumPC Vero L1 600W 80Plus

Obudowa: Zalman Z9 PLUS

 

Wymiana na:

Core i5 7600K lub Core i7 7700K

GIGABYTE GA - Z270-Gaming K3 Z270

Patriot Dual 8GB (2x4GB) 3000MHz Viper Elite DDR4 CL16

 

Ma to jakiś sens? Wiele osób odradza i żeby wstrzymać się do nadejścia bardziej wydajnych procesorów kolejnej generacji. Aczkolwiek zawsze wychodzę z założenia żeby sprzedać stare części niż je potem wyrzucić. Zawsze coś się zwraca. Komputer już ma ponad 4 lata. Zasilacz jest nowy karta również pozostałe części są ok. Pytanie czy mój obecny zestaw wykorzysta potencjał 1060 i kolejnych kart nowej generacji? Czy taka wymiana da jeszcze większego kopa w grach i więcej fpsów i czy jakieś operacje systemowe również przyspieszą typu streaming, rozpakowywanie plików itp? Przymierzałem się na wiosnę na taki wariant, aby zeszedł podatek od nowości i może AMD Ryzen coś ciekawego zaoferuję. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez Predalien6666
Link to post
Share on other sites

Opisany zestaw po wymianie dał by więcej klatek w grach na nowszych kartach, a GTX1060 przy obecnym sprzęcie w twoim pc spokojnie da radę i nie jest wąskim gardłem jak to mówią chodź sam procesor możesz troszkę podkręcić nawet jak nie ma K na końcu :) Musisz zmienić mnożniki w trybie Turbo zwiększając je o 4, do tego prawdopodobnie trzeba by zmienić limity W dla każdego ze stanów CPU i tyle. To da Ci ~3.7GHz na rdzeń w trybie Turbo (i wyżej w zależności od ilości użytych rdzeni przez aplikację). Większe taktowanie wymaga zwiększenia szyny - max o 5-7MHz co da 105*37=3885MHz. Poczytaj poradniki jak to zrobić, bo jest to proste. Jeśli się boisz to szyny nie ruszaj, jedynie zwiększ mnożniki. Aktualnie ustawione TURBO masz:  36 35 34 33 więc przestawiasz na: 40 39 38 37 Wysłane z mojego Cumulus 6 HD przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 3ndurek
Link to post
Share on other sites

Plagiat dotyczy muzyki, młody to mój brat i pomagałem jemu to napisać w 2013 roku więc swojego posta mogę edytować i powielać kiedy mi się to podoba, skończ najpierw studia z licencjatem, popracuj 15 lat przy komputerach i wtedy zabieraj głos lub sprawdź po IP. czy przypadkiem nie pisała tego ta sama osoba, jest to banalnie proste i byle głupi informatyk to ogarnie w kilka minut, ale jak widać zostałeś detektywem więc nie zabieraj się za komputery albo pisz z doświadczenia a nie ze stron i ternetowych.

 

Wysłane z mojego Cumulus 6 HD przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
Plagiat dotyczy muzyki, młody to mój brat i pomagałem jemu to napisać w 2013 roku więc swojego posta mogę edytować i powielać kiedy mi się to podoba, skończ najpierw studia z licencjatem,

http://i54.tinypic.com/etz89c.jpg

Nie masz bladego pojęcia na jakiej zasadzie działa plagiat, a tym licencjatem to mnie rozbawiłeś, jest się czym chwalić w czasach, gdzie wiele osób ma podwójne magisterium. Jak Cię to pocieszy mam dyplom magistra i studia podyplomowe, (mieszczę się w normie).

A Ty za swoje szczeniackie opryskliwe odzywki otrzymujesz zasłużoną nagrodę.

Link to post
Share on other sites

 

 

Plagiat dotyczy muzyki, młody to mój brat i pomagałem jemu to napisać w 2013 roku więc swojego posta mogę edytować i powielać kiedy mi się to podoba, skończ najpierw studia z licencjatem, popracuj 15 lat przy komputerach i wtedy zabieraj głos lub sprawdź po IP. czy przypadkiem nie pisała tego ta sama osoba, jest to banalnie proste i byle głupi informatyk to ogarnie w kilka minut, ale jak widać zostałeś detektywem więc nie zabieraj się za komputery albo pisz z doświadczenia a nie ze stron i ternetowych. Wysłane z mojego Cumulus 6 HD przy użyciu Tapatalka

 

Autor tamtego postu kategorycznie zaprzecza jakoby byś był jego bratem i otwarcie mówi o przewaleniu jego posta. Takie rzeczy nie tutaj. Żegnam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...