Skocz do zawartości

Komputer między 4000 PLN - 5000 PLN


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Aniteczka,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Edycja video, gry (GTA5, Watch Dogs 2, Diablo 3, Wiedźmin 3 itd.)

  • Maksymalna kwota : max 5000

Kiedy zamierzam kupić komputer? : wczoraj  :D 

Których części potrzebuję : CPU, GPU, RAM, Płyta, Zasilacz, Obudowa, Chłodzenie CPU, HDD 2 TB

Czy będę podkręcać sprzęt? : Jeszcze nie wiem

Rozdzielczość mojego monitora i model : ProLite E2473HDS

Specjalne wymagania : Nie

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : możliwe że SSD i GPU

Własna propozycja zestawu : i5-6600K lub 7600K, i7-6700K lub 7700K, Geforce 1060, 16 RAM, zasilacz 550-600W

Inne : ewentualnie jakiś napęd, ale nie wymagany

 

 

Witam

 

Na samym wstępie chcę wyjaśnić, zapytać się o pewną rzecz dotyczącą GPU z obecnego PC:

 

Mam teraz ASUS GTX 960 4GB STRIX na MSI Z68A-GD55 (G3) z i5 2500K i 8 GB ramu. Czy w/w karta graficzna jest w pełni wykorzystywana w takim zestawieniu? Nadmienię, że komputer ma 5 lat.

Kupiłam ją niedawno (2 miesiące temu wymieniając poczciwą już GTX8600GT) i wszystkie najnowsze obecnie tytuły odpalam na maks ustawieniach i tylko czasami (ale bardzo rzadko) fps spada poniżej 30. :o

 

Jeżeli nie jest w pełni wykorzystywana, to bym ją przełożyła do w/w zestawu, a do tego kupiła coś gorszego - obecny sprzęt będzie wykorzystywany!!!

 

Jeżeli chodzi o płytę główną - bez fajerwerków, ale też nie najgorsze badziewie - średnia półka, może MSI lub Gigabyte.... nie wiem jaki chipset najlepiej...

 

CPU - kompletny dylemat... poradźcie, ale raczej i7 :D

 

GPU - maks GF1060 6 GB - na chwilę obecną świat i ludzie, prawda ?

 

RAM - 2 x 8, taktowanie - nie znam się

 

HDD - Toshiba ? Głównie na dane i instalki gierek, które nie mieszczą się na SSD

 

Obudowa - jakaś fajna, bez okienka bo idzie w półkę :-(

 

Chłodzenie CPU - wydajne, nie drogie, może ten Fortis 3?

 

Chciałabym zmieścić się raczej w okolicach 4000 PLN :cry: , ale pozostawiam furtkę wyjścia.

Poprosiłam bym o przykładowe 2-3 zestawy z uzasadnieniem za i przeciw, ale chciałabym, aby PC starczył na kilka lat :D

 

PS. Jak obecnie najlepiej podłączyć tego GTX960 do monitora, DVI czy HDMI? :?:

 

Edytowane przez Aniteczka
Link to post
Share on other sites

 

 

Zastosowanie komputera : Edycja video

W czym, w jakiej rozdzielczosci materiały, Bitrate/Framerate, długość etc.. Ile tego tutaj będzie ?

 

 

 

Czy w/w karta graficzna jest w pełni wykorzystywana w takim zestawieniu?

A CPU podkręcony ?

 

W 5000zł zmieścisz się z 6700K/7700K na Z270, 16GB RAM, GTX 1060 i jako takimi dyskami pod obróbkę.

Link to post
Share on other sites

Ta edycja to totalnie amatorsko, można ją w sumie całkowicie nie brać pod uwagę....

 

Może tutaj mało wyraźnie napisałam. Chodzi o tą obecną kartę którą mam (GTX960) wykorzystywaną w obecnym komputerze z I5 2500K..., procesor jest delikatnie podkręcony do 3,8...

Jeżeli jest w pełni wykorzystywana to OK, niech sobie zostanie w tym starym PC, ale jeżeli nie, to przełożę ją do obecnie składanego komputera, a do tamtego starego kupię coś gorszego  ;)

Poproszę o bardziej szczegółową propozycję konfiguracji, bo tyle to i ja wiem (no dobra, nie wiedziałam jaki chipset  :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy będę podkręcać sprzęt? : Jeszcze nie wiem

 

 

 

Własna propozycja zestawu : i5-6600K lub 7600K, i7-6700K lub 7700K,

 

Ale mimo to chcesz dopłacać na starcie do procesorów pod OC ?

 

 

 

Chciałabym zmieścić się raczej w okolicach 4000 PLN

 

Zakładając i5 pod OC na Z170 / Z270, SSD 240 GB, HDD 2TB, 16 GB DDR4, obudowę, zasilacz i chłodzenie + 1060 6 GB, to już na starcie bez przepłacania sięgamy kwoty ~ 4800 zł 

Link to post
Share on other sites

Zakupu SSD nie biorę pod uwagę, przekładam ze starego PC, wiec już mamy jakieś 300 zł mniej.

Chyba odpuszczę sobie tego GTX1060, wykorzystam na razie obecną GTX960 ze starego PC'ta, czyli 1500 zł do przodu.

 

Czekam na konkretne propozycje...

Edytowane przez Aniteczka
Link to post
Share on other sites

Póki co taka opcja przy 4000 zł:

 

1 x  Intel Core i5-6402P /2.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 1 x  AsRock B150 Fatal1ty Gaming K4/Hyper /intel B150, DDR4, LGA1151/ 1 x  Corsair 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX 1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 1 x  Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny 1 x  Gigabyte GeForce GTX1060 WF2 OC 6GB DDR5 192bit (1797/8008) http://www.esc.pl/images/icons/stock_icon2.png 1 x  SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z) 1 x  SilentiumPC Fortis 3 HE1425

 

3916 zł + Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

CPU kręcisz poprzez BCLK a nie mnożnik. Rezultat ten sam. W kwocie poniżej 4000 zł masz CPU pod OC oraz 1060 6 GB. Do tego chłodzenie z 140 mm wentylem, 449W na +12V, które będą tutaj z zapasem nawet po OC

 

Przy i7 opcja OC BCLK traci sens gdyż różnica w cenie pomiędzy 6700K a 6700 jest bardzo mała. 

 

Przy przejściu na ...

 

1 x  Intel Core i7-6700K /4.0GHz, 8MB, LGA 1151, BOX/ 1 x  AsRock Z170 Gaming K4 Fatal1ty /intel Z170, DDR4, LGA1151/

 

Masz już ponad 4700 zł. Dociągając do Kaby i Z270 masz okrągłe 5000 zł 

 

1 x  Intel Core i7-7700K /4.2GHz, 8MB, LGA1151, BOX/ 1 x  AsRock Z270 Gaming K4 /intel Z270, LGA1151/

 

 

 

 

Ta edycja to totalnie amatorsko, można ją w sumie całkowicie nie brać pod uwagę....

 

Pierwszy zestaw ma najlepszy stosunek ceny do wydajności i raczej bym się trzymał tego właśnie rozwiązania  

Link to post
Share on other sites

Ten GTX 960 będzie tutaj mocny wąskim gardłem dla takiego zestawu. Ogólnie jest ok choć postarałbym się o nieco lepszą obudowę typu chociażby fabrycznie wyciszonego SPC PAX M70. 

 

Już dawno tej obudowy nie przerabiałem ale maks wysokość chłodzenia do 158 mm gdzie Macho posiada 160 mm. Osobiście widziałbym tutaj SPC PAX + SPC Fortis 3

Link to post
Share on other sites

Czyli w grach zestaw i5...

Cała reszta i7 ? Tzn.?

 

Jeżeli chodzi o obudowy, to wszystkie które mi podpowiadasz odpadają..., obudowa idzie w półkę, i włącznik, usb i inne muszą być na przedniej części obudowy. W półkę jak wsadzę obudowę mam jakieś 5 cm tylko zapasu i żadnego pena tam nie wsadzę....

 

Możesz podpowiedzieć jeszcze jakieś ciekawe propozycje ?

Edytowane przez Aniteczka
Link to post
Share on other sites
Kajtek

 

Zastanawiałam się i wymyśliłam, ale będę Cię jeszcze musiała trochę pomęczyć  :menda: .

Budżet troszkę przekroczę i teraz pytanie czy jest to sprzęt wart swojej ceny, ewentualnie co byś podmienił, zamienił...

 

Proszę o Twoją szczerą i profesjonalną opinię tego zestawu poniżej. Troszkę poszalałam, a co, najwyżej mąż mnie " :o "

Jednocześnie proszę Cię bardzo o pomoc w wyborze dysku SSD (250GB) i obudowy (włącznik, usb i inne muszą być na przedniej części obudowy!!!)

 


Edytowane przez Aniteczka
Link to post
Share on other sites

 

 

Zastanawiałam się i wymyśliłam, ale będę Cię jeszcze musiała trochę pomęczyć   .

 

Daj żyć ...

 

Do tego zastawu ma trafić GTX 960 tak ? Przerabialiśmy już chyba ten temat. 

 

Drogi model GPU, strasznie przepłacona płyta główna

Link to post
Share on other sites

To Ty szalejesz. Ja nigdy nie szaleje. Szanuję czyjeś pieniądze jak własne. 

 

Tutaj masz 500 zł oszczędności względem swojej propozycji 

 

1 x  Intel Core i7-7700K /4.2GHz, 8MB, LGA1151, BOX/ 1 x  SilentiumPC Fortis 3 HE1425 1 x  Corsair CX550M 550W 120mm Bronze Semi-Modularny 1 x  Palit GeForce GTX1060 JetStream 6GB DDR5 192bit (1708/8000) http://www.esc.pl/images/icons/stock_icon2.png 1 x  MSI Z270 SLI Plus /intel Z270, LGA1151/ 1 x  Corsair 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX 1 x  Seagate BarraCuda 2TB 7200rpm 64MB cache SATA600

 

SSD Iridium Pro 240 GB albo jak chcesz szaleć, to 256m8pegn od Plextora

Obudowa poniekąd kwestia gustu. Można uderzyć w nieco fabrycznie wyciszonego Corsair Carbide Series 330R


 

 

Edycja video

 

Rozbij 2 TB na 2 x 1 TB co by mieć osobny odczyt oraz zapis. Chociaż tyle ...  

Link to post
Share on other sites
Szanuję czyjeś pieniądze jak własne

ZA TO PROSZĘ PANA WIELKI SZACUNECZEK !!! :D  :D  :D  :D  :D  

 

No "kochaniutki", z tym Plextorem to poszalałeś  :) , wolałabym w tej cenie jakiś SSD 512 GB. Zaproponujesz coś ?

 

Obudowa. Boże, niby prosta rzecz, ale ile ja się naszukałam, aby coś w miarę normalnego znaleźć, to jakaś porażka..., co o tym sądzisz.... - mnie urzekła prostota i funkcjonalność...

 

Corsair carbide series 200r cc

Edytowane przez Aniteczka
Link to post
Share on other sites

 

 

Jeżeli chodzi o obudowy, to wszystkie które mi podpowiadasz odpadają..., obudowa idzie w półkę, i włącznik, usb i inne muszą być na przedniej części obudowy. W półkę jak wsadzę obudowę mam jakieś 5 cm tylko zapasu i żadnego pena tam nie wsadzę....
 

Powyższy warunek musi być spełniony!

 

Kajtek, błagam, mam otwartych chyba z 50 zakładek z obudowami i jestem coraz głupsza  :cry:  :cry:  :cry:  HEEELLLLPPPP

 

Dysk SSD - zatrzymam się chyba na razie na tym Iridium Pro 240GB.

Link to post
Share on other sites

Po długiej przerwie, nocnych godzinach spędzonych na "doktoryzowaniu" się, chyba udało mi się skleić zestaw z którego będę zadowolona. I w sumie najgorsza była niby prozaiczna rzecz, ale ta chol...... obudowa mnie dobiła. Chciałam sobie zapodać nowość be quiet! Pure Base 600 ciekawa propozycja, ale jeszcze u nas jej nie znalazłam  :(

 

Bardzo proszę o wszelkie "KREATYWNE" uwagi  ;) (może wezmę je pod uwagę...)

Pozwolę sobie tylko wyjaśnić kilka zmian, które dokonałam względem ostatniej propozycji Prezesa  :D Kajtka, któremu MEGA DZIĘKUJE ZA CIERPLIWOŚĆ!!!

 

Karta graficzna - tańsza od Palita, którą proponowaliście o parę groszy i wyższe taktowanie - reszta mi pasuje, bo nie mam zamiaru grać w UHD (patrz post 1 model monitora)

 

Płyta główna - głównie zmiana ze względu na promocje MSI, dostaje: SŁUCHAWKI SIBERIA V2, MYSZ DSB1, KOSZULKĘ MSI  8-) - syn się napalił na te słuchawki...

 

Reszta bez większych zmian:

 

http://www.morele.net/inventory/info/oofHSH/

 

Mam cichą nadzieję, że nie zostanę skrytykowana typu "a po co..., a dlaczego...." - oj tam, oj tam, DAJCIE KOBIECIE SIĘ WYKAZAĆ - naprawdę się starałam  :)

Link to post
Share on other sites

Za bardzo tej obudowy 100R nie przerabiałem ale ...

 

Producent podaje raptem 150 mm dla chłodzenia CPU. Fortis 3, to 158 mm  ^^ Stąd też zaproponuję już chyba po raz trzeci Corsair w wersji 330R z częściowym wyciszeniem, który mieści chłodzenia do 160 mm. Promo na mobo super. 

 

Poza obudową jest dobrze. Będzie zadowolona chyba że pójdzie foch  ^^

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...