Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Alternatywa dla AutoCad

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 huberty

huberty
  • Amator

• 28 postów

Napisano 12 styczeń 2017 - 13:01

Dzień dobry

Witam najserdeczniej w świecie wszystkich szanownych kolegów z forum.

Jako że nadszedł nowy rok, i jedno z mych noworocznych postanowień brzmi :"zapomnieć o autocad i go zmienić" proszę was o porady, czy możecie mi polecić jakiś dobry alternatywny program?

Pozdrawiam Serdecznie.

:)

• 0

#2 088x880

088x880
  • Amator

• 27 postów

Napisano 12 styczeń 2017 - 13:05

zwcad.
  • 0

#3 jankes87

jankes87
  • Gaduła

• 260 postów
  • Miejscowość:krk

Napisano 12 styczeń 2017 - 13:33

pracuję na ZWCAD już drugi rok i jest ok.

• 0

#4 wrzesi0

wrzesi0
  • Zapaleniec

• 1081 postów
  • Miejscowość:Reda

Napisano 12 styczeń 2017 - 15:19

Prywatnie używam DRAFTSIGHT'a (licencja darmowa)

http://www.3ds.com/p.../free-download/

• 0

CPU: Intel Xeon E3-1240v3 Cooler: Deepcool Neptwin MoBo: Gigabyte GA-Z87X-D3H RAM: 16GB DDR3 1600MHz Corsair XMS3

GPU: Gigabyte GTX 970 WF3OC SSD: Crucial MX200 250GB HDD: Seagate 2TB PSU:Corsair HX 650W Case:Corsair Carbide 500r White       Monitor: Philips BDM3270QP  Mouse: Logitech MX Master Keyboard: Corsair K50 Audio: Behringer MS40+AIM 8000+Sennheiser HD 449

#5 huberty

huberty
  • Autor tematu
  • Amator

• 28 postów

Napisano 12 styczeń 2017 - 22:49

pracuję na ZWCAD już drugi rok i jest ok.

A możesz powiedzieć do jakich celów używasz programu? jesteś może architektem?

• 0

#6 jankes87

jankes87
  • Gaduła

• 260 postów

Napisano 13 styczeń 2017 - 08:07

głównie rysunki 2d, czasem coś w przestrzeni- rysuję jako konstruktor

• 0

#7 huberty

huberty
  • Autor tematu
  • Amator

• 28 postów

Napisano 13 styczeń 2017 - 11:17

okej, a powiedz kolego masz jakieś porównanie do AutoCad? łatwo jest się przesiąść z AutoCada na Zwcada?

• 0

#8 jankes87

jankes87
  • Gaduła

• 260 postów

Napisano 13 styczeń 2017 - 11:45

rysowałem 3 lata na autocadzie a pozniej przesiadłem się na ZWcada, wielkich różnic w rysowaniu 2d nie ma. programy bardzo podobne, plik ze skrótami działa na tej samej zasadzie więc idzie wszystko ustawić pod siebie.

• 0

#9 iamnotreal

iamnotreal
  • Gaduła

• 428 postów
  • Miejscowość:Kraków

Napisano 13 styczeń 2017 - 13:46

ZWCAD to taka trochę upośledzona wersja AutoCADa. Działa i wygląda praktycznie identycznie (nawet korzysta z tych samych skrótów w większości przypadków), do tego poziomu, że się zastanawiam, jak to się stało, że Autodesk ich jeszcze nie pozwał. Ale jeszcze parę lat temu (kiedy go testowałam) miał kilka problemów, które go dyskwalifikowały jako zamiennik, przynajmniej dla mnie. Co może to wynikać z kwestii, że programu Autodesku używam od wersji 2000 i nawet małe detale (jak to, że zoom/zaznaczanie działa trochę inaczej) powodowało koszmarną frustrację. No i potrzebujesz wersji plus do LISP (ale różnica w cenie nie jest porażająca).

REVIT jest bardzo spoko, ale to też jest produkt Autodesku, no i stawia dużo większy nacisk na 3D.

DraftSight jest super. Jak na darmowy program, do jakiegoś narysowania czegoś tam raz na czas i jak nie jesteś przyzwyczajony do AutoCADa. Ma mocno ograniczone kwestie druku/publish, wersja darmowa nie obsługuje LISP. Do tego interface jest dramatycznie inny.

Mnóstwo znajomych architektów korzysta z ArchiCADa, który posługuje się kompletnie inną filozofią (która mi nie leży, ale nie jestem architektem) i jest bardzo mało kompatybilny z AutoCADem, więc międzybranżowa wymiana plików to koszmar.

Użytkownik iamnotreal edytował ten post 13 styczeń 2017 - 13:50

• 0

Workstation: i7-4790K@4,8GHz + TR Macho rev. B | MSI Z97-G43 | 4x 8GB@1600MHz DDR3 | GTX1080 GameRock | Plextor SSD 1TB NVMe + SSD850 Pro 512GB + Iridium Pro 240GB | WD Black 4TB + WD Gold 4TB | XFX Black 550W | FD Define R4 | Corsair K70 LUX Cherry MX Blue | SS Rival 700 | Acer XB270HU + B276HU | Intuos Pro M

HTPC: i5-4590 + Kraken x42 | B85I | 2x 8GB@1600MHz DDR3 | GTX970 ITX Gigabyte | Plextor M6 Pro 512GB | WD Blue 2TB | G450M | Elite 110 | Samsung HDTV | Aula TKL | SS Rival 100 | 2x Steam controller

#10 huberty

huberty
  • Autor tematu
  • Amator

• 28 postów

Napisano 26 styczeń 2017 - 12:00

rysowałem 3 lata na autocadzie a pozniej przesiadłem się na ZWcada, wielkich różnic w rysowaniu 2d nie ma. programy bardzo podobne, plik ze skrótami działa na tej samej zasadzie więc idzie wszystko ustawić pod siebie.

No ja właśniue też spotkałem się z pozytywnymi opiniami na temat zwcad, szczególnie że ostatnio dowiedziałem się że podajrze od 2 msc jest już nowa stabilna wersja Zwcad2017 - także to jeszcze bardziej mnie przekonuje do podjęcia decyzji.

Koledzy ktoś może ma jeszcze jakieś doświadczenia z programami typu Cad?

Użytkownik huberty edytował ten post 26 styczeń 2017 - 12:00

• 0

#11 abemus

abemus
  • Nowicjusz

• 11 postów

Napisano 28 styczeń 2017 - 11:40

napewno ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia, tylko co konkretnie chciałbys się jeszcze dowiedzieć?

• 0

#12 huberty

huberty
  • Autor tematu
  • Amator

• 28 postów

Napisano 28 styczeń 2017 - 12:36

Jakieś konkrety, np. czy łatwo mi będzie się przesiąść z AutoCada oraz np. jakie są wersje dostępne.

• 0

#13 abemus

abemus
  • Nowicjusz

• 11 postów

Napisano 28 styczeń 2017 - 12:45

Jakieś konkrety, np. czy łatwo mi będzie się przesiąść z AutoCada oraz np. jakie są wersje dostępne.

No to akurat na to kolego masz odpowiedź:

ZWCAD to taka trochę upośledzona wersja AutoCADa. Działa i wygląda praktycznie identycznie (nawet korzysta z tych samych skrótów w większości przypadków)

• 0

#14 huberty

huberty
  • Autor tematu
  • Amator

• 28 postów

Napisano 28 styczeń 2017 - 13:54

ZWCAD to taka trochę upośledzona wersja AutoCADa

A dlaczego kolego tak uważasz? możes podać jakiś konkret?

• 0

#15 jankes87

jankes87
  • Gaduła

• 260 postów

Napisano 28 styczeń 2017 - 14:09

wszystko zależy od tego do czego będziesz wykorzystywać program,

jeśli będą to rysunki konstrukcyjne to zwcad jest ok, posiada mnóstwo nakładek typu stal, żelbet do wymiarowania i robienia zestawień, w 3d też trochę robiłem i wcale nie jest źle. Po tym czasie zdążyłem się do niego przyzwyczaić i pracuje się naprawdę dobrze.

na pewno nie ma wszystkich funkcji autocada, ale niektóre można zrobić w inny sposób- wiadomo, że cel do osiągnięcia jest jeden ale sposobów na jego wykonanie jest kilka zarówno w autocad jak i zwcad.

z mojej strony polecam, ale niech się wypowiedzą też inni co na nim pracują, może w innych branżach.

• 0

#16 abemus

abemus
  • Nowicjusz

• 11 postów

Napisano 30 styczeń 2017 - 09:52

(...) z mojej strony polecam, ale niech się wypowiedzą też inni co na nim pracują, może w innych branżach.

Ja osobiście może nie pracuję, ale mam bardzo bliską mi osobę (brata) który jest architektem.

Od dłuższego czasu pracuje na Zwcad i ostatnio przeszedł na nowszą wersję 2017 i mówi że jest mega zadowolony.

• 0

#17 huberty

huberty
  • Autor tematu
  • Amator

• 28 postów

Napisano 31 styczeń 2017 - 09:39

(...)

jeśli będą to rysunki konstrukcyjne to zwcad jest ok, posiada mnóstwo nakładek typu stal, żelbet do wymiarowania i robienia zestawień, w 3d też trochę robiłem i wcale nie jest źle. (...)

Dobrze wiedzieć takie rzeczy :)

Od dłuższego czasu pracuje na Zwcad i ostatnio przeszedł na nowszą wersję 2017 i mówi że jest mega zadowolony

No to akurat można powiedzieć że tak samo jak ja :).

• 0

#18 abemus

abemus
  • Nowicjusz

• 11 postów

Napisano 26 luty 2017 - 09:18

co ostatecznie zadecydowałeś?

• 0

#19 manniccaa

manniccaa
  • Nowicjusz

• 14 postów

Napisano 12 kwiecień 2017 - 08:41

Czemy nie bierzecie pod uwagę ilustratora? Do 2d używam tylko tego. Fak nigdy nie pracowałam na AC, jest, aż taka różnica? Fak, że głównie tworze grafiki do składów, ulotek itd. 

• 0

#20 DeMarko

DeMarko
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 27 wrzesień 2017 - 21:00

Czemy nie bierzecie pod uwagę ilustratora? Do 2d używam tylko tego. Fak nigdy nie pracowałam na AC, jest, aż taka różnica? Fak, że głównie tworze grafiki do składów, ulotek itd. 

Przecież Illustrator i AutoCAD to całkiem inne programy, przeznaczone do zupełnie innych zastosowań.  

@Huberty  Jeżeli jeszcze szukasz zamiennika za AutoCAD to przetestuj GstarCAD. Moim zdaniem najlepsza obecnie alternatywa dla AutoCAD, a z penością lepszy od ZWCAD. Tutaj masz ciekawy artykuł porównujący GstarCAD z ZWCAD: http://cadpolska.pl/...ast-autocad-lt/    Mam nadzieję, że okaże się pomocny . Pozdrawiam .  :)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych