Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Mam 6600k 4.4ghz i chcialbym przejsc na i7. Jak wiadomo procki z testow "czasami" sa selektami i chciałbym wiedzieć jakie macie wyniki. Nie widzi mi sie wymienianie na i7 za 1700zł ktory zrobi 4.6ghz albo beda takie temp ze nie da sie zrobic nic wiecej bo 6700k mozna znalezc uzywke za 1250zł

Chodzi mi o max taktowanie, napiecie, temperatury plus jakie macie chlodzenie.  

Edytowane przez danieloslaw1
Link to post
Share on other sites

Chodzi ci o 6700k tak ?
U mnie przy 1.35v mam 4.6 oc , Temperatury w grach mam od 48-58, Test OCCT stres 78C a chłodzenie  Macho 120 SBM
Być może dało by więcej wyciągnąć gdyż nie miałem blu screena przy testach, ale poco :) 

Edytowane przez ciomasta
Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o 7700k. Sprzedalbym 6600k i dolozyl te 600-700zl. Potrzebuje teraz i7 do roznych programow takze prosze nie pisac po co i na co. Chce poprostu wiedziec czy wasze sztuki tez robia po 5ghz

Co do coolera to mam chyba najwydajniejsze chlodzenie powietrzne jakim jest tisis. Do tego najwydajniejszy gelid extreme i mozna krecic

A co powiecie na to ze mam plyte z asrocka extreme 4?

Edytowane przez danieloslaw1
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Mało kto ma bo wymiana jest średnio opłacalna jak za taką sumę, ale jako wróżbita forum mogę ci powiedzieć że bez zdjęcia czapeczki i wymiany tego szajsu który Intel wciska w procki po półtora kafla nie będziesz miał jakiś niesamowitych wyników to jest więcej niż pewne, ale jakbyś się zdecydował na jej zdjęcie to obstawiam że 4.8-4.9Ghz jest w 90% procesorów do osiągnięcia. Chociaż ty nie masz "WC" to przy takim OC nawet po zdjęciu czapki będziesz miał darmową suszarkę ale jak nie masz na co kasy wydawać to polecam ten zabieg. ;)

Link to post
Share on other sites

Ja póki co tak delikatnie:

 

http://www.kubacichocki.pl/kosz/occt.jpg

 

Mógłby ktoś zerknąć, czy mam dobre ustawienia, napięcia itp. ? Co prawda to jest dopiero po 5 minutach, ale wcześniej robiłem już prawie godzinny test i było mniej więcej to samo, tylko nie zrobiłem printscreena.

 

Dodam, że obudowa SPC Pax M70, wiatraki w obudowie na średnio, chłodzenie SPC Fortis 3. Jest sens kręcić dalej, czy bać się takich pojedynczych wyskoków temperatury na pojedynczych rdzeniach? Jakieś napięcia mam źle ustawione może ?  

 

Dodam, że Ring w Biosie mam ustawiony na 41 (4100Ghz), gdzieś wyczytałem, że mnożnik ring powinien być o 1 mniejszy od bazowego, ale nie wiem czy to jest prawda.

Link to post
Share on other sites

Nie można napisać że masz dobre napięcia... Jeśli jest stabilny to masz dobre. Co do temperatur jeśli przy zwykłym teście w OCCT bez użycia AVX masz 97 stopni to ja bym zdecydowanie przerwał ale zrobisz jak uważasz.

 

A pytanie za 100 punktów: test "CPU:OCCT" wykorzystuje protokół AVX, bo mnie się wydaje, że tak ? W BIOSIE mam ustawione  zbicie mnożnika przy AVX i wysokich temperaturach na 0, a jak ustawię na -8 dla przykładu, to właśnie w teście OCCT mnożnik się zmniejsza przy wysokiej temperaturze, a w "CPU:LINPACK" zmniejsza się tylko wtedy, jeśli zaznaczę AVX Capable Linpack.

 

Czyli:

OCCT - mnożnik spada po przekroczeniu ok. 70 stopni na rdzeniach  (z 48 do 40 w moim przypadku)

LINPACK AVX On - jak wyżej

LINPACK AVX Off - mnożnik cały czas bez zmian 48.

 

Wynikałoby z tego, że OCCP wykorzystuje AVX.

Link to post
Share on other sites

4.8ghz 1.35v i 97 stopni? Bieda :(( to powinno robic na 1.2x a nie 1.35

 

Ten benchmark robiłem źle. Jak już napisałem wyżej, najprawdopodobniej najnowsza wersja OCCT wykorzystuje AVX przy teście autorskim (załączenie testu powoduje uruchomienie offsetu AVX), co powoduje grzanie rdzenia, a przy tamtym benchmarku miałem AVX Offset w Biosie ustawione na 0.

 

Zobacz, jak to wygląda normalnie, przy Linpacku bez AVX. W biosie i7 na 5,0 Ghz, core voltage: 1,33V. Średnia temperatura rdzeni lekko poniżej 90. A umówmy się, SPC Fortis 3 do najwydajniejszych chłodzeń nie należy. Zastanawiam się, czy nie wymienić go na jakąś Noctuę żeby zbić temperaturę w stresie o 10 stopni jeszcze, chociaż dramatu nie ma, w końcu to tylko test obciążeniowy, a podczas grania czy pracy z Lightroomem temperatury oscylują wokół 70 stopni.

 

http://www.kubacichocki.pl/kosz/occt2.jpg

Link to post
Share on other sites

@up

 

Fajnie wygląda te @5.0ghz ^_- temperatury faktycznie zabójcze dla procka. Polecam nie bawić się w OCCT czy Prime bo zajedziesz go szybko.

 

70 stopni w grach jest w porządku tym bym się nie przejmował :).

 

Wymieniaj chłodzenie i jedź dalej :)

 

Ciekawe ile po wyżej tych @5.0 pójdzie ^^.

Link to post
Share on other sites

Ram można zawsze przełożyć do dalszych slotów. Z tego co widzę, te pamięci nie są jakoś szczególnie wysokie. 

 

Ten raijintek tisis ma zamontowane wentylatory na silikonowych złączkach więc pewnie też nie będzie problemu żeby wentylator unieść lekko wyżej. 

 

Po za tym jest taki wybór chłodzeń, że nie ma kłopotu. 

 

Be quiet Dark Rock 3 (lub Pro), THERMALRIGHT MACHO HR-02 X2, Thermalright HR-02, Cryorig H5 czy tam SILENTIUMPC GRANDIS 2 XE1436 lub wiele innych :).

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od tego ile masz kasy i co Ci wejdzie do obudowy.

 

Możesz też dorzucić drugi wentylator do tego chłodzenia które masz oraz kupić dobrą pastę.

 

Mam PAXa więc wejdzą tam chłodzenia do 170mm, drugi wentylator już dołożyłem, nie ma w zasadzie żadnej różnicy. Pastę dziś jeszcze sprawdzę Gelid Extreme. Budżet nie ma większego znaczenia, ale nie lubię przepłacać :)

Link to post
Share on other sites

NOCTUA NH-D15 jest fajna ale według mnie paskudna i nie kupiłbym tego :) - wolałbym Be quiet! Dark Rock pro 3.

 

Osobiście żeby nie przepłacać wziąłbym THERMALRIGHT MACHO HR-02 X2 - to dobry macho z tym, że czary i z drugim wentylatorem.

 

Chłodzenie na poziomie be quiet dark rock pro 3, Noctua D-15, Cryorig R1, silver arrow - czyli górna półka za mniejszą kasę :). Do tego jest ciche pod obciążeniem. 

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...