Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Dziwne zacinanie się gier prawdopodobnie stuttering na dobry sprzęcie pomocy!

stuttering zacinanie się gier

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 konradkodi031

konradkodi031
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 11:22

Witam wszystkich!

Windows 8.1 64 bit

Wersja BIOSu płyty głównej  D.90

Płyta główna Z97-G43 GAMING (MS-7816)

Intel core i5 4690k 3.5 GHz 

GeForce GTX 1060 6GB

Ram 16 gb

Komputer w każdej grze podczas rozgrywki zatrzymuje obraz na ułamek sekundy. Na liczniku FPS nie widać spadku a obraz i tak się zacina. Nie wygląda to jak spadek fps tylko po prostu obraz zatrzymuje się na ułamek sekundy. Dzieje sie to mniej więcej co 10-15 sekund.  Dziwne zacinki występują też w menu gier oraz kiedy np kończą się rundy itd.

Zacinanie wygląda mniej więcej tak jak na tym filmiku. Odrazu mówię że włączenie V-sync dla mnie to nieporozumienie przez input lag na myszce a nie po to kupiłem taki sprzęt żeby się męczyć.

Proszę o pomoc byłem już w dwóch serwisach i w każdym mówią że ze sprzętem jest wszystko ok ale nie da się na nim normalnie pograć. Zacinki występują między innymi w Rainbow Six Siege oraz CS GO więc wykluczyłem możliwość winy aplikacji.

• 0

#2 123norbert123

123norbert123
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 14:01

Jaki masz zasilacz? Może to jego wina.

• 0

CPU: Intel Core i5-6600k,/ SilentiumPC Grandis XE1236 GPU: MSI GTX 1060 GAMING X 6GB MOBO: MSI Z170A-G43 PLUS 

RAM: Crucial Ballistix Sport 2x4GB 2400MHz SSD: HyperX Savage 240GB HDD: Dysk Seagate 1TB PSU: XFX TS 550W 

OBUDOWA: Sharkoon VG5-W COOLER

#3 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10722 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 10 styczeń 2017 - 15:33

A co na to podgląd zdarzeń...?

• 0

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

#4 Damian47akaQcu

Damian47akaQcu
  • Po prostu - Qcu

• 936 postów
  • Miejscowość:Głuszyca

Napisano 10 styczeń 2017 - 15:46

Jakie temperatury, jakie użycie ramu przy tych spadkach?

• 0

Poprzedni nick : Damian47PL

#5 konradkodi031

konradkodi031
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 20:47

Dziś w serwisie powiedzieli że ta karta graficzna nie powinna piszczeć przy przechodzeniu w tryb 3D czyli np rozgrywkę. Nie zwróciłem na to uwagi bo myślałem że ten model tak ma. Zasilacz mam 730 W, temperatury są w porządku.

• 0

#6 PLSBX

PLSBX
  • Małoletni bajkopisarz

• 2153 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 08:06

1. Dokładny model zasilacza.
2. Test 3DMark Fire Strike (wersja demo na steamie).
3. Sprawdź dysk.
4. Sprawdź użycie CPU w spoczynku - może coś go zjada.
5. Może pobaw się w włączenie/wyłączenie HPET?
6. Piszczenie cewek na karcie graficznej to powszechne zjawisko i jest mało prawdopodobne aby tutaj występował problem.

Odrazu mówię że włączenie V-sync dla mnie to nieporozumienie przez input lag na myszce a nie po to kupiłem taki sprzęt żeby się męczyć.

To zawsze pozostaje blokowanie klatek bez vsync. I nie piszę o blokowaniu do 60 tylko do minimalnej wartości FPS którą uzyskasz podczas rozgrywki. PS. input lag nie jest aż tak rozpoznawalny przy 60FPS. (Choć z doświadczenia wiem że w FPS więcej fps = lepsze odczucie ruchu myszki)

Proszę o pomoc byłem już w dwóch serwisach i w każdym mówią że ze sprzętem jest wszystko ok

Ciesz się że nie wcisnęli kitu że coś jest do wymiany :)

Wyróżniłem to co według mnie może być największym problemem. Do sprawdzenia polecam program Bishop CPC i włączenie nim Harmonic. W tym pokaże ci zegar systemowy który powinien wynosić ~14.3MHz.

Użytkownik PLSBX edytował ten post 11 styczeń 2017 - 08:07

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: stuttering, zacinanie się gier

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych