Skocz do zawartości

Dziwne zacinanie się gier prawdopodobnie stuttering na dobry sprzęcie pomocy!


Recommended Posts

Witam wszystkich!

Windows 8.1 64 bit

Wersja BIOSu płyty głównej  D.90

Płyta główna Z97-G43 GAMING (MS-7816)

Intel core i5 4690k 3.5 GHz 

GeForce GTX 1060 6GB

Ram 16 gb

Komputer w każdej grze podczas rozgrywki zatrzymuje obraz na ułamek sekundy. Na liczniku FPS nie widać spadku a obraz i tak się zacina. Nie wygląda to jak spadek fps tylko po prostu obraz zatrzymuje się na ułamek sekundy. Dzieje sie to mniej więcej co 10-15 sekund.

 Dziwne zacinki występują też w menu gier oraz kiedy np kończą się rundy itd.

Zacinanie wygląda mniej więcej tak jak na tym filmiku. Odrazu mówię że włączenie V-sync dla mnie to nieporozumienie przez input lag na myszce a nie po to kupiłem taki sprzęt żeby się męczyć.

Proszę o pomoc byłem już w dwóch serwisach i w każdym mówią że ze sprzętem jest wszystko ok ale nie da się na nim normalnie pograć. Zacinki występują między innymi w Rainbow Six Siege oraz CS GO więc wykluczyłem możliwość winy aplikacji.

Link to post
Share on other sites

1. Dokładny model zasilacza.
2. Test 3DMark Fire Strike (wersja demo na steamie).
3. Sprawdź dysk.
4. Sprawdź użycie CPU w spoczynku - może coś go zjada.
5. Może pobaw się w włączenie/wyłączenie HPET?
6. Piszczenie cewek na karcie graficznej to powszechne zjawisko i jest mało prawdopodobne aby tutaj występował problem.

 

 

Odrazu mówię że włączenie V-sync dla mnie to nieporozumienie przez input lag na myszce a nie po to kupiłem taki sprzęt żeby się męczyć.

To zawsze pozostaje blokowanie klatek bez vsync. I nie piszę o blokowaniu do 60 tylko do minimalnej wartości FPS którą uzyskasz podczas rozgrywki. PS. input lag nie jest aż tak rozpoznawalny przy 60FPS. (Choć z doświadczenia wiem że w FPS więcej fps = lepsze odczucie ruchu myszki)

 

 

Proszę o pomoc byłem już w dwóch serwisach i w każdym mówią że ze sprzętem jest wszystko ok

Ciesz się że nie wcisnęli kitu że coś jest do wymiany :)

Wyróżniłem to co według mnie może być największym problemem. Do sprawdzenia polecam program Bishop CPC i włączenie nim Harmonic. W tym pokaże ci zegar systemowy który powinien wynosić ~14.3MHz.

Edytowane przez PLSBX
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...