Skocz do zawartości

Zestaw do gier oraz pakietu Adobe [11000 zł.]


Recommended Posts

Witam,


piszę tutaj, ponieważ chciałbym zakupić niedługo nowy sprzęt i chciałbym dowidzieć się, czy mój zestaw został złożony poprawnie, czy można na czymś zaoszczędzić, i chciałbym rozwiać swoje wątpliwości związane z niektórymi rzeczami.


  • Zastosowanie komputera : Gry takie jak Battlefield, Cywilizacja czy Wiedźmin, Streaming, oprogramowanie z pakietu Adobe.
  • Maksymalna kwota : 11000 zł. (można o około 200 zł. nagiąć budżet o ile będzie bardziej wydajny)
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Mogę nawet zestaw zakupić teraz.
  • Których części potrzebuję : Jednostka centralna + Windows.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Zamierzam zakupić monitor 1440p z 144Hz bądź monitor 4K.
  • Specjalne wymagania : Możliwość w przyszłości rozbudowy do multi-gpu, nie zależy mi na wyglądzie.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Dysk Seagate 1TB
  • Własna propozycja zestawu https://www.morele.n...ry/info/cdDnsA/
  • Inne 
  • -Niestety dostatecznie się nie znam na płytach głównych i nie wiem, jaka płyta jest dla mnie wystarczająca. Chciałbym, by płyta miała możliwość 2-way SLI oraz możliwość dosyć sporego (w miarę możliwości) OC.
  • -Wybrałem procesor z linii Haswell-E (raczej chciałbym zostać przy sześciordzeniowych CPU), bo słyszałem, że niby mają lepszy potencjał podkręcania od nowych procesorów Broadwell-E, przez co może lepiej działać. Czy to prawda o tym potencjale OC?
  • -Czy do przyszłego multi-gpu 1000W to nie jest za dużo? Czy nie wystarczy trochę mniej mocy, nawet, gdy procesor oraz (hipotetycznie) obie karty byłyby podkręcone?
  • -Czy przy takim zestawie opłaca się brać większej pojemności SSD? Jeżeli tak, to jakie.

W razie tego, gdyby zestaw byłby nie opłacalny, proszę o korektę koszyka oraz krótką argumentacje, czemu dane poprawki zaistniały.


Pozdrawiam.


Link to post
Share on other sites

Poleciłbym HP z620 w konfiguracji z 12-rdzeniowymi xeonami i 96gb ram lecz ciężko będzie znaleźć na rynku wtórym taką konfigurację gdyż dość rzadko się trafiają

 

Z820 trochę nowszy ale ciężko dorwać w dobrej cenie.

 

Grafika raczej typu 1080 gdyż czegoś klasy quadro nie polecę.

 

Jeżeli nie zależy Ci na wydajności procesorów przy renderze to weź i7 6700k + 1080 w tej cenie poleciłym trio sli gdyż programy typu graficznego na pewno maya to wykorzystują

 

Jak chodzi o dysk poleciłbym taki na pci-e gdyż jest ZNACZNA różnica w użytkowaniu lecz licz się z wysokimi kosztami, koszt 480gb to około 2000-2200zł

Link to post
Share on other sites

 

 

Poleciłbym HP z620 w konfiguracji z 12-rdzeniowymi xeonami i 96gb ram
 

 

 

gdyż czegoś klasy quadro nie polecę.

 

 

Zastosowanie komputera : Gry takie jak Battlefield, Cywilizacja czy Wiedźmin, Streaming, oprogramowanie z pakietu Adobe.
 

?


Do czego tak naprawdę ten PC ma być, głównie gry i okazyjne prace ? - co tu konkretnie robisz ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...