Skocz do zawartości

Chłodzenie do 158mm


Recommended Posts

Witam, przyszedł czas żeby wreszcie podkręcić mojego procka :^ Nie robiłem tego do tej pory, gdyż czekałem na moje brakujące podzespoły :P Ostatnio ,,przyszła" do mnie moja karta rx 480, więc brakuje mi tylko coolera :v Więc, chciałbym was poprosić o pomoc w doborze cooler'a do 158mm. Budżet ~250zł.

 

Mój komputer:

i5-6600k,

Asus Z170-A,

G.Skill Ripjaws V 2x4GB 3000MHz CL15,

XFX RX 480 8GB GTR,

Corsair CX450M,

Goodram Iridium Pro 240GB,

SilentiumPC Regnum RG1W + niedawno zakupiony wentylator na przód BQ! Pure Wings 2 120,

 

Wiem, że obudowa budżetowa jak na mój zestaw, ale brakowało mi kasy i musiałem na czymś zaoszczędzić, więc padło na obudowę + brak hdd.

Link to post
Share on other sites

Witam, przyszedł czas żeby wreszcie podkręcić mojego procka :^ Nie robiłem tego do tej pory, gdyż czekałem na moje brakujące podzespoły :P Ostatnio ,,przyszła" do mnie moja karta rx 480, więc brakuje mi tylko coolera :v Więc, chciałbym was poprosić o pomoc w doborze cooler'a do 158mm. Budżet ~250zł.

 

 

Spc grandis 2 - ma niby 159 mm, ja go zmieściłem do budy spc m40 gdzie max wysokość to 157mm, ale dla pewności możesz się zapytać producenta obudowy ja tak zrobiłem :) 

Edytowane przez WaltKowalski
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Polecam Cryorig H7 - moim zdaniem lepszy od chłodzenia od SPC, a do północy dzisiaj w proline kosztuje tylko 129 zł. (normalna cena też niewysoka, bo 159) - wysokość to 145mm, nie zasłania gniazd pamięci RAM - wystarczająco wydajny by mocno podkręcić i5 6600K.

Edytowane przez Franz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam Fortisa 3 na i5 6600k i daje radę - jedyny minus taki, że wentylator zaczął terkotać i wymieniłem na Noctuę (jak nie terkotał, to wszystko było ok i był cichutki), Scythe miało problemy z zapinkami pod nowe Intele (nie wiem czy ten ninja ma już poprawione czy nie), a Cryorig to świetne chłodzenie - wydajnosciowo Fortis ciutkę lepszy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja bym polecał mimo wszystko tego Cryorig H7 - jak czytam opinie to wszyscy twierdzą, że jest cichy - głośniejszy robi się dopiero na maksymalnych obrotach (ale praktycznie wszystkie wentylatory 120mm przy 1600 obrotów zaczynają być głośne), a jak ludzie piszą to rzadko kiedy przekracza 70% obrotów i wtedy jest cichy.

Jak masz wątpliwości to dodam, że zawsze można dokupić do niego drugi taki sam wentylator Cryorig za 35 zł. i oba wentylatory ustawić na prędkości poniżej 1000 obrotów - na pewno będzie cicho i wydajnie - w zestawie z coolerem są druty do zapięcia drugiego wentylatora.

 

Sam kupiłem takie chłodzenie do i5 4690 korzystając z promocji (dopiero jutro odbieram ze sklepu)

Edytowane przez Franz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cryorig H7 jest słaby ;p

miałem testowałem na 4790K i lipa ;p

 

Do i5 może jeszcze ujdzie , ale niestety i7 potrafi się lepiej "spocić" ;p

 

Co do jakości wykonania , nie powiem - bo była wysoka ...

Edytowane przez GergG
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@GregG ja też uważam, że ten H7 jest za słaby do i7 z K, którą się porządnie podkręci i na pewno bym go nie polecił do takiego procesora. H7 nie jest po prostu zaprojektowany do takich zadań - Cryorig ma na te okazje model R1 Ultimate.

 

Jednak do i5 powinien już wystarczyć - można zawsze dołożyć drugi wentylator w razie potrzeby, co poprawi osiągi.

Nie upieram się, że nie ma lepszych, bo są - tylko, że wg mnie nie ma potrzeby od razu ładować topowego chłodzenia do i5.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja chciałbym wykręcić mój cpu na te 4.5-4.6GHz ( może i 4.7, chociaż nwm czy to będzie w ogóle możliwe ) , więc chciałbym wziąć jakieś porządne chłodzenie, chyba że do takich wartości tyle płacić nie muszę. Jednakże mam teraz ,,na oku" cztery oferty, a mianowicie Thermalright 120 SBM, Noctua NH-U12S, Scythe Fuma i Cryorig H7.  Którą warto by było się zainteresować ? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...