Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Jakiś czas temu mój router zaczął w różnych momentach się zawieszać tj.zabieral IP urządzeniom i przydzielał ponownie dopiero po restarcie. Kilku kolegów z forum poradziło mi oddać router ba gwarancję i tak też zrobiłem. W dniu dzisiejszym odebrałem nowy router WR841N. Po podłączeniu nie pobiera on ustawień od dostawcy internetu. Łącze się przez WiFi, internet radiowy od małego dostawcy z mojej miejscowości. Kabel od internetu wpięty pod WAN.I teraz robi się ciekawie otóż: w zakładce WAN wszystkie wartości to 0.0.0.0 (IP,DNS,bramka itp)

a w LAN 192.168.0.1

Łącze się z routerem przez WiFi więc dziwi mnie to że LAN ma IP a WAN nic...Idąc dalej, sprawdziłem jakie IP muszę wpisać żeby dostać się do routera zmieniając IP LAN na 192.168.0.2 no i wychodzi na to że IP LAN. Oczywiście nie mogę korzystać z internetu, mogę jedynie wejść na router i pogrzebać w ustawieniach.Kabel na pewno wpiety pod WAN, sieć widoczna lecz nie działa. Co można z tym zrobic aby pobrać te ustawienia od dostawcy?

Edytowane przez panprezes3
Link to post
Share on other sites

Sprawdź logi. Czy czasem router łączący się z dostawca internetu nie ma tej samej puli na lanie? Zanim odpowiesz zastanów się jak to masz podłączone. Nawiasem mowiac to pewnie robisz podwójny nat bo zapewne pierwszy nat jest na urządzeniu dostawcy.

Link to post
Share on other sites

Znalazłem dużo wpisów o treści: DHCP Send DISCOVER with request IP 0 and unicast flag 0. DHCP mam włączone. Podłączone mam tak, że posiadam na dachu odbiornik z którego mam poprowadzony kabel do routera i on rozdziela internet po WiFi. Możliwe że jest na urządzeniu dostawcy jednak jeszcze dzisiaj rano miałem stary router który się zacinał jednak internet działał normalnie, a teraz wogóle nie pobiera ustawień. Czy ma tą samą pulę tego nie wiem bo nie mam dostępu do tego odbiornika. Zauważyłem też że jeżeli zmienię IP na statyczne to internet działa ALE na konsoli zmienia mi rodzaj NAT na zamknięty.A wcześniej przy dynamicznym miałem otwarty (swoją drogą chyba z Tobą @cooger debatowałem kiedyś tu na forum nad tym NATem :P ) więc zależy mi żeby to jednak było na dynamicznym IP bo nie uśmiecha mi się znowu przechodzić przez piekło żeby ten NAT zrobić otwarty...

Link to post
Share on other sites

jezeli masz radiówkę to czy nie powinieneś jednak DHCP wyłaczyć? ponadto w routerze nic nie trzeba ustaiwać bo wszystko jest skonfigurowane w antenie od operatora a router to tylko punkt  który rozsyła sygnał po mieszkaniu,  :roll:

 

Dlatego pytałem czy ten pierwszy robi NAT, jeśli robi to drugi należy użyć jako AP.

Link to post
Share on other sites

Naprawdę ciężko coś doradzić nie mając pełnej wiedzy. Jeśli na dachu masz jakieś urządzenie które robi NAT i jest serwerem DHCP to Twój router powinien być użyty jako AP.

 

Jesli nie potrafisz odpowiedzieć na pytania o NAT i DHCP to jak mamy Ci pomóc cokolwiek skonfigurować?

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz podłączony ten pierwszy router pod swój WAN to nie jest dziwne, że jak wyłączysz serwer DHCP to komputery nie dostają adresów. Nie mniej piszesz o chaosie w adresach więc może jest tam jakiś DHCP relay. Na Twoim miejscu zapisałbym konfigurację do pliku (żeby móc szybko do niej wrócić) i skonfigurowałbym tego 841N jako AP zgodnie z instrukcją na forum. Zanim do tego przystąpisz to sprawdź swoje IP na WANie - żebyś wiedział z jakiej puli rozdaje adresy IP ten pierwszy router. Nie możesz trafić 'w jego' IP przy nadawaniu adresu swojemu routerowi.

Link to post
Share on other sites

Gdzieś wyczytałem , że może IPv6 być problemem. Wyłączyłem i testuje teraz jak znowu po jakimśczasie pogubi mi IP będę musiał z AP spróbować.


Problem rozwiązany. Okazało się że na starym routerze była jeszcze aktywna dzierżawa a przez aktywne DMZ na odbiorniku miałem jeden adres IP dlatego co 20 minut rozłączało. W każdym razie tak stwierdził dostawca i problem już jest zażegnany, dzięki za pomoc!
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...