Skocz do zawartości

Komputer do grafiki i renderingu - czy taki zestaw ma sens?


Recommended Posts

W spadku po koledze wyjeżdżającym na stałe dostałem monitor EIZO ColorEdge CX271 27". Postanowiłem dorobić resztę. Jako żem emeryt kasy nie ma za dużo. Będę kupował co miesiąc jedną część.

 

Całość MUSI pracować na Linuksie 64 bitowym

 

procesor - AMD X8 FX 8300 (AMD ma lepsze wsparcie w Linuksie od Intela) - AMD twierdzi, że ma 8 rdzeni, benchmark, że 4, nie wiem kto ma rację. socked AM3+

 

płyta matka - ASRock 980DE3/U353 R2.0

 

RAM - 2x4 GB DDR3 Kingston albo inny

 

karta graficzna Zotac GeForce CUDA GTX 970 (procesor ma co prawda wbudowaną grafikę, ale grzeje się jak głupi)

 

zasilacz - 500W (są większe?) Amacrox lub Fortron Blue

 

obudowa - ????

 

Jeśli to ma sens, to w jakiej kolejności kupować części?

 

P.S. A zupełnie z innej beczki co zaznaczyć, aby dostać e-maila, że ktoś odpowiedział w tym temacie?

Edytowane przez Czeslavus
Link to post
Share on other sites

 

 

AMD twierdzi, że ma 8 rdzeni, benchmark, że 4, nie wiem kto ma rację.

4 moduły / 8 ALU / 4 FPU / 8 Wątków


Zestaw przedstawiony tutaj jest średnik wyborem. No i pomysł kupowania jednej części co miesiąc też raczej średnio. Dlaczego? Rynek mocno zmienia się. Dużo lepiej będzie odkładać.
Widzę inną możliwość. Kupno podstawy np.: Celeron/4GB/Obudowa/Zasilacz/Płyta główna i później dołożenie więcej ramu, zmiana procesora i dokupienie karty graficznej. Tylko to też nie wychodzi najlepiej, ponieważ na sprzedaży celerona można stracić kilka złoty.

Masz jakiś komputer aktualnie? Jakiś opis jeśli masz. Może tutaj coś się znajdzie.

 

zasilacz - 500W (są większe?)

Są nawet i 1500W, tylko na co to komu?

 

P.S. A zupełnie z innej beczki co zaznaczyć, aby dostać e-maila, że ktoś odpowiedział w tym temacie?

Przycisk "Obserwuj ten temat" znajdujący się na prawo od nazwy tematu. Screen shot: https://gyazo.com/b697669843cd4bf680878f3f1b13ec71
 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam 10-cio letniego składaka z Sempronem. Poza 500 W zasilaczem Amacroxa to nic chyba nie podejdzie na 64 bity. Chociaż nie wiem czy końcówki będą pasowały. RAM-u 4x500 MB. AMD od "zawsze" wspiera Linux. Intel stoi przy M$. Chyba zacznę zbierać na całość według Twojej rady.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...