Skocz do zawartości

Recommended Posts

Polecam Belkin N Wireless wspaniały sprzęt sam używam wersji adsl. Nie zrywa połączenia dobry zasięg oraz porządne oprogramowanie routera która pomaga w porządnym jego zabezpieczeniu przed nie powołowanymi intruzami oto link http://www.allegro.pl/item659694281_belkin_n_wireless_802_11n_mimo_b5dqs060_karta.html

Link to post
Share on other sites

A jakiś konkretny model jakiegoś linksysa masz może na myśli?

Ps.A taki np. Linksys WRT54GL

 

Jeśli nie zależy Ci na "wirless N" to możesz brać w ciemno. U mnie stoi taki od około 6mies. i nigdy nie zrywa połączenia. Można wgrać do niego linux'a (http://www.polarcloud.com/tomato) jest jeszcze DDWRT czy jakoś tak :/

Ogólnie bardzo dużo możliwości konfiguracji, stabilny niczym skała i do tego chyba jeden z najlepszych serwisów(wg. opinii z internetu).

Link to post
Share on other sites

Sieci Wi-Fi są w różnych standardach tak samo jak sieci kablowe.

W kablowych masz np. 100/10Mb(ściąganie wysyłanie) lub sieci Gigabitowe 1000/100. Podobnie jest z bezprzewodowymi - są standardy 802.11x --> a, b, g oraz wspomniany N. Ostatni standard jest po prostu najszybszy oraz ma (o ile dobrze pamiętam) odrobine zwiękrzony zasięg.

Ale żeby się nie rozpisywać polecam lekturę --> http://pl.wikipedia.org/wiki/WiFi#Stand ... zewodowych

 

Routery w najnowszym standardzie są droższe choć i tak spokojnie można zmieścić się w 300zł (naprawdę pożądny sprzęt).

Pamiętaj jednak że do standardu N potrzebne są karty przystosowane do pracy na 5Ghz.

 

Co do samego D-Linka - miałem i się spalił. Chip grzał się w nim do ok 90st. Po prostu mam nie miłe wspomnienia. Osobiście polecałbym Linksys'a oraz Tp-Link (drugi zdecydowanie tańszy, ale pomimo tego i tak dość mało awaryjne).

Link to post
Share on other sites

W kablowych masz np. 100/10Mb(ściąganie wysyłanie) lub sieci Gigabitowe 1000/100.

Nie... 100/100 lub 1000/1000.

 

Co do tematu D-Link DIR300 powinien dac rade, chociaz nie jestem pewien czy ma limitowanie przepustowosci lacz dla komputerow.

Link to post
Share on other sites

To teraz panowie powiem tak :hahaha:

Ostateczie polećcie :potrzebuję takiego routera aby podzielił internet na lapka i stacjonarkę ,abym mógł przydzielać limit neta (ogólnie mam 4 ale może będzie więcej więc myślimy przyszłościowo), bezpieczny, nie gubil zasiegu pomiedzy pokojami (ściana jedna), łatwy w podstawowych funkcjach, jednak jak sie zaznajomię ,żeby miał pewne możliwości :/ Więc jaki tak abym się zmieścił w 300 zł. Dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Ale tą karte miałbym włożyć do lapka bo tylko w nim chce Wi-Fi ,stacjonarka pójdzie po kablu(ta karta może być na usb?,jeśli tak to najlepiej by było) Czytałem co nieco o nim w necie i ludzie nie wyrażają się w necie o nim źle,chyba że czytałem złe opinie. Chyba,że jakiś inny z tym "n" do 300 zł i wszystkim co ew. byłoby potrzebne

Ps. Polecono mi także to Edimax Br-6574n co wy na to?

Link to post
Share on other sites

Napisz co chcesz robić na tym lapku. Jeśli do internetu to nie ma sensu ładować pieniędzy w kartę N, wbudowana( jest? ) G spokojnie ci wystarczy - 54Mb/s to jakieś 5-6MB/s także o ile nie mieszkasz w akademiku z łączem 100Mb/s wystarczy w zupełności :P

Link to post
Share on other sites

Internet, ew jakieś gierki przez neta, czasem przesyłanie pomiędzy komputerami jakiś danych. Mieszkam w mieszkaniu net 4 MB/s, może się zwiekszyć za niedługi czas do 6. To ostatecznie słucham jaki router. Przepraszam za upierdliwość jednakże nie chce później załować i denerwować się bo nie działa co chwilę net.

Link to post
Share on other sites

Dobrze że drążysz temat.

Na zakończenie mogę napisać tylko tyle:

 

1. Kupujesz WRT54GL i nie martwisz się o zrywanie połączenia, długowieczność sprzętu. Możesz wgrać oprogramowanie Tomato (obsługa skryptów!!, graficzne wykresy obciążenia, łatwość obsługi itd). Masz "za sobą" świetny serwis który w przypadku awarii routera wymienia Ci go na nowy.

 

2. Kupujesz D-Linka i zastanawiasz się kiedy Ci zerwie połączenie (subiektywna opinia).

 

Co do samych standardów to już sam powinieneś zdecydować czy potrzebne Ci 100Mb/s czy wystarczą 54Mb/s (WRT-54GL).

Link to post
Share on other sites

(nie mogę już edytować poprzedniego postu).

 

Oto co znalazłem do Tomato:

http://openlinksys.info/forum/viewthrea ... ad_id=1661

 

Jest to generator skryptów, można nim poustawiać router tak jak chcemy. Tj. ograniczyć upload/download danemu użytkownikowi, ilośc połączeń itd.

 

:P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...