Skocz do zawartości

Komputer nie odpala sie z GPU w PCIe


Recommended Posts

Witam,

Od kilku dni mam problem z komputerem...
mianowicie wszystko się zaczęło od 30 grudnia... kiedy po krótkim spacerze wróciłem do domu i chciałem wybudzić kompa [używałem go wcześniej... z reguły przechodził w stan wstrzymania]
jednak po powrocie... nie reagował na nic...  ani guzik na obudowie... ani ten na płycie..
 

CPU: 6700k
MB: Asus Z170 Deluxe
Ram: 4x  corsair 8gb 3200    cl14
GPU: 1070


wiec rozpoczęło się wielkie sprawdzanie co i jak...  i tak po kolei...   kable...  RAm...
i nic dalej zero reakcji...  i wtedy postanowiłem  wyciągnąć  MG by sobie ją obejrzeć dokładniej.. wiec zdemontowałem GPU...  i coś mnie tchnęło by sprawdzić....  podłączyłem monitor , zasilanie ... i Komp ruszył odrazu  .. bez zacięcia... zabootował 

Więc... pomyślałem no to pewnie...  karta graficzna...   [niestety nie miałem wtedy możliwości sprawdzenia na innej].  Karte następnego poranka zawiozłem odrazu do sklepu na gwarancje [do dzis niemam info co z nią]
jednak.... przed wczoraj dostałem w swoje ręce nową karte... 
spokojnie podłączyłem ... sprawdziłem... 

włączam PC....   i Nic....       komp uruchamia się na mniej niz sekundę po czym gaśnie.... czyli to nie było GPU ...  dobra no to wyciągam  nowa kartę ...  i komp dalej nie rusza...  [odpala sie na mniej niz sekundę i off]

Zostawiłem go...   po nieco ponad godzinie [był odłączony całkowicie od prądu]  rusza normalnie... i bootuje ...

Zasilacz?    Ax860 

brak mi pomysłów ....  to może być  zasilacz...  ale i  płyta główna może.... [choc tu by jakies problemy występowały jak teraz nawet uzywam kompa na zintegrowanej... i to uzywajac sporo procka + mam sporo dysków...]

Prośba  o Pomoc / rade 

Z góry dziękuje za wszelki komentarz...  i przepraszam jak coś nietak opisałem [proszę dopytać]
 

Link to post
Share on other sites

Zadałem pytanie,ponieważ u mnie w win 10 kiedyś przystała działać karta graficzna. Kupiłem nowa i też nie działała. Jedna i druga zaczęły pracować po kolejnej aktualizacji systemu. Nie mówię,że tak jest u ciebie,ale w pewnych sytuacjach warto sprawdzić wszystko,system też. Rozbierz może komputer i złóż jeszcze raz. Wielu ludziom to pomogło...

Link to post
Share on other sites

Zostaw jedna kość Ramu, sprawdź też czy piny pod prockiem nie są uszkodzone czy to w płycie czy w procku.

jak juz pisałem ...  Ram sprawdzony ... i z caly ramem [bez karty graficznej]  się normalnie włącza... i działa... wiec obie w/w kwestie niemogą występowac... bo by wogole w zadnej opcji sie nie odpalał

 

Zadałem pytanie,ponieważ u mnie w win 10 kiedyś przystała działać karta graficzna. Kupiłem nowa i też nie działała. Jedna i druga zaczęły pracować po kolejnej aktualizacji systemu. Nie mówię,że tak jest u ciebie,ale w pewnych sytuacjach warto sprawdzić wszystko,system też. Rozbierz może komputer i złóż jeszcze raz. Wielu ludziom to pomogło...

Tak jak jest napisane...  problem nie jest w systemie...  a całkowicie nie chce się włączyć ... [jak byś niemiał prądu]  wiec system operacyjny niema znaczenia... bo to napewno kwestia sprzętowa

Link to post
Share on other sites

zmierz napięcia wszystkich 3 linii, to podstawa miernikiem, jeśli komputer się uruchamia po jakiś odpoczynku to może być trafiony któryś kondensator w zasilaczu. Zasilacz na podmiankę i będziesz wszystko wiedział, ewentualnie sekcja zasilania płyta lub tez jakiś kondensator(sprawdź ich stan na płycie czy jakiś wylał)  

Edytowane przez sword88
Link to post
Share on other sites

A kartę podlaczałeś do innego złącza?

Tak we wszystkich ten sam problem był

 

zmierz napięcia wszystkich 3 linii, to podstawa miernikiem, jeśli komputer się uruchamia po jakiś odpoczynku to może być trafiony któryś kondensator w zasilaczu. Zasilacz na podmiankę i będziesz wszystko wiedział, ewentualnie sekcja zasilania płyta lub tez jakiś kondensator(sprawdź ich stan na płycie czy jakiś wylał)  

zasilacz leci na Gwarancje [opisany problem...  niechca wiecej wyjaśnień... tylko odsyłka/wymiana]   Płyta raczej ok... bo wtedy problemy były by też jak działa bez karta zewnetrznej...  a tak obciazalem na max. i nic sie niedziało... wiec tu raczej kwestia zasilacza i lini 12v 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...