Skocz do zawartości

Lutowanie kabli głośnikowych - jakość przesyłanego sygnału


Recommended Posts

Witam, posiadam głośniki Logitech x-540, które fabrycznie mają dosyć krótkie kable. I tu się pojawia mój problem a zarazem pytanie do was. W celu rozstawienia głośników po całym pokoju jak na system dźwięku wielokanałowego przystało a zwłaszcza chodzi tu o dwa tylnie satelitki, które już miały przycinane kable, przedłużane za pomocą zwykłego kabla głośnikowe i lutowane – czy taki zabieg nie psuje jakości otrzymanego dźwięku z głośników? Czy głośniki będą grać tak samo jak na fabrycznych kablach od strony technicznej i żaden uszczerbek nie będzie słyszalny?

Link to post
Share on other sites

Przy tych głośnikach raczej nie powinno mieć to większego wpływu, natomiast dla całkowitej pewności możesz zakupić całe tzn. nie dzielone kable głośnikowe, nawet najtańsze z miedzi beztlenowej i polutować bezpośrednio do głośników, wtedy wyeliminujesz jakieś zakłócenia spowodowane chociażby słabą izolacją miejsca cięcia.

Link to post
Share on other sites

Tu masz niezły artykuł na temat wpływu kabli na jakość dźwięku http://www.pcworld.pl/news/Audiofile.zamiast.markowych.kabli.za.250.zl.uzyjcie.zwyklego.drutu,142664.html. Kal kable polutujesz i będą one miały taką samą długość i przekrój to nie zauważysz różnicy. Zamiast lutować kable przy głośnikach zrób lepiej jakieś przedłużki. Może kiedyś takie długi ci nie będą potrzebne.

Link to post
Share on other sites

Ja przy moich G500 wymieniałem całe fabryczne kable na zwykłe z czystej miedzi bodajże 1,5 albo 2,5mm2

 

Większych różnic w dźwięku nie zanotowałem, a według mnie może być raczej tylko lepiej jeśli miałoby się cokolwiek zmienić, bo jednak fabrycznie to jest bieda kabel...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...