Skocz do zawartości

Black screen w lapku po instalacji sterownikow od amd


Recommended Posts

Witam otóż ostatnio postanowiłem postawic na nowo winde na starym lapku od rodzicow, ostatnim działajacym systemem była tam 10, która nie wiedziec czemu po zamknieciu klapy pewnego dnia, potem juz sie nie wlaczyla.

Postanowillem powrocic do 7, poinstalowalem potrzebne sterowniki i po instalacji tych od AMD jakichkolwiek poczawszy od najstarszych dostepnych az po najnowsze mam black screena.

Na linuxie wystepuje podobna sytuacja , po postawieniu raz normalnie sie uruchamia, pozniej juz nie.

Pod parted magiciem podpiąłem do zew monitora lapka i obraz jest.

Przedmuchalem od srodka, ramy wyjalem i wsadzilem spowrotem. Test dysku tez zrobilem i nic.

Co moze byc przyczyna tego black screena? I jak ją usunąć?

Podejrzewam ze to karta padła, jestli tak to czy jest sens naprawiać ją czy lepiej nowego lapka brac?

Laptop to lenovo z565 z radeonem 5470. 

Link to post
Share on other sites

Spróbuj przełączyć w biosie na integre

W biosie nie ma takiej opcji u mnie. 

 

Kolego możesz przestudiować ten temat na forum amd. Wymienione są tutaj wszystkie opcje jak naprawić czarny ekran po instalacji sterowników https://community.amd.com/message/2743721

Dzięki za wrzutke, ale poki co nie widzę tam rozwiązania mojego problemu, są osoby identycznymi objawami. Lapek na dniach leci na serwis, zobaczymy jaka diagnoza będzie. Wie ktoś może w jakich przedzialach się miesci wymiana karty graf, albo chipsetu oraz same cxzesci? No i gdzie najlepiej zaopatrzyc sie w te czesci

Edytowane przez janiol20vt
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...