Skocz do zawartości

Znaczny spadek wydajności komputera po bluescreenie.


Recommended Posts

1. Podzespoły:

MSI H110M PRO-D /intel H110, DDR4, LGA1151/ - płyta główna

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 (WD10EZEX) - dysk

EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1317/7010) (04G-P4-2974-KR)- graficzna

Antec VP-PC 500W 120mm () - zasilacz

Crucial 8GB 2133MHz CL15 (CT8G4DFS8213) -RAM

Intel Core i5-6402P /2.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ (BX80662I56402P) - procek

Problem dotyczy chyba: RAM albo procka.

 

2. System operacyjny:

Windows 7 Ultimate x64

 

3.Operacje przeprowadzone przed pojawieniem się problemu:

  • Przed wystąpieniem problemu, zmieniałem kabel SATA w napędzie.
  • Odinstalowałem Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 x64 i x86, ponieważ miałem problem z instalacją gog galaxy, a tak mi podpowiadał poradnik. Nie mogłem go ponownie zainstalować.

4.Antywirus

AVG - nie wiem czemu, ale był nieaktywny.

 

5.Operacje przeprowadzone w celu naprawy:

chkdsk, memory scan, format całego dysku twardego i instalacja systemu na nowo.

 

6.Historia:

Zaczęło się od tego, że grałem w Wiedźmina 3, dostawałem co jakiś czas blue screena podczas gry w gwinta ale czytałem, że to wina gry i potrzebuje pacha, niestety nie mogłem uruchomić Gog galaxy aby wpisać kod z powodu braku pliku : "api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll", a Wiedźmin działał bez wpisania kodu więc grałem dalej. W końcu doszedłem do momentu gdzie gra dostawała nieskończony ekran ładowania. Z trzy razy próbowałem przejść ten moment, ale za każdym razem było to samo. We wszystkich poprzednich przypadkach byłem zmuszony zresetować komputer, ale tym razem było inaczej. Ku mojemu zaskoczeniu udało mi się zminimalizować grę i zakończyć proces menadżerem zadań. Po tej operacji komputer nie był w stanie nawet uruchomić poprawnie 2 kard przeglądarki. Wszystkie procesy freezowały i co jakiś czas crashował explorer.exe. Zresetowałem komputer, ale to nie pomogło. Szukałem rozwiązań, aż w końcu zdecydowałem się na przeczyszczenie całego dysku twardego i zainstalowanie systemu na nowo. Po instalacji sterowników (które szyły całkiem dobrze) po restarcie komputer nie jest w stanie poprawnie uruchomić tak zwanego "startu" na pasku zadań. Wszystko crashuje jak leci. Tutaj rodzi się moje pytanie: Czy mogę coś jeszcze zrobić z tym problemem i jaki podzespół jest za to odpowiedzialny ( abym mógł go wysłać na gwarancje)?

 

Z góry dziękuje za zainteresowanie się postem. :)

Edytowane przez kustower
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...