Skocz do zawartości

przejściówka do karty


Recommended Posts

Mam pytanie chcę kupić przejściówkę do karty graficznej taką

http://allegro.pl/adapter-konwerter-displayport-dp-do-vga-hq-i5864027412.html?reco_id=e5fb7399-d063-11e6-a234-d89d675bbe78&ars_rule_id=201

 

i tam pisze że pełne wsprawcie dla FULL HD 1080p, maksymalna rozdzielczość 1920x1200

 

i jęśli ją podepnę i sie włączy to znaczy że niebędę mógł włączyć rozdzielczośći 1920x1080 

 

Mój monitor 

http://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/samsung-s22d300ny.bhtml?from=ceneo&p=399.00&cr=0&1098358

Link to post
Share on other sites

a jak mój monitor ma tylko wejśće vga a podepnę do karty przejśćiówkę displayport i z niej kabel vga do monitora to monitor wykryje jeśli nie ma w nim displayport czy wszystko będzie zależało że jest kabel vga 


https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1050-ti-4g-oc-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-d-dp-box-975437/

i czy ta przejśćiówka będzie działąć z tą kartą graficzną i monitorem ?

Link to post
Share on other sites

a jak mój monitor ma tylko wejśće vga a podepnę do karty przejśćiówkę displayport i z niej kabel vga do monitora to monitor wykryje jeśli nie ma w nim displayport czy wszystko będzie zależało że jest kabel vga 

Monitor nie może wykryć innego wejścia, jeśli ma tylko D-sub.

 

Problemy z konwerterami działającymi z monitorami LCD są niestety takie, że sygnał musi być dwukrotnie konwertowany zupełnie niepotrzebnie, a wszystko przez to, że producent monitora LCD zaoszczędził na cyfrowym wejściu, które tak naprawdę powinno być podstawową metodą podłączania monitorów LCD już od ich premiery.

 

A tymczasem przez oszczędność producenta musimy robić konwersję w karcie lub adapterze do sygnału analogowego (strata jakości), który potem idzie kablem do monitora (znów strata jakości), gdzie na powrót jest konwertowany na sygnał cyfrowy zrozumiały dla monitora LCD (i znów strata jakości).

 

Trudno powiedzieć, jak to wszystko będzie ze sobą razem działać - trzeba sprawdzić samemu. Nie liczyłbym jednak na całkowitą bezproblemowość i 100% poprawne działanie.

 

Lepiej poprostu wymienić monitor na taki z prawidłowym wejściem, a nie trzymać dinozaura z D-sub które było wprowadzone poraz pierwszy w 1986, za czasów monitorów "analogowych"... kiedyś itak czeka ludzi wymiana. Ten konwerter traktowałbym jedynie jako mocno tymczasowe rozwiązanie.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...