Skocz do zawartości

Czarny ekran i gorąca atmosfera...


Recommended Posts

Witam. Mam dość poważny problem, mianowicie korzystałem ostatnio z komputera (stacjonarnego) i zaciął się - na ekranie wyświetliły się pionowe, dwukolorowe paski, dźwięk się zapętlił i odtwarzał bardzo szybko, "szumiał". Miewałem czasami takie problemy, więc nie zdziwiłem się i po prostu zrestartowałem go. Standardowo pojawiło się logo Winodwsa (10) po czym nastąpiła pustka (czarny ekran). Czekam, czekam i nic się nie dzieje. Dobra, restartuję komputer, włączam tryb awaryjny i po jakimś czasie włączył się (o dziwo :o). Zrobiłem parę skanów, nic szczególnego. Nie miałem już nic do roboty, więc z powrotem zrestartowałem komputer, tym razem odpaliłem BIOSa. Okazało się, że procesor nagrzał się do ok. 80°C! No to rozebrałem komputer, przeczyściłem go, nasmarowałem i sprawdzam: 30°C. Uff. Lepiej, ale... komputer ciągle się nie włącza. Przeczytałem gdzieś na forum, żeby odinstalować sterownik karty graficznej i spróbować jeszcze raz. No to tak zrobiłem. Włączam awaryjny, odinstalowuję sterownik, restartuję komputer, czekam... czekam... i włączył się. Z niską rozdzielczością, ale jest. Więc loguję się, ściągam sterownik do karty graficznej i... czerń wylała się na mój monitor, tzn. dysk pracuje, wszystko niby OK, ale ekran czarny, nic się nie da zrobić. Włączałem jeszcze tryb awaryjny, czyściłem rejestr itd. ale nic nie działa.

 

Nie mam już pojęcia, co mogę na to zaradzić. Podejrzewam, że jakiś podzespół mógł się przepalić... :/ Proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi. :)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Kolego nie podałeś jakiego sprzętu to dotyczy. Miałem u siebie identyczny przypadek tzn. komputer chodził na podstawowych sterownikach od karty graficznej a na innych czarny ekran. Winne okazały się zimne luty na grafice. Spróbuj innych wersji sterowników dla grafiki, używając do deinstalacji jakiegoś driver cleanera czy sweepera. Jak to nie pomoże pomyślimy dalej.

PS Popraw błąd w nazwie tematu :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Miewałem czasami takie problemy, więc nie zdziwiłem się i po prostu zrestartowałem go.

Po tym stwierdzam że nie umiesz obchodzić się z komputerem.


80 stopni to nie jest aż tak źle, a przynajmniej nie na tyle, aby zwiesiło komputer. Z góry zakładam że zasilacz to no-name.

Tak jak koledzy wyżej poproszę o napisanie jakie masz podzespoły. 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...