Skocz do zawartości

Recommended Posts

Używam od lat pasty termoprzewodzącej AC MX-2.

Na PC Z77/i5/chłodzenie stock nie ma praktycznie żadnych problemów przez cały rok (może bardziej z HD7750 :) ) ale i nie zaglądam do środka.

Na laptopach wymieniam raz na 3-6 miesięcy już nieźle zaschniętą mx2! Przy czyszczeniu usuwam starą, zaschniętą pastę i nakładam świeżą tyle ile jak trzeba!

Ogólnie laptopy (Samsung i Dell) grzeją nieźle już po 1-2 miesiącach.

 

Jaką pastę teraz polecicie (i tak muszę kupić). Kiedyś polecana była naj. Zalmama STG2, teraz widzę że Gelid GC-Extreme, dalej MX2 która u mnie zasycha. Płynnego metalu nie używałem i nie wiem nawet jak.

Link to post
Share on other sites

Ja używam jakiegoś szajsu przemysłowego za parę zł za 100g  i nakładam raz na zawsze (rok , dwa ) i nie mam nigdy problemu . A tu pasta specjalnie przystosowany Ci wysycha . niezły szajs .

A no i mój 4 letni lapek nie wymaga jeszcze wymiany pasty , choć rzadko na nim gram . Trzeba będzie sprawdzić temperatury . 

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Jeszcze wycisnąłem dzisiaj pare kropelek mx2 na laptopy. Ale i tak trzeba kupić.

 

Ja używam jakiegoś szajsu przemysłowego za parę zł za 100g  i nakładam raz na zawsze (rok , dwa ) i nie mam nigdy problemu . A tu pasta specjalnie przystosowany Ci wysycha . niezły szajs .

A no i mój 4 letni lapek nie wymaga jeszcze wymiany pasty , choć rzadko na nim gram . Trzeba będzie sprawdzić temperatury . 

 

Nooo, ale ja Ci zazdroszcze człowieku. Nawet nie wież jak!!

Samek R580 po miesiącu potrafi wyłączać się przy obróbce RAW albo na filmie, o grze nawet nie marze :)

Dell całkiem lepiej ale cały czas throttling mimo że w testach miał najniższy.

Edytowane przez pierotez
Link to post
Share on other sites

To ja mam MX-4 na cpu już 3 rok bez wymiany a wydajność taka sama. A tu kolega co kilka miesięcy wymienia. . . wow. 

 

:/

Na PC jak piszę nic nie dolega. Jednak laptop to laptop..A jak zdejmę chłodzenie aby przedmuchać to i pastę wymienię,

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...