Skocz do zawartości

Zestaw głośników kina domowego 5.1.2 pod Dolby Atmos


Recommended Posts

Witam. Przymierzam się do zakupu pierwszego w życiu zestawu głośników do kina domowego. Mój TV to LG OLED C6 55". Wstępnie jako amplituner myślę kupić Denon AVR-x1300W (lub AVR-x2300w, ale tak naprawdę nie potrzebuję 2 wyjść obrazu, ani upscalowania przez amplituner). Według producenta niby dają 150 W na kanał, ale w rzeczywistości jest to coś raczej w granicach 75-80 W RMS w normalnych warunkach. I teraz zastanawiam się jaki zestaw głośników dokupić żeby móc wykorzystać technologię Dolby Atmos (czyli 2 dodatkowe głośniki skierowane w górę które odbijają dźwięk od sufitu). Na całość (amplituner + głośniki) chciałbym wydać nie więcej niż 5000-5500 zł. W grę może wchodzić 5.1 jeśli istnieje możliwość dokupienia tych nadstawek głośnikowych żeby pasowały z wyglądu do reszty zestawu.

Link to post
Share on other sites

To na co Ci pseudoAtmos ? Prawdziwy Atmos polega na montażu dodatkowych głośników na suficie. Skompletuj normalne 5.1 tym bardziej, że powierzchnia jeszcze bardziej się zmniejszy. I nie moze wchodzić 5.1 tylko musi, bo Atmos to 5.1.2.

 

BTW jedyna sala kinowa z Atmosem i jedna z 300 na świecie jest w katowickim Multikinie  ;)

Edytowane przez katystopej
Link to post
Share on other sites

 

To na co Ci pseudoAtmos ? Prawdziwy Atmos polega na montażu dodatkowych głośników na suficie. Skompletuj normalne 5.1 tym bardziej, że powierzchnia jeszcze bardziej się zmniejszy. I nie moze wchodzić 5.1 tylko musi, bo Atmos to 5.1.2.

 

BTW jedyna sala kinowa z Atmosem i jedna z 300 na świecie jest w katowickim Multikinie  ;)

 

O Atmosie pomyślałem bo jest to nowy standard, który ma zastosowanie w nowych filmach UHD. Zamiast sterować głośnością kanałów surround traktuje dźwięki jako obiekty w przestrzeni 3D. Nie doszukałem się informacji czy Atmos ma większy bitrate od powiedzmy DD 5.1 ale domyślam się, że prawdopodobnie dźwięk powinien być chociaż trochę lepszy. Standard Atmos spełniają zestawy montowane u sufitu lub też mocno promowane satelity skierowane pod kątem na sufit żeby odbijały dźwięki od niego i dawały złudzenie rozprzestrzeniania się go od góry (z sufitu). O 5.1 pisałem w sensie, że jeśli budżet za mały to może warto pomyśleć o takim zestawie, a nie że chcę Atmos na systemie 5.1. Poza tym domowy Atmos obsługuje do 32 głośników więc można ich dawać do woli ;) Wstępnie jestem bardzo zainteresowany zestawem STX Electrino. Podobno cena/jakość zabija w tym zestawie.

Link to post
Share on other sites

Do Atmos-a trzeba mieć specjalnie przygotowane pomieszczenie. Jak nawrzucasz tonę głośników w pokoju/salonie fatalnym akustycznie w którym ledwo zagrałoby stereo to kompletnie to nie ma sensu, nie będzie to grało to jak powinno krótko mówiąc - będzie breja a nie efekty. STX Electrino to dobre kolumny jak na STX-a na pewno godne uwagi ale w tej cenie mają też konkurencję ze strony Pylon Audio i Taga Harmony Platinum.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Nadstawki na kolumny sobie odpuść, osobiście sprawdzałem i dużo lepsze efekty dają kolumny na suficie niż takie które odbijają falę od sufitu. Nie mam pojęcia czy każdy amplituner obsługuje takie nadstawki na pewno musi być jakieś delikatne przyśpieszenie takich kolumn abyś właściwie słyszał. Ja w swoim Denonie mam wybór przednich, środkowych i tylnych kolumn do Atmosa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...