Skocz do zawartości

Nagłośnienie do TV ~500 zł. Komputerowe 2.1 czy coś innego?


Recommended Posts

Witam,

 

Zakupiłem właśnie TV Philips 49PUS6561 i z racji tego, że wiadomo jak wygląda nagłośnienie w obecnych TV potrzebuję coś lepszego. Tutaj jest dylemat czy szukać jakiegoś komputerowego 2.1, a może jakiegoś dobrego stereo lub może w ogóle coś innego. 

 

Sprzęt będzie wykorzystywany do gier oraz filmów.

 

Wstępnie rzuciły mi się w oczy Edifier C2XD ze względu na wejście optyczne, ale wizualnie głośniki nie zachęcają. Droższe C3X znów będą wymagały czegoś pokroju FiiO D3, więc łączny koszt ~750 zł trochę zniesmacza, ale jeśli byłoby warto, to czemu nie. Chociaż dodatkowe zasilanie tego wzmacniacza, a więc dodatkowe okablowanie powoduje u mnie lekki grymas na twarzy.

 

Jeśli chodzi o 2.0, to opcją są microlaby 6c oraz 7c, lecz znowu brak opticala... Ewentualnie Edifier R1700 BT i przesyłać dźwięk po bezprzewodowo. Choć nie wiem czy do filmów oraz gier nie byłoby lepsze po prostu 2.1.

 

Obecnie pod PC od kilku lat mam podpięte edifier R2600 i poza szumami w spoczynku jestem z nich bardzo zadowolony. 

 

Edit.

Ewentualnie kupić FiiO D3 i podpiąć R2600 pod TV, a do PC kupić coś co nie wydaje dźwięków w spoczynku :P

 

 

Jakieś porady/sugestie odnośnie tego jak to najlepiej rozwiązać?

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Czytając recenzje kiedyś widziałem, że 9c jakoś nie zachwycały. Narzekają własnie na słąby konwerter c/a + nieco płytki bas.

 

Tak sobie właśnie zdałem sprawę, że nie mam zbytnio miejsca na takie większe głośniki. Chyba czas na przemeblowanie  :P

 

Edit.

Jeśli faktycznie byłoby warto to jestem w stanie dołożyć, choć planowany budżet, to w granicach ~500 zł.

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

ja miałem kiedyś podłączone do TV r1600TIII przez wejście słuchawkowe i grały fajnie, nie miałem żadnych szumów, basu było dużo. Jedynie wizualnie mogą nie pasować do większego TV, więc można też by było zamienić i do TV dać r2600, a do pc kupić R1600TIII. Dodatkowo można byłoby jeszcze kupić do r2600 podstawki i będzie się fajnie prezentować http://allegro.pl/profesjonalny-stojak-pod-kolumny-glosnikowe-2szt-i5005235328.html

Edytowane przez Wulfen
Link to post
Share on other sites

Mądrości  w kolejnym temacie ? Podłączanie jakichkolwiek głośników do wyjścia jack w tv to kiepski pomysł, skończ już pisać te brednie, że to dobrze gra, bas czy bardziej profesjonalnie niskie tony to nie wszystko.

 

Rozumiem, że Ty natomiast znasz jakość wyjść wszystkich możliwych TV? Druga sprawa to czyjeś wymagania. Miliony ludzi korzystają z integr i im to nie przeszkadza. Sugerowałbym zmienić ton na mniej kategoryczny.

 

P.S. Co do wypowiedzi wyżej to faktycznie, DAC w Solo9c jest klasy takich TV-DAC-ów za stówę. Osobiście wolałbym Solo7c i do tego niezależny DAC.

Link to post
Share on other sites

no nie wiem mi sub bas drzwiami w łaziec trzęsie tak ze w niezły rezonans wchodzą do yt i oglądania filmów naprawdę nic więcej nie trzeba chcesz miedz dobry bas to szukaj czegoś do czego wsadzisz burson ssv5 tylko tu już wchodzimy w kwoty większe niż same głośniki zawsze możesz kupić przez neta i odesłać w ciągu 2 tygodni 

Link to post
Share on other sites

PC stoi w zwężeniu 2,5-3m a za sobą za plecami mam 5-6 metrów do ściany. R2600 bas mają dla mnie wystarczający, lecz gałka basu jest ustawiona na 5 lub 6, więc w sumie maks. Recenzje R2600 mówią o ich mocnym basie, a czytając recenzje R2730 wszędzie mowa o detalicznym graniu i o tym, że własnie mało basu + średnim konwerterze c/a. Edifier właśnie dlatego zrobił R2800 które mają większy głośnik niskotonowy 8,5" zamiast 6" (czy coś koło tego). Tych u nas niestety w ogóle nie dostanie w EU. Chyba tylko azja.

 

Bardziej chodzi mi o Wasze doświadczenia w kwestii audio do TV. Właśnie tutaj jest ten dylemat... 2.0 i liczyć się z możliwym niedoborem uderzenia basu, lub kupić dobre 2,1. Tylko jakie i jak to najsensowniej rozwiązać?

 

R2600 byłby wystarczające, chociaż co? podpiąć je przez FiiO D3 do TV i kupić coś innego do PC na którym gram dużo oraz słucham muzyki? Też niby jakaś opcja, bo w sumie szum R2600 w spoczynku trochę mnie irytuje w nocy.

 

Czy jest gdzieś w stolicy opcja przesłuchania Microlabów 7c 9c ? Jakieś markety czy coś.

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Tzn. ogólnie planuję pewne przemeblowanie/remont, więc TV możliwe, że będzie stał tak, że od niego do ściany będzie 2,5-3m i po lewej stronie przestrzeń. Ewentualnie będzie stał tak jak stoi obecnie PC, czyli ja opisałem w poprzednim poście.

 

Edifiery C3X, C2XD byś odrzucał?

 

 

 

Moment... na co w solo 9c hdmi in i hdmi out? Jest tam jakiś "rozdzielacz" obrazu oraz dźwięku czy co?

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

DyndaS ale przecież w tym (jak i w każdym innym) telewizorze masz analogowe wyjście audio po RCA zaraz obok eurozłącza z tego co widziałem na zdjęciu. Po co chcesz wypuszczać dźwięk cyfrowy z TV? Uważasz ze głośniczki za 500zł będą miały lepszy DAC niż ten TV? Śmiem wątpić. Po co wymyślać koło od nowa kupować konwertery z optyka na RCA jak takie samo wyjście masz w TV, albo bawić się w jakieś bezprzewodowe przesyłanie dźwięku skoro głośniki maja stać obok TV?

Link to post
Share on other sites

DyndaS ale przecież w tym (jak i w każdym innym) telewizorze masz analogowe wyjście audio po RCA zaraz obok eurozłącza z tego co widziałem na zdjęciu. Po co chcesz wypuszczać dźwięk cyfrowy z TV? Uważasz ze głośniczki za 500zł będą miały lepszy DAC niż ten TV? Śmiem wątpić. Po co wymyślać koło od nowa kupować konwertery z optyka na RCA jak takie samo wyjście masz w TV, albo bawić się w jakieś bezprzewodowe przesyłanie dźwięku skoro głośniki maja stać obok TV?

Japrdle, eksperci, zero wiedzy    :sciana:

Edytowane przez katystopej
Link to post
Share on other sites

Mądrości  w kolejnym temacie ? Podłączanie jakichkolwiek głośników do wyjścia jack w tv to kiepski pomysł, skończ już pisać te brednie, że to dobrze gra, bas czy bardziej profesjonalnie niskie tony to nie wszystko.

Wielki znawca się znalazł. Ile daców i TV słuchałeś i na jakich kolumnach? Pochwal się  swoimi pierdziawkami.  Myślisz że dobry dac za powiedzmy 2000zł wiele zmieni w tanich głośniczkach komputerowych? One będą wąskim gardłem i DACi  z hi-resowym dźwiękiem niewiele zmienią, bo ograniczać będzie je słaby głośnik. Może jeszcze ma kable kupować za 500 zł i wygrzewać przez 1000 godzin? Do takich głośników  wystarcza integra. I wiedz że słuchałem naprawdę znacznie lepszych zestawów w okolicach 10 tys zł i mam porównanie. Największe znaczenie mają kolumny i akustyka, dac to dodatek, takie dopieszczenie dźwięku, a w tanich głośniczkach nie ma zbytnio czego dopieszczać, podobnie przy słabej akustyce  DAC praktycznie niczego nie zmieni. Także jeśli ktoś ma 500 zł to lepiej wydać te pieniądze tylko na kolumny i zadbać o odpowiednią akustykę,  a jeśli już ma brać jakiegoś daca do komputerowych głośników nie kupowałbym nic więcej niż fiio d03 lub odpowiedniki podobne jakościowo, czyli za 500 zł to np r1600tII+fiio d03.

Edytowane przez Wulfen
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...