Skocz do zawartości

Słuchawki nauszne ~120zł na siłownię, do gier i muzyki. Które z wymienionych?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez neckol,

Recommended Posts

Budżet: około 120zł

Czego potrzebujesz? Słuchawki nauszne, możliwie nie za dużych rozmiarów (chyba, że rozmiar idzie w parze z jakością)

Przeznaczenie: gry strzelanki i fifa, muzyka, siłownia

Źródło: laptop z kartą NVIDIA Virtual Audio Device (WDM) i telefon Honor 6
Oczekiwania: kompromis między wygodą, a jakością dźwięku; uniknięcie bólu uszu i pocenia
Muzyka: rap, rock

Inne: bez mikrofonu lub z odłączanym mikrofonem

Obecnie używam: HyperX Cloud (brata  :D ) i dokanałowe Sony za ok. 50zł

 

Moje typy: 

- Superlux HD661

- Superlux HD681 EVO

- AKG K511

- AKG K518 DJ

- Superlux HD330

 

Dzień dobry, 

Na wstępie zaznaczę, że nie jestem znawcą, ale spróbuję opisać wymagania  :) .

 

Szukałem na własną rękę i typy wypisałem powyżej. Na razie moim faworytem są Superluxy HD661 głównie ze względu na rozmiar, bo chciałbym używać ich też na siłowni. Jednak jeżeli jakość dźwięku w tych większych modelach będzie zdecydowanie lepsza, to chyba mnie to przekona. Zależy mi też, by ucho się nie męczyło po dłuższym słuchaniu.

 
Słuchawek półotwartych w tej cenie raczej nie kupię? Więc chyba postawię na zamknięte. Barwa dźwięku raczej ciepła. 
 
Które z wymienionych będą najlepszym wyborem i dlaczego? Ewentualnie proszę o polecenie innych wartych uwagi modeli. 
 
Pozdrawiam
Link to post
Share on other sites

 Z tych co podałeś to na siłownie wziąłbym tylko k518, ze względu na to, że trzymają się głowy jak imadło i nie ma obawy, że przy jakimś gwałtowniejszym ruchu spadną nam z głowy. Najlepsze i tak są dokanałówki/douszne jeśli chodzi o sport.

Żeby k518 nie męczyły uszu musiał byś je rozciągnąć, ale jak już je rozciągniesz to nie będą się tak dobrze trzymać.

Na Twoim miejscu chwyciłbym jednak coś do domu,a te dokanałówki sonego używał na zewnątrz.

Link to post
Share on other sites

 Z tych co podałeś to na siłownie wziąłbym tylko k518, ze względu na to, że trzymają się głowy jak imadło i nie ma obawy, że przy jakimś gwałtowniejszym ruchu spadną nam z głowy. Najlepsze i tak są dokanałówki/douszne jeśli chodzi o sport.

Żeby k518 nie męczyły uszu musiał byś je rozciągnąć, ale jak już je rozciągniesz to nie będą się tak dobrze trzymać.

Na Twoim miejscu chwyciłbym jednak coś do domu,a te dokanałówki sonego używał na zewnątrz.

Rozumiem, w takim razie "do domu", które będą najlepszym wyborem?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Pasowały by Ci słuchawki wokółuszne? Jest kilka fajnych pozycji do 120 zł.

ISK hp580 - tu musiałbyś podzwonić po sklepach, które je mają, bo ktoś coś wspomniał, że jakieś opóźnienie z dostawą do Polski jest.

Myślę jednak, że warto na nie zwrócić uwagę, bo za swoją cenę na prawdę robią robotę. Jest to coś między superluxami hd681 a 681 evo tyle, że z poprawianą budową słuchawek, z większą przestrzenią i lepszą sceną. Do rapu się świetnie nadają. Rockowe utwory też fajnie wybrzmiewają, lecz zespoły typu led zeppelin czy acdc są zbyt "bassowe" na nich.

Superlux hd 668b - Lepsza góra niż w iskach, mniej bassu. Scena moim zdaniem mniej poprawna, ale może to być moje własne odczucie.

Superluxy hd330 - ktoś na forum ma je zmodowane (ciągle zapominam kto). Nie wypowiem się na ich temat, bo miał tylko takie z pudełka i grały gorzej od 681 i 681 evo + trudniej było je zasilić)

Superlux hd681 evo - te bym sobie odpuścił na rzecz isków, które zdecydowanie lepiej kontrolują bass i mają lepszy środek i nie zamulają przede wszystkim. Mam gdzieś w szafce 681 ebo, byłem z nich zadowolony, jednak porównując je do isków to wypadają słabo.

Link to post
Share on other sites

Mnie iski nie uciskały, więc uszy nie bolały, chociaż uszy latem robią się mokre i tego nie zmienisz, tak będzie praktycznie w każdych słuchawkach.

Iski kosztują 80 zł, za resztę kup sobie jakieś welurowe pady i na pewno poprawi to komfort użytkowania bo te "skórkowe" pady dodawane do tanich słuchawek to istna tragedia.

Generalnie nazwałbym je wygodnym słuchawkami :)

Link to post
Share on other sites

Do stawki warto dorzucić Superlux HD562. Tylko trzeba trochę je rozgiąć bo ozdobnie jak 518DJ bardzo uciskają.

Jeśli chcesz słuchawek używać na siłowni lub na zewnątrz, wg mnie odrzuć takie bydlaki jak HD681, HD330 czy HD668b. Otwarte też raczej się nie sprawdzą.

Link to post
Share on other sites

Podsumowując, na siłownię chyba będę zabierał moje dokanałówki, a zdecyduję się na coś do domu i chyba przekonaliście mnie do tych ISKów  :) Jeszcze pytanie, gdzie kupię welurowe pady do nich i z jakimi modelami są kompatybilne?

 

Doczytałem trochę i wg opinii ISKi stawiane są ponad 681 EVO. Chyba bliżej im do HD669, tylko czy warto dopłacić drugie tyle wybierając między tymi dwoma modelami? Wątpię.

 

Ostatnia sprawa, kolega kupił niedawno słuchawki Kruger&Matz Street i tu moje pytanie (jeśli głupie to przepraszam  :D ), jaka jest różnica między odsłuchem z słuchawek wokółusznych, a kompaktowych nausznych np. wspomnianych Krugerów czy popularnych serii Sony, Phillips itd? 

Link to post
Share on other sites

Dziwne, podobno całą dystrybucję na Polskę wykupił HARD-PC, a okazuje się, że ma je też rzeszowski sklep:

http://allegro.pl/sluchawki-nauszne-isk-hp-580-polotwarte-monitorowe-i6655867343.html

 

Jako, że akurat mieszkam w Rzeszowie, to pofatyguję się po nie osobiście, żeby nie czekać na wysyłkę  :) Chyba, że istnieją jakieś wątpliwości co do ich pochodzenia?

Link to post
Share on other sites

Superlux HD330 poprawnie napędzone np z FiiO E10K (maja 150 Ohm i potrzebują zasilania) prosto z pudełka grają dużo lepiej i czyściej od Evo. Mam w domu obie pary. Na dodatek można je łatwo zmodować pod swoje preferencje. Ale mają koszmarne pady które trzeba od reki wymienić na coś innego. Ja wymieniłem na welurowe od Beyerdynamic robiąc z nich słuchawki równie wygodne jak oryginalne Beyerdynamic których są klonami - jednym słowem bajka w ogóle nie czuć że się ma słuchawki na głowie można siedzieć godzinami. Drugie ale brzmi: z integry grają gorzej niż HD681 Evo zupełnie bez życia i nijako więc jeśli w zestawie nie zamierzasz kupić wzmacniacza to wybierz inne słuchawki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...