Skocz do zawartości

PC do grania do 3500zł, bez obudowy, [na 01.2017]


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Ostatnio wstrzymałem się z kupnem. Przejrzałem zestawy i porady na forum. Moja propozycja w większości złożona z tego co doświadczeni użytkownicy polecają. Chciałbym tylko zasięgnąć rady czy aby nie pomyliłem czegoś w konfiguracji. 

 

  • Zastosowanie komputera :Gry (premierowe gry, raczej single player, Witcher3, Overwatch),
  • czasami: Photoshop, Premiere, Unity, Unreal
  • Maksymalna kwota : 3500zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : pierwszy tydzień stycznia
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : trochę (na tyle na ile początkujący może podkręcić)
  • Których części potrzebujesz?:  sama buda 
  • Rozdzielczość mojego monitora i model LG 27mp77hm-p LED IPS FHD 1920x1080
  • Specjalne wymagania : potrzebuję dobrej bazy z perspektywą rozbudowy raz na rok, potrzebuję nagrywarki dvd, 
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : obudowa Zalman Z9U3 (dostałem na gwiazdkę, wyższe nie weszłyby pod biurko)
  • Własna propozycja zestawu 

1300 -  MSI GeForce GTX1060 OC 6GB DDR5 192bit (1759/8008) 

860  - Intel Core i5-6402P /2.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/

220  - MSI H110M PRO-D /intel H110, DDR4, LGA1151/

235  - Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

180 - Corsair VS 450W 120mm

360 - GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC

60   - Liteon iHAS122 SATA (black) 

240 - GoodRam 8GB 2133MHz CL15 Play

 

razem 3445 zł 

 

Nie jestem pewien karty graficznej, może być Radeon lub GeForce. Obudowa pozwala na max dł. 290 mm. Czy to jest dobry zestaw za tę cenę? 

 

Dziękuję wszystkim, którzy zechcą się włączyć do tematu. 

Pozdrawiam. 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Płyta główna z bardzo słabym chipsetem. Wybierz Z170.

A po co mu Z170 jak ma procka nie do kręcenia. Nie znam się ale się wypowiem.

Jak chcesz H110 to Gigabyte ponieważ moje ostatnie 5 szt tego MSI przyjechało z hurtowni martwe.

Możesz pomyśleć na B150 żeby mieć 4 banki ramu i dać kości 2x4 żeby było DC jest przyrost klatek w grach miedzy dwoma a jedną.

Plusy Geforca:

Dobrze się kręci

Duża wydajność z pudła.

Minusy

Bzyczące w najlepszym, przypadku cewki lub w najgorszym piszczące jakby zarzynali świnię.

Plusy Radka

Bardzo długie wsparcie na co się przekłada, że Radek po 3 latach daje rade w nowe gry które wyjdą po tym okresie a GeForca raczej trzeba już wymieniać żeby mieć znowu moc.

https://www.youtube.com/watch?v=hlUZrb7W6nE

Ja kupiłem GTX 1060 X Xtreme od Gigabyte zajefajnie się kręci ale mam lekko bzyczące cewki na szczęście, trzeba ucho do budy przystawić żeby je usłyszeć.

Edytowane przez kamil_18_19
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

H110 obsługuje mniej portów USB i SATA, ma mniej linii PCI-E, tylko 2 sloty na RAM, nie ma złącza pod najlepsze obecnie dyski M.2, brak obsługi RAID. Autor chce co roku rozbudowywać komputer, a chipset H110 będzie ograniczał te możliwości.

Edytowane przez roman106
Link to post
Share on other sites

Cześć kolega kamil nie wymysla po  prostu amd przy pisaniu nowych sterowników nie zapomina o starych wersjach kart .Przekłada się to wtedy na dłuższą żywotność kart  amd . Zieloni niestety nie dają wsparcia dla starych rewizji w związku z tym ich karty szybciej odstają od konkurencji i o tym jest mowa w filmie

Edytowane przez Jerry220476
Link to post
Share on other sites

 

 

I sądzisz, że nowe wersje sterowników przyspieszają stare karty? Że na starej karcie najnowsze gry zyskują kilka klatek?

 

Czy Ty masz jakiś problem z czytaniem tekstu z zrozumieniem ? Poza "weź Z170" wprowadzasz więcej zamętu niż to warte. Kto napisał, że stare karty będą przyśpieszać, że będzie zysk klatek ?  

Link to post
Share on other sites

 

 

Autorze sprecyzuj pojęcie rozbudowa co roku.

 

Tzn. że co roku mogę dorzucić do komputera jakieś 600-1000zł żeby zwiększyć jego wydajność. Nie wiem na jakie podzespoły, pewnie na te które mi ktoś doradzi. Pewnie dodatkowa kość ram, potem wymiana procesora. Nie planuję jeszcze rozbudowy za rok, skoro nie mam komputera, ale wiem że mniej więcej na taki budżet będę mógł sobie pozwolić.

 

Bardzo dziękuję za podrzucone lektury z porównaniem kart. Zaraz przejrzę.  

Link to post
Share on other sites

Przy założeniu 1000 zł co rok nie ma sensu obecnie patrzeć na możliwość rozbudowy danego zestawu. Za rok, sprzedaż sobie CPU wraz z płytą, dołożysz kilka stówek i bierzesz coś świeżego na rynku. Podobnie z GPU. Przy takim założeniu można dorzucić do lepszej obudowy czy też do lepszego zasilacza bo właśnie te dwa podzespoły zostaną z Tobą na dłużej. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Lepszy zasilacz to np.  Corsair CX450M za 255 zł? Może być?

 

Tak

 

 

 

A jeżeli w takim razie wybrałbym Radeona zamiast tego GTX'a, to co byście polecili za ~1300 zł? 

 

RX 480 MSI Gaming albo XFX GTR. Przejrzyj sobie testy, zobacz jak karty wypadają w poszczególnych tytułach. Przy dopłacie 200 zł masz R9 Fury.  

Link to post
Share on other sites
RX 480 MSI Gaming albo XFX GTR. Przejrzyj sobie testy, zobacz jak karty wypadają w poszczególnych tytułach. Przy dopłacie 200 zł masz R9 Fury.  

 

 

- Obudowę zostawiam więc niestety R9 Fury odpada bo nie zmieszczę. [Większa obudowa mi nie wejdzie w biurko]

- Jak rozumiem każda z tych kart Radeona wymagałaby jeszcze lepszego zasilacza niż Corsair CX450M? Jakieś polecanki? Corsair CX 500W? 

Edytowane przez petroveetch
Link to post
Share on other sites

Po waszych poradach i przeczytaniu jeszcze kilku innych porad zmieniłem, gpu, mobo i psu. Teraz zestaw wygląda tak:

 

1340 -  XFX R480 GTR 8gb

860  - Intel Core i5-6402P /2.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/

335  - AsRock B150M PRO4V 

235  - Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

255 - Corsair CX450M

360 - GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC

60   - Liteon iHAS122 SATA (black) 

240 - GoodRam 8GB 2133MHz CL15 Play

 

razem 3685 zł 

 

 

Dla porządku zapytam, czy jest tutaj coś co ze sobą nie gra?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...