Skocz do zawartości

Do 500, używka, wiesio


Recommended Posts

Cześć,
jak w temacie potrzebuję rady jaką kartę mogę dostać do +/- 500zł, jak najbardziej może być używana
Grane będzie w fullHD i zależy mi głównie na wiedźminie 3 (jak i 2), żeby dało się z niego wycisnąć jak najwięcej w takim budżecie (wiem, że na ultra nie ma szans, ale da radę jakoś na wysokich?).
Mimo, że najbardziej interesuje mnie wiedźmin to nie musi być to grafika szyta na jego miarę (w takim sensie, że jeżeli mam mieć 5fps mniej w wiedźminie, ale w innych grach znacznie lepszą wydajność to jest to lepszy wariant) 

Proc: i5-6500
Zasilacz: Antec VP500
MOBO: Asus H110M-K

 

Z góry dziękuje, za pomoc :D
 

 

Link to post
Share on other sites

@up

jak tak, jak nie

za 450zł zastanawiałbym się, czy brać 770'tkę

faktem jest, że najmocniejsza karta to 280x w podanym budżecie, jednak trudno znaleźć ją na gwarancji i nikt nie zagwarantuje, że nie padnie po tygodniu

bezpieczne wyjście to kupno nowej RX 460 za 500zł, lub GTX'a 1050 za 550+ zł, jednak to mniej wydajne opcje niż 280x

na Twoim miejscu zakręciłbym się i poszukał HD 7950 / R9 280/ 280x na przynajmniej pół rocznej gwarancji

ostatnio był r9 280 na gwarancji do 2018r za 520zł

Edytowane przez Vemorion
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

r9 280 jest młodszą kartą od r9 280x i tutaj jest szansa kupić ją na gwarancji.

7950 - to tylko już gw rozruchowe ale dużo niższa cena.

Co do 280x była by to najlepsza opcja. Jest cień szansy że ma jeszcze gwarancje producenta. Jednak jej cena może wychodzić ponad budżet.

Starszych gtx'ow od 10xx nie ma sensu brać czyli 6xx/7xx/9xx.

Kiedyś bardzo mocne karty i do tego drogie.

Dzisiaj bez wsparcia sterowników w każdej grze tracą w stosunku do radeonów.

Kiedyś gtx 770 konkurował z 7970/r9 280x, obecnie nie ma startu do tych kart w nowych grach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Znalazłem taką 7950 11 mies gwarancji za 460zł albo 280 za 440zł przy czym nie jestem pewny z gwarancją na 280 niby jest, ale nie ma napisane, że dołączony jest jakiś dowód zakupu (napisałem, ale nie mam odpowiedzi jeszcze). Myślicie że warto kupić którąś z nich czy czaić się jeszcze jakiś czas na 280x w okazyjnym wariancie? :D

Link to post
Share on other sites
r9 280 jest młodszą kartą od r9 280x i tutaj jest szansa kupić ją na gwarancji. 7950 - to tylko już gw rozruchowe ale dużo niższa cena.

Niekoniecznie. Są firmy które na sprzedawany sprzęt wystawiają własną gwarancję serwisową. Czasami jest to miesiąc, pół roku a nawet rok. Można więc kupić nawet 10 letnią kartę z roczną gwarancją. Tu przykład zabytkowego Geforce FX 5200 na 3 letniej gwarancji http://allegro.pl/nowa-geforce-fx5200-64mb-agp-dual-dvi-gwarancja-i6047446304.html a tu GTX 555 z 2 letnią gwarancją http://allegro.pl/nvidia-geforce-gtx-555-1gb-gddr5-192-bit-pcie-gw-i6626747843.html

Link to post
Share on other sites

Nie będę polemizować w tym temacie. Miałem na myśli raczej gwarancję producenta.

Oczywiście lepsza taka gwarancja niż żadna.

 

R9 285 a nie 280 będzie młodsza. R9 285 to już pełna Tonga. Tutaj moja pomyłka. R9 280 to rebrand HD 7950.

 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi :D Teraz ostateczne mam nadzieje pytanie:
Co byście wybrali: R9 280 za 580zł z gwarancją do 11.2017, czy R9 280X za 540zł i 2 tygodnie rozruchowej? :D
//edit cena 280 z przesyłką i allegro, 280X jest u mnie w mieście wiec odbiór osobisty

Edytowane przez mitelak
Link to post
Share on other sites

R9 280 ma sensowną gwarancję ale blisko 600zł to już za drogo jak na ten model

cena za 280x ujdzie, ale bez gwarancji to już na Twoje ryzyko

wcześniej pokazałeś dwie dobre oferty 7950 / 280, licytowałeś tamtą 280?

Niestety nie :/ Dlatego zastanawiam się, czy dalej polować, czy wziąć którąś z tych (jeszcze jedną ofertę znalazłem z 280 z gwarancją do grudnia 2017, ale to zależy czy zejdzie mi gość z ceny do 550).

Edytowane przez mitelak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...