Skocz do zawartości

Q6600 Problem z OC Asus P5B Brak Nerwów i Pomysłów nie chce się podkręcać


Recommended Posts

Witam . Od kilku dni borykam się z problemami dotyczącymi podkręcania procesora , chodzi dokładnie o Intel Q6600 , wałkowałem mase tematów i oglądałem filmy na YT ale biosy w tamtych Asusach się różnią i to dosyć znacząco , nie do końca wiem co mam zmienić . Aktualnie udało mi się podkręcić procesor na 2.88Ghz i ni cholery nie chce pójść wyżej a wygląda to tak , że gdy dam Cpu Freq. Wyżej jak 320 przy mnożniku 9 to komputer już się nie włącza(brak obrazu i pipnięcia) muszę wyciągać baterię i wyłączać zasilacz i dopiero po tym przywraca mi Defaultowe pozycje i komputer się uruchamia ale jest to na tyle uciążliwe , że wczoraj przez to musiałem 2 razy przywracać system bo się wykrzaczył i usunęło mi dosłownie prawie wszystko . Czy ktoś ma jakieś pomysły , co zmienić ? Czy ktoś wie w czym tkwi błąd? Zmieniałem napięcia itd. i nic nie pomaga ; / Proszę o pomoc

 

Poniżej Specyfikacja i Screeny z ustawienia na którym mi działa bez zarzutu :

 

Specyfikacja PC:

 

- Intel Q6600

- Asus P5B

- Ram 3gb 2x1 , 2x512 1.8V 667Mhz Dual

- Zasilacz Chiftec 400W - Na maksymalnym obciążeniu uzywa 260W wg Watomierza więc jest zapas

- Grafika HD7770

- Cooler Thermaltake Contac 39 Temp w Stressie 30min max 60*

- SSD 240GB Iridiulum Pro

- HDD 250 gb Wd Black

 

4259f81989ac0.jpg

923c12771d8cb.jpg2646ff8eeecb2.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Tak jak wyżej i ustaw mnożnik procesora na 6, sprawdź jakie uda ci się uzyskać maksymalne cpu frequency(fsb) a potem zwiększaj mnożnik i napięcie procesora. Możesz też troszeczkę zwiększyć napięcie na pamięciach i zwiększyć opóźnienia jeśli masz taką możliwość.

Ściągnij sobie occt do sprawdzania stabilności i pilnuj żeby nie było zbyt wysokich temperatur, ja bym nie przekraczał 75 stopni pod obciążeniem. Tu masz fajny poradnik

https://www.purepc.pl/podkrecanie/jak_podkrecic_procesor_poradnik?page=0,5

Link to post
Share on other sites

Czyli nada się ona jak najbardziej do OC tak ? Nie będzie problemów z FSB Wall ? 

 

Zauważyłem , że po zmianach Vcore V. na 1.4V programy ciągle pokazują , że jest zasilany napięciem stock czyli 1,26V i sobie skacze z reguły w dół , czy to normalne ? Czy one przekłamują ? SpeedFan , oraz CoreTemp pokazują to samo 

Edytowane przez Marek1994
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...