Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, posiadam słuchawki HyperX Cloud 1 do których dokupiłem kartę dźwiękową Audiotrak Prodigy Cube.

Początkowo na integrze w lewej słuchawce było słychać szum, coś na wzór przepływu prądu jak w zasilaczu (Zasilacz to cx450m). Nowa karta dźwiękowa zniwelowała szum w słuchawce, lecz czasem coś tam jeszcze słychać. Prawdziwy problem zaczął się teraz. Cały szum przeniósł się na mikrofon i taki przepływ prądu jest na tyle uciążliwy, że w CS:GO na czatcie głosowym zakłóca całą rozgrywkę, na TeamSpeak jest to samo. Podłączałem DAC z słuchawkami do laptopa, nagrałem swój dźwięk i szum też jest. Dodam, że zasilacz od komputera jest podpięty pod listwę która posiada tzw. bolce które służą jako uziemienie, lecz listwa jest podpięta do kontaktu który takiego bolca nie posiada. 
Teoretycznie te zakłócenie powinny być przez zasilacz, ale laptop nie był podłączony i nagrałem takie coś: http://vocaroo.com/i/s00PWM9SYmH2

Proszę o pomoc, wydałem na słuchawki 300zł, a na kartę drugie tyle a otrzymałem jak widać :( 

Link to post
Share on other sites

Przecież tego szumu to praktycznie nic nie ma, przynajmniej na nagraniu.

Zmniejsz czułość mikrofonu i zobacz co się dzieje.

 

Możesz sprawdzić podpinając inny mikrofon pod cube'a czy dalej jest tak samo.

Edytowane przez neckol
Link to post
Share on other sites

Przecież tego szumu to praktycznie nic nie ma, przynajmniej na nagraniu.

Zmniejsz czułość mikrofonu i zobacz co się dzieje.

 

Możesz sprawdzić podpinając inny mikrofon pod cube'a czy dalej jest tak samo.

Kup słuchawki, na nagraniu szum słychać bardzo wyraźnie. Mam biurko z taką wnęką na PC i właśnie PC tam stoi. Pierw trzymałem  DAC na obudowie bo miałem pod ręką, podniosłem DAC do góry i szum znikł, stawiam znowu i jest. Zmieniłem miejsce karty dźwiękowej myśląc że to zniweluje wszystko, jest w innym miejscu i nadal szum.  Szum znika gdy trzymam ją w ręce 

Link to post
Share on other sites

 

 

Kup słuchawki

I to Ty mi mówisz? :D To Ty masz problem nie ja, także wyluzuj gościu, bo za chwilę coś Ci pęknie. Odtwarzałem to z głośnością, przy której rozmawiam z ludźmi i szumy są prawie niesłyszalne.

 

Skoro przestaje buczeć kiedy dotykasz, to wina jest po stronie uziemienia. Spróbuj podłączyć komputer do gniazdka z uziemieniem.

Jeśli będzie ok, to podłącz do tego samego gniazdka, tyle, że przez listwę. Sprawdzisz sobie w ten sposób co jest winne. Jeśli wszystko będzie sprawne to będzie zasilacz, co jest dziwne, bo ten corsair nie powinien mieć z tym problemów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...