Skocz do zawartości

Komputer do gier za ok. 3600zł


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : 3500-3600zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Styczeń
  • Których części potrzebuję : Buda
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :Raczej nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model :Planuję zakup AOC i2369Vm(nie wliczajcie do ceny wyżej)
  • Specjalne wymagania : Brak
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Brak
  • Własna propozycja zestawu 
  • Inne : Czy zaproponowany przez was zestaw będę w stanie złożyć samodzielnie mimo mojego braku doświadczenia? Czy monitor, który planuję kupić jest ok?

Z góry dzięki 

Znalazłem taki oto zestaw polecany przez kajtka.

1 x  Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny 1 x  Intel Core i5-6402P /2.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 1 x AsRock B150 Fatal1ty Gaming K4/Hyper /intel B150, DDR4, LGA1151/ 1 x  XFX Radeon RX 480 GTR XXX 8GB DDR5 256bit (1288/8000) 1 x  GoodRam 8GB (2x4GB) 2133MHz CL15 Play 1 x  SilentiumPC Regnum RG1W (Pure Black, okno) 1 x  GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC.

Czy dam rade podkręcić ten procesor bez zakupu dodatkowego chłodzenia? Jeśli jest się zielonym to opłaca się zamówić już skręcony komputer czy lepiej próbować złożyć samemu? Chodzi mi o ryzyko podczas transportu. Czy jeśli planuje używać ten komputer przez parę dobrych lat to lepiej kupić 1x8 GB RAMu na start i ew. dokupić kolejne 8 za jakiś czas? Czy w takim wypadku kości te muszą być identyczne?

Link to post
Share on other sites

 

 

Planuję zakup AOC i2369Vm(nie wliczajcie do ceny wyżej)

 

Trzymając się XFX 480 można pomyśleć nad Samsung S24F350FHUX (PLS, 4ms, HDMI) z technologią FreeSync. Odpowiednik AMD na G-Sync z nV 

 

 

 

Czy zaproponowany przez was zestaw będę w stanie złożyć samodzielnie mimo mojego braku doświadczenia?

 

Odpal sobie kilka poradników na youtubie i zobaczysz, że nie ma możliwości złego podłączenia.

 

 

 

Czy dam rade podkręcić ten procesor bez zakupu dodatkowego chłodzenia?

 

Tak ale nie szarpałbym się tutaj na maks. Pod taktowanie i5 6600 spokojnie możesz kręcić a nawet ciut wyżej. Przy OC BCLK temperatury sprawdzaj w HWiNFO. W zasadzie Spartan 3 myślę, że spokojnie tutaj wystarczy

 

 

 

Chodzi mi o ryzyko podczas transportu

 

Jak się uszkodzi w transporcie to protokół z kurierem i masz problem z głowy. Jedynie realizacja zamówienia się wydłuży

 

 

 

Czy jeśli planuje używać ten komputer przez parę dobrych lat to lepiej kupić 1x8 GB RAMu na start

 

Masz 4 sloty na pamięci więc spokojnie możesz dać sobie na start 2 x 4 GB i cieszyć się z pracy w Dualu

 

Link to post
Share on other sites
Odpal sobie kilka poradników na youtubie i zobaczysz, że nie ma możliwości złego podłączenia.

 

Jak się uszkodzi w transporcie to protokół z kurierem i masz problem z głowy. Jedynie realizacja zamówienia się wydłuży

A co byś zrobił na mym miejscu? 

I jak to jest z pastą do procka, jak bardzo potrzebny jest zakup osobnej?

Edytowane przez isandir
Link to post
Share on other sites

Słyszałem, że w lutym mają wyjść jakieś nowe procki, wiec skoro mam zamiar składać komputer w styczniu to nie warto poczekać na te nowości?(jeśli to prawda, że wyjdzie coś nowego i jeśli będzie to miało jakikolwiek wpływ na rzeczy z mojego przedziału cenowego)

Edytowane przez isandir
Link to post
Share on other sites

Kilka dodatkowych pytań:

Jakiego producenta rx480 wybrać? Wiem, że jest taki film na kanale morele ale pytam was jako większej grupy i bardziej doświadczonej ode mnie.

Jaki sklep wybrać? Widziałem, że często składacie zestawy w sklepie esc.pl i morele.net( przy moim zestawie morele.net są droższe o ok. 40 zł.)

Czy kody podane w temacie http://forum.benchmark.pl/topic/130878-faq-zestaw%C3%B3w-kody-promocyjne/ są aktualne?

Czy zakup oddzielnej pasty jest konieczny? Ktoś gdzieś napisał, że ta dołączana do procesora to najgorszy syf.

Czy będę musiał martwić się aktualizacją biosu?

Z góry dzięki 

Link to post
Share on other sites

 

 

Jakiego producenta rx480 wybrać?

 

MSI Gaming / XFX GTR

 

 

 

Jaki sklep wybrać? Widziałem, że często składacie zestawy w sklepie esc.pl i morele.net( przy moim zestawie morele.net są droższe o ok. 40 zł.)

 

Wedle uznania

 

 

 

Czy kody podane w temacie http://forum.benchma...ody-promocyjne/ są aktualne?

 

Tak

 

 

 

Czy zakup oddzielnej pasty jest konieczny? Ktoś gdzieś napisał, że ta dołączana do procesora to najgorszy syf.

 

Nie jest konieczny ale można zmienić.  Jak będziesz kręcić w przyszłości, to można pomyśleć chociażby o MX -2

 

 

 

Czy będę musiał martwić się aktualizacją biosu?

 

Nie 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...