Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, od jakiegoś czasu posiadam płytę główną ASRock B150M HDS , na której zainstalowany został I5 6500 oraz RAM DDR4 8GB 2133Mhz od Corsaira. Zauważyłem, że o ile procesora niestety w żaden sposób nie podkręcę(szkoda bo są nawet radiatory na sekcji zasilania). Procesor chłodzony boxem. W biosie znalazłem jednak opcję podkręcenia ramu funkcją Non-Z OC. Ma ona opcję Sport lub Sport+. Reszta zestawu to Cx550w oraz gtx 1060. Czy mogę bezpiecznie włączyć ten Non-Z OC? Nie wpływa to w żaden sposób na procesor czy kartę? Ramy nie posiadają radiatorków. Mogę je wbić wyżej, mimo max 2133Mhz? Z góry dzięki.

Edytowane przez FanboysDestroyer
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam, od jakiegoś czasu posiadam płytę główną ASRock B150M HDS , na której zainstalowany został I5 6500 oraz RAM DDR4 8GB 2133Mhz od Corsaira. Zauważyłem, że o ile procesora niestety w żaden sposób nie podkręcę(szkoda bo są nawet radiatory na sekcji zasilania). Procesor chłodzony boxem. W biosie znalazłem jednak opcję podkręcenia ramu funkcją Non-Z OC. Ma ona opcję Sport lub Sport+. Reszta zestawu to Cx550w oraz gtx 1060. Czy mogę bezpiecznie włączyć ten Non-Z OC? Nie wpływa to w żaden sposób na procesor czy kartę? Ramy nie posiadają radiatorków. Mogę je wbić wyżej, mimo max 2133Mhz? Z góry dzięki.

 

Nie proboj nawet oc na tym psu , moj dziadek cheftec 650 tez za slaby na oc i7(non k) wiec musialem przejsc na 800 , ale 750 tez da rade , wydaje mi sie ze od 700 mozna startowac bez obaw.

 

A tu daje Ci moj wynik po oc :)

http://www.userbenchmark.com/UserRun/2434928

Link to post
Share on other sites

@Up O czym Ty mówisz? Do jego zestawu 450 by wystarczył i pozwolił na OC procesora, a tu jeżeli dobrze widzę mówimy tylko o pamięciach. Nie mniej jeżeli nie mają żadnych radiatorów, to wiele bym się nie spodziewał. Z tego co wiem nie powinno się nic uszkodzić, a najwyżej stracisz stabilność i będziesz musiał zresetować ustawienia biosu, ale nie znam tej funkcji i dobrze byłoby gdyby wypowiedział się ktoś, kto wie o niej coś więcej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

moj dziadek cheftec 650 

 

i wszystko jasne ...

 

Osobiście bym włączyć tą funkcję najpierw na 1 poziom=Sport , sprawdził w CPU-Z na wyniki , do ilu została częstotliwość podniesiona i testował stabilność ...

 

Monitoruj również poziom napięcia ramu , by nie było większe niż 1,35 [V]

 

Jeżeli da radę stabilnie , kolejno >włączyłbym Sport+ i sprawdzał wyniki , czy to ma sens itp.

Edytowane przez GergG
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...