Skocz do zawartości

Firefox 50.1.0 zżera dużo pamięci...


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Tomashec,

Recommended Posts

Witam,

 

Od miesiąca mam problem z przeglądarka FF w najnowszej wersji :/ Strasznie dużo bierze pamięci ram, przy zaledwie 4 otwartych zakładkach potrafi pociągnąć ponad 500MB, co powoduje straszne lagi podczas przeglądania stron... Jednego dnia było zużycie przez proces przeglądarki powyżej 1GB :o Nie mam pojęcia co się dzieje, nigdy nie miałem tego typu problemów z FF ! System to Windows 10, updaty wszystkie możliwe zainstalowane, sterowniki karty graficznej również... Pomóżcie rozwiązać problem !

 

Link to post
Share on other sites

Próbowałeś co się dzieje na innych przeglądarkach ? Z moim FF też ostatnio dziwne rzeczy się działy i po prostu zmieniłem na inną ,problemy zniknęły. Trochę mnie kosztowało przyzwyczajenie,ale FF po paru ostatnich zmianach,u mnie dostawał świra...

Link to post
Share on other sites

Nie próbowałem jeszcze przesiadki na inną przeglądarkę, ale chyba pora to uczynić :), bo tak dłużej to nie widzę dalszej współpracy z FF, po prostu nie da się normalnie przeglądać stron :/ Którą polecasz polecasz ? Opera ? Chrome ?

Link to post
Share on other sites

 

Właśnie jestem w trakcie testowania tej nowej przeglądarki :)

 

Ile masz ramu? Firefox 32 czy 64 bitowy? Włączona multiprocesorowo firefoxa, masz kilka procesów liska w menedżerze zadań? Jakich dodatków używasz?

 

Ram 16GB, FF 32 bit, ale nie widzę, żeby z oficjalnej strony można było ściągnąć 64-bit.. Dodatki używam tylko dwa: Multirow oraz LastPass. Jest tylko jeden proces liska w menedżerze.

 

Przeinstaluj na czysto całego FF (usuń wpisy w rejestrze i folder w program files), nie instaluj żadnych pluginów i zobacz jak będzie. Przeskanuj też system różnymi programami na obecność jakiegoś syfa.

 

Syfa nie mam, bo mam cały czas aktywny Eset Smart Security i od kilku lat nie mam żadnych problemów z wirusami, itp.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Problem pamięciożerności FF został rozwiązany dzięki Waszym wskazówkom, mianowicie dodatek (Multirow) powodował tak wielkie zużycie pamięci RAM. Szkoda, że ten dodatek już nie będzie przeze mnie używany, bo troszkę ułatwiał mi życie, ale trudno nie można mieć wszystkiego. Notabene pozwoliłem sobie na zainstalowanie rozwijanej przeglądarki od twórców Opery - Vivaldi, Powiem Wam, że jestem mile nią zaskoczony. Działa sprawnie i o wiele mniej pobiera zasobów komputera przy tych samych odpalonych stronach, co FF <szok> Dziękuję każdemu z osobna za pomoc :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...