Skocz do zawartości

Blue Screen wyskakuje zaraz po włączeniu Windows ?!!?


Gość effendi360

Recommended Posts

Witam.

 

Dziś pojawił mi się taki problem, że blue screen wyskakuje zaraz po włączeniu windows lub po jakichś pięciu minutach. Zestaw mam prawie nowy. Co dziwne po jednym z takich resetów na wstępie przy uruchomieniu komputera wyskoczyła mi informacja: Overclocking Failed! Please enter setup to reconfigure your system.

 

Jedyne podkręcanie z jakim miałem do czynienia to automatyczne z posiomu biosu i na tej konfiguracji wszystko grało bez problemu przez 2 tygodnie a tu zonk !

 

Ktoś na innym forum opisując ten sam problem poradził sobie z nim wymieniając zasilacz. Rzeczywiście na moim zasilaczu zauważyłem jakąś białą maź. Czy to jest powód do jego wymiany ? I czy to on faktycznie może być przyczyną ?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli coś wypłynęło samo z siebie z zasilacza to nie jest to dobry znak ;)

Sprawdź napięcia jeśli możesz. Uruchom też kompa w trybie awaryjnym, jeśli dalej się będzie powtarzać to zasilacz może być przyczyną. Sprawdź też pamięci (timingi w biosie ustaw na sztywno, tak samo napięcie), załóż jedną kość lub pozmieniaj banki ^^

Link to post
Share on other sites

Pamięci są prawie nówki; właśnie mieliłem je memtestem pół dnia - zero błędów. Jak sprawdzić napięcia ?

 

 

p.s.

Przeinstalowałem windowsa i jak narazie nie wyskoczył BS.

 

edit;

 

napięcia w biosie wyglądają OK, blue screen zaczął wyskakiwać gdy zacząłem się bawić w przełączanie V-Sync na manual w dead space 2 żeby mieć 60kl/s zamiast oferowanych przez autorów 30stu.

 

Przeinastalowałem sys i jak na razie zero zwiechy ;/

Link to post
Share on other sites

@.daft

 

Tak kolego, po WYŁĄCZENIU vsync to ja mam i 300fps ale ja nie toleruję gry z wył vsync a Dead Space 2 podobnie jak jedynka ma blokadę - 30fps z włączonym vsync i nie więcej. Dlatego wziąłem się na sposób i wyłączyłem vsync w grze a włączyłem wymuszony na karcie - wtedy grasz w 60fps z włączonym vsync.

Link to post
Share on other sites

Poswiecisz na lekture 20 minut na babranie w biosie kolejne i w niecala godzine bedziesz mial duzo lepiej i pewniej. Tylko na spokojnie.

 

A Overclocking Failed! Please enter setup to reconfigure your system. nie koniecznie wyskakuje z winy OC.

 

Zaprzestan oc na jakis czas.. sprawdz moze wina lezy w sterach, systemie ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...