Skocz do zawartości

Komputer do 3200 +- [ GRY | Rendering ]


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry | Rendering

  • Maksymalna kwota : +- / 3200

Kiedy zamierzam kupić komputer? : Po świętach, nowym roku jak ceny będą niższe  :P 

Których części potrzebuję : Wszystko oprócz budy  :P 

Czy będę podkręcać sprzęt? : Zdecydowanie nie  :D 

Rozdzielczość mojego monitora i model 

samsung s24d300 

:)

Specjalne wymagania : Brak

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : obudowa ładna czerwona  :D 

Własna propozycja zestawu : taki oto zestaw - https://www.morele.net/inventory/info/W3Pu7I/

Link to post
Share on other sites

Bo to najtańsza płyta która obsłuży ramy z częstotliwością pracy 3000 [MHz], jeśli znacie inne tańsze to bardzo proszę podać, ważne aby była możliwość obsługi DDR4 z częstotliwością pracy 3000 [MHz] oraz gniazdo procesora Socket 1151.

Link to post
Share on other sites

To już jeżeli bierzesz Z170, to daj sobie na start 8 GB DDR4 i dołóż do 6600K + cooler pod OC. Sama dopłata do Z170 i pamięci 3000 MHz wydaje się mało opłacalna. A i tak nie jest powiedziane, że pamięci na 100% polecą na 3000 MHz. 

 

Zamiast dopłaty do pamięci 3000 MHz można dopłacić do RX 480 4 GB / GTX 1060 3GB.

 

Nie lepsze rozwiązanie ? 

Link to post
Share on other sites

Co do procesora to jestem jednak bardziej przekonany do i5-6500 ponieważ w porównaniu do i6-6600 cenowo jest sporo tańszy oraz ma stosunkowo niski pobór energii, coolera i tak raczej będę musiał dokupić bo wyczytałem że oryginalny jest głośny. Co do grafiki to jest dość spora różnica cenowa, Gigabyte Radeon RX 470 ma już dość wysokie taktowanie na poziomie 1230 MHz, moim zdaniem to już raczej powinno wystarczyć.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

RAM mało wpływa na czas renderingu, ważniejszy jest zegar CPU i ew. GPU i oczywiście rdzenie (ich ilość). Oczywiście żaden sprzęt nie może się równać z mocą obliczeniową jaką oferuje renderfarma w Parku Technologicznym MMC Brainville. Ale odpowiednio dobrane parametry renderowania pozwalają na osiągniecie całkiem zadowalającego czasu. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...