Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

Chcę wymienić swój telefon, aktualnie posiadam Samsunga Galaxy J5 (wersja 2015). Chcę wymienić bo staje się dla mnie uciążliwy, zamula, nie mogę zrobić aktualizacji do Androida 6.0 bo ciągle brakuje mi pamięci (mimo, że usunąłem większość aplikacji).

Mój wybór pada na 3 telefony wymienione w tytule, czyli: OnePlus 3 vs Xiaomi Mi5 vs iPhone 6S.

 

Każdy ma swoje zalety jak też wady.

OnePlus 3 - 5.5 cala nie wiem czy nie będzie dla mnie ciut za duże. Cena jeszcze przyzwoita.

Xiaomi Mi5 - flagowiec chiński jednak zastanawiam się jak będzie sprawdzał się po roku czy dwóch latach użytkowania. Jest najtańszy więc fajnie.

iPhone 6s - przekonuje mnie iOS, ponieważ ma długie wsparcie i jest bardzo płynnym systemem. W Androidzie trochę drażnią mnie ciągłe aktualizacje aplikacji, które niewiele wnoszą. Jest też najdroższy (wersja 16GB odpada)..

 

Naczytałem się o każdym z tych telefonów i jestem nieco zmieszany. OnePlus 3 ma sporą baterię i 6GB RAM i 64GB pamięci, dobry wyświetlacz i aparat co mnie mocno do niego przekonuje, Xiaomi Mi5 jest najtańszy z taką samą baterią co OnePlus tylko to jest nadal chińczyk, ponoć bywają problemy z polskim językiem. iPhone tutaj wiadomo, system płynny, aparat fajny jednak najsłabsza bateria i najwyższa cena i jest najdłużej na rynku, wiem, że długo będzie miał wsparcie Apple ale...

Telefonu używam cały dzień (smsy, dzwonienie, internet włączam kiedy potrzebuje, a nie mam włączonego cały dzień), więc zależy mi żeby bateria bez wysiłku wytrzymała cały dzień co w przypadku iPhone'a może być problemem.

Telefon chcę wziąć na raty na Allegro. Który byście wybrali na moim miejscu?

Link to post
Share on other sites

Mam mi5 od początku października  i jestem mega zadowolony. Imo oba aparaty (przód i tył) są bardzo fajne, zdjęcia nocą nie są problemem nawet na ustawieniach auto. Bateria u mnie spokojnie trzyma dzień przy odpalonym non stop necie, gps i wifi, dosyć częstym wchodzeniu na facebooka/messengera i taptalka. Z językiem polskim w menu nie ma żadnego problemu.  Jedyny problem miałem z tym, że nie łączył się z lte i co jakiś czas gubił całkowicie zasięg, ale to okazało się że w ustawieniach apn był błąd. Wystarczyło dwa znaki zmienić i teraz wszystko hula jak złe 

Link to post
Share on other sites

Obecnie w sprzedaży dostępny jest jedynie Oneplus 3t kosztujący 439 ojro. Przy takiej cenie warto poszukać S7, który ma najlepszy aparat z wymienionych (moje osobiste odczucia) oraz cechy, które już wymieniłeś. Osobiście ciągle się zastanawiam nad wyborem telefonu. Mój S4 to padaka ;)

Edytowane przez Fikuzi
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...