Skocz do zawartości

Upgrade HD681 do 200zł czy karta dzwiękowa?


Recommended Posts

Witam. Przymierzam się do zmiany moich superluxow hd681 na coś lepszego lub podobnego. Nie będę ukrywał, że po moim pierwszym kontakcie z nimi mając jedynie porównanie ze słuchawkami "gamingowymi" szczena mi opadła. Mogłem usłyszeć w piosenkach rzeczy, których wcześniej zwyczajnie nie słyszałem i nie chcę niczego gorszego. Od nowych słuchawek oczekiwałbym może trochę mocniejszego basu i delikatnie mniej szczypiącej góry. Do tej pory grały na integrze i też stąd pytanie - może lepiej po prostu kupić kartę dzwiękową i jeśli tak, to jaką?

 

Słuchawki muszą zakrywać całe uszy i być dość spore ze względu na moją dość sporą głowę na której superluxy leżą na styk, oraz żeby nie uciskały ze względu na okulary. Jak dla mnie te słuchawki zawiesiły poprzeczkę dość wysoko i nawet hyperx cloud2 nie grają dla mnie tak dobrze jak hd681, ale to może kwestia tego, że są zamknięte i scena wydaje mi się "oddalona". Byłyby używane do wszystkiego, w gry gram, muzyki sporo słucham i przeważnie jest to typ house i wszystkie jego odmiany, ale na ogół słucham raczej wszystkiego co wpadnie w ucho, a filmy też zdarzy mi się obejrzeć.

Oczywiście najlepiej gdyby cena była jak najniższa, ale nie chcę wychodzić ponad 200zł.

 

Z góry dzięki za pomoc ;) 

Link to post
Share on other sites

Rozwiązanie jedno jak i drugie dobre jest. Jeśli byłeś zadowolony z HD681 możesz dać im jeszcze jedna szanse, bo nie pokazały wszystkiego na integrze. Jeśli chcemy od razu przejść na lepszy poziom, to równie masz dobrą teraz okazję z tymi Somicami.

Link to post
Share on other sites

@up

W porządku, więc zrobię na integrze, bo innego źródła (poza telefonem) nie mam.

 

@autor

Gwoli ścisłości, także noszę okulary i korzystam z nich (ze słuchawek) razem z ojcem, który ma ogromny łeb. Są bardzo wygodne, nie uciskają nawet po kilku godzinach noszenia.

Link to post
Share on other sites
nie mniej polecam zrobić obie rzeczy jak będziesz miał na to środki

I to jest wręcz moim zdaniem obowiązek, karta choć może być lekceważona ma bardzo istotny wpływ na dźwięk.

Sam się przekonałem, jak w sumie z ciekawości kupiłem kilka już lat temu SB Audigy 2 ZS żeby zobaczyć czy coś się zmieni... no i się zmieniło :)

 

Teraz już mam porównanie integry w Asus P5k Premium - ADI® AD1988B (?) do kilku produktów creative:

Audigy 2 ZS Gold

X-FI XtremeMusic

X-Fi Xtreme Gamer-Fatal1ty Pro

 

Już sam skok na Audigy zmieniło dźwięk kompletnie, XtremeMusic którego pożyczyłem od taty jeszcze bardziej poprawił dźwięk (względem Audigy) - byłem zaskoczony.

Względem integry, dźwięk ze "zlanego" stał się bardziej wyselekcjonowany i przejrzysty (XtremeMusic jeszcze bardziej spotęgował te wrażenie) - porównując to do regulacji w radiu samochodowym, ujarzmienie szumliwych tonów średnich, wyciągnięcie wysokich, ale bez przejaskrawienia i syków.

To tak po amatorskiemu :D

 

Obecnie mam ostatnią pozycję, dźwięk w porównaniu do integry to jak niebo a ziemia, reszta też niestety odstaje.

Dosłownie jajca mi opadły jak wymieniłem Audigy 2 na Gamera X-fi.

Jako, że wtedy grałem dość dużo w CSa, mogę pochwalić ją za lepszą selekcję tego co się dzieje wokoło.

 

Może to kwestia sterowników? (zawsze korzystałem z fanowskich PAXów)

Już dla samego faktu, że możemy dostać dopracowany soft, względem (już na starcie) wątpliwej jakości "masówki", to jest coś wartego zwrócenia nań uwagi, bo już dzięki temu mamy kosmiczny bonus.

 

Moim zdaniem to "must have" do czegoś więcej niż słuchawek za 50 złotych... a te wszystkie "rewelacje" w moim przypadku na słuchawkach (gamingowych, a jakże :D) SteelSeries 5Hv2 - czyli teoretycznie niczym co nadawałoby się do czegokolwiek, a zobaczcie, potrafiłem się zachwycić :D

 

Ale już czekam na Somic V2, i wręcz umieram z ciekawości jak zmienią się moje doznania w tej kwestii.

Porównam je jeszcze z JVC HA-RX700 taty, pewnie to nic specjalnego(?), ale zawsze to jakieś dodatkowe światełko.

Chętnie bym się jeszcze zapoznał z Xonarem, bo wielu poleca... szkoda mi jednak kasy :D

 

PS, w razie czego nie jestem autorem tematu :D ale jak już dostanę słuchawki to podzielę się w odpowiednim temacie swoimi spostrzeżeniami.

Dzięki Ci FeX za cierpliwość ;)

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites

Zmiana obu to na pewno obowiązek ale na razie fundusze nie pozwalają na wydatek 500zł na sprzęt audio na raz, bo jeszcze mam kilka innych zachcianek :/ Tylko pytanie - co najpierw i na jaki model? Podoba mi się charakterystyka HD681 i czytałem że są one "zimne" albo "jasne", nie wiem jak poprawie się to nazywa i w przyszłości takiej samej będę oczekiwał od kolejnych słuchawek więc karta chyba powinna być "ciepła"?

Link to post
Share on other sites

Jestem po wstępnym przesłuchaniu (niecałe dwie godziny) obu modeli, zapraszam do krótkiej lektury. :)

 

Superlux HD681 vs Somic V2 (welurowe pady). No cóż, byłem bardzo ciekaw takiego zestawienia i oto jestem po szybkim porównaniu. Tutaj zaznaczam, iż NIE JESTEM audiofilem, ani także specem od audio.

Zdjęcia obu słuchawek, żeby nie było. :D

 

 

yVl8eDI.jpg

 

 

 

Użyte utwory (wszystko w formacie FLAC +800kbps)

 

 

Candlemass - Solitude

Depeche Mode - Martyr i Personal Jesus

Metallica - Hardwired

Judas Priest - You've Got Another Thing Coming

David Bowie - Diamond Dogs i Blackstar

Pink Floyd - Time i Comfortably Numb

Mozart - Requiem in D minor I. Introitus II. Kyrie // III. Sequentia - Lacrimosa

 

 

Integra ALC1150, najnowsze sterowniki od Realteka, domyślne ustawienia EQ (czyli brak zmian/wyłączony), AIMP - DirectSound 16bit/44,1khz.

 

Ogólnie to będę wychwalał Somic V2, więc jest to "recenzja" bardzo jednostronna.

Zalety i wady względem HD681:

+ Bogatsza scena, można bez problemu rozróżnić skąd i jaki dźwięk nas dochodzi

+ Nieco głośniejsze

+ Lepiej wyczuwalny bas, ale nie jest go jednocześnie dużo, nie są to słuchawki dla bassheadów

+ Przyjemne neutralne brzmienie, bardzo muzykalne, nadają się także do gier i filmów (z mojego doświadczenia)

+ W porównaniu do HD681, nie ma się odczucia jakoby niektóre instrumenty były oddalone lub wytłumione, ale to można podpiąć pod pierwszego plusa

+ Zdecydowanie lepsza kontrola (chyba tak to mogę określić) tonów wysokich i średnich, w Superluxach zlewały się one w dość nieprzyjemną papkę co sprawiało, że testowałem je z stosunkowo małą przyjemnością

+ Dwa wymienne pady (skórzane i welurowe)

+/- Dłuższy kabel, ale przez to nie można ich zabrać na zewnątrz (bez plecaka ani rusz)

- Każdy dookoła będzie doskonale słyszał czego słuchamy z racji, iż są to słuchawki o otwartej konstrukcji

 

Jak dla mnie (nawet do integry) Somic V2 to oczywisty wybór.

 

 

Jest to moje pierwsze porównanie dwóch produktów audio, więc jeżeli ktoś zauważy jakieś błędy lub też niejasności, proszę Was o wyrozumiałość i ewentualnie poprawienie niedociągnięć.

Mam nadzieję, że się przyda. :)

 

PS. Nawet moja 10-letnia siostra słyszy wyraźną różnicę na korzyść Somiczków :D

Edytowane przez Fanbooj
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że mój mini-test także przekona ludzi do zakupu. Kumpel ostatnio sobie sprawił AKG K550 MK1 i postanowił podejść do mnie, żeby mi udowodnić, że chińczyk nigdy nie zagra tak dobrze jak porządny produkt austriacki (za 3x większą cenę, ale to szczegół). Wyobraź sobie jego minę kiedy nie był w stanie rozróżnić dźwięku, bo oba grały tak samo :D

 

..no dobra, może jednak Somic grały nieco lepszego rocka ;)

 

@up

Nie ma za co, liczę na to, że wyjaśniłem to i owo :)

Edytowane przez Fanbooj
Link to post
Share on other sites

Kumpel ostatnio sobie sprawił AKG K550 MK1 i postanowił podejść do mnie, żeby mi udowodnić, że chińczyk nigdy nie zagra tak dobrze jak porządny produkt austriacki (za 3x większą cenę, ale to szczegół). Wyobraź sobie jego minę kiedy nie był w stanie rozróżnić dźwięku, bo oba grały tak samo :D

 

Ja porównywałem sobie SOMiCi V2 z HE-400i, HE-1000 i paroma innymi high-endami na Questyle CMA800R i wynik tego był taki, że sprzedaję wszystkie słuchawy :P Poza tymi jednymi.

Link to post
Share on other sites
  • 9 miesięcy temu...

Odswiezam, do tej pory sie na nic nie zdecydowałem.  Budżet teraz to 300zł. Doszedlem do wniosku ze skoro nic się z superluxami nie dzieje, to nie bede wymienial, ale te superluxy zwyczajnie zaczynają mi sie nudzic. Grają czasami zbyt cicho i muszę słuchać na połowie głośności żeby dźwięk był zrównoważony, jak dam na maxa to tylko wysokie tony szczypią w uszy a dół i środek "zostają".szukam, szukam i nie mogę znaleźć niczego ciekawego. Nadal mają to być słuchawki wokółuszne, najlepiej półotwarte/otwarte, zbalansowane(?) nie jestem bassheadem. 

Link to post
Share on other sites

Tu masz trochę ciekawych używek:

http://www.ebay.de/itm/2-Ohrpolster-passend-an-Over-Ear-Kopfhorer-AKG-K-530-K530-/132141025584?hash=item1ec4380930:g:wBEAAOSwTM5Y25LN

Lekko zapomniane słuchawki z przetwornikami z K240, miałem polecam.

 

http://www.ebay.de/itm/SEHR-GUT-AKG-K72-Studiokopfhörer/253160164877?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

Zamknięte AKG z nowej serii jedni mówią ze są kiepskie na tle innych słuchawek firmy, inni twierdzą ze są fantastyczne w tym przedziale cenowym 

 

http://www.ebay.de/itm/sennheiser-hd-535/222646767689

Te są jeszcze lepsze ale wymagają trochę prostej pracy (wymiana podbicia pałąka, padów i sprężynki za 40gr w jednej słuchawce z wszystkimi pracami uporasz się w 30 minut a części zamiennych jest od groma). Miałem polecam, nie ma również większych problemów z odsprzedażą jak się je odrestauruje).

 

Do jednych i drugich(a nawet do twoich HD681) polecał bym założenie lepszych padów. Właśnie kupiłem sobie klony hybrydowych padów HM5 za 9 euro (darmowa wysyłka do Polski)

https://www.amazon.de/gp/product/B074P9HVF8/ref=oh_aui_detailpage_o02_s00?ie=UTF8&psc=1


Chyba że lubisz dłubać to ci mogę opisać w punktach jak przerobić Sennheisery 201 tak żeby grały dobrze a komfort był na wzorowym poziomie. Lubie dłubać przy tym modelu i wyciskać z niego ile się da. Moją starą parę tych słuchawek z zamkniętych zasadniczo nausznych, średnio wygodnych i równie średnio grających zmieniłem w model otwarty o fenomenalnej wygodzie i bardzo przyjemnym dźwięku:

https://zapodaj.net/images/5971158de7882.jpg

Link to post
Share on other sites

Dłubać nie lubię, nigdy tego nie robiłem. Tak jak mówiłem, chcę tylko słuchawki półotwarte/otwarte, bo scena i ogólnie sposób w jaki grają słuchawki zamknięte mi się nie podoba, chociaż najwyższy model jaki miałem okazję testować to HyperX Cloud II, ale mnie nie porwały jak za taką cenę. Nigdzie w nich nie będę chodził, najwyżej raz-dwa razy do roku wyjazd na turniej w cs:go, ale nie będę specjalnie pod to kupował sprzętu :) A jakieś, które mogę kupić u nas na miejscu? Znalazłem w polecanych słuchawkach AKG K240 Studio, i to chyba jedyne półotwarte z przediału do 300zł... 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...