Skocz do zawartości

Recommended Posts

przjerzyj wykresy z poborem pradu temparaturami i wytwarzanym halasem tego R9 Fury w pierwszej lepszej recenzji jaka napotkasz

A ja polecam zapoznanie się z poborem prądu przez Fury po UV oraz tego, że ten Szafir jest cichszy niż większość 1060tek przy zachowaniu świetnych temperatur.

 

Dokładnie tak jak pisze , w przypadku tego wyboru - Fury vs 1060 - specyfikacja komputera ma kluczowe znaczenie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie ma znaczenia. Większość testów robiona na stanowiskach. Wystarczy zamknąć taką kartę w przeciętnej obudowie i piekarnik gwarantowany. Temperatura to jedno a ilość wydzielanego ciepła drugie. 

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

Miałem tego Furiata na testbenchu, a teraz mam zamkniętego we Fractalu R5(w pełni wyciszonym, opcja bez okna). Temperatury wyższe o 3 stopnie. Ba, nigdy w życiu, nie wiem jakie warunki musiałyby być, obroty wentylatorów na chłodzeniu nie przekraczają 30%, ale podkreślę, że ja mam kartę po UV(-75mv).

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Komputer który chciałem złożyć :

 

Procesor : i5 6600k

Płyta główna : gigabyte z170

Ram : 16 GB 2400

W obudowie od silentium PC aquarius ( czy jakoś tak)

Zasilacz 650 lub 750 modelom vulcano

 

Mogłem poprzekręcac nazwy przepraszam.

Link to post
Share on other sites

 

 

Wystarczy zamknąć taką kartę w przeciętnej obudowie i piekarnik gwarantowany.

 

Twierdzenie dość karkołomne zważywszy że pobór prądu kształtuje się maksymalnie do ok. 250 W czyli na poziomie GTX 980 Ti. Obudowa wcale nie musi być droga i może doskonale spełniać swoje zadanie jeśli jest odpowiednio zaprojektowany obieg powietrza.

 

 

 

Zasilacz 650 lub 750 modelom vulcano

 

Kto Ci to polecił i po kiego grzyba 650-750W ? Do Twojego zestawu spokojnie wystarczy 550 W ale solidnej firmy do której Modecom w żadnym wypadku się nie zalicza. Zasilacz to najważniejsza część komputera i tu jak są pieniądze nie powinno się oszczędzać.

Link to post
Share on other sites

@up

 

modecom volcano to platforma CWT PSH - czyli cudów nie ma, ale tragedii też nie, powinien sobie spokojnie poradzić z r9 Fury i to bez znaczenia, czy ma 650W czy 750W.

 

Na miejscu autora tematu brałbym r9 fury, bo jest to mocniejsza karta.

Link to post
Share on other sites

 

 

modecom volcano to platforma CWT PSH - czyli cudów nie ma, ale tragedii też nie, powinien sobie spokojnie poradzić z r9 Fury i to bez znaczenia, czy ma 650W czy 750W.

 

Ja nie twierdze że sobie nie poradzi ale przy zestawie za taką kasę można kupić naprawdę dobre jednostki ze stajni Sea Sonic, be quiet!, Super Flower, XFX , Enermax czy FPS. Nie potrzeba do zestawu który w stresie pociągnie 350-370 W elektrowni 650-750W.

 

 

Na miejscu autora tematu brałbym r9 fury, bo jest to mocniejsza karta.

 

To już chyba nie podlega dyskusji, a najlepsze że tak krytykowane Fury coraz częściej ostatnio zyskuje ;)

Link to post
Share on other sites

Trochę słabe porównanie...GTXa 1060 można już dostać za 1230zł a najtańszy R9 Fury jest za 1570,to jest 340zł czyli prawie 30% różnicy...dla mnie nie ma co porównywać.A jeżeli już to porównujmy najtańszy z najtańszym,tak jak napisałem. Tak więc gtx1060 w cenie ~1200zł nie ma sobie równych.

Ps. Jeżeli dorzucimy jeszcze te ~200zł do radeona za prąd,różnica finansowa wychodzi 50%...dziękuję,dobranoc.

Link to post
Share on other sites
Trochę słabe porównanie...GTXa 1060 można już dostać za 1230zł a najtańszy R9 Fury jest za 1570,to jest 340zł czyli prawie 30% różnicy...dla mnie nie ma co porównywać.A jeżeli już to porównujmy najtańszy z najtańszym,tak jak napisałem. Tak więc gtx1060 w cenie ~1200zł nie ma sobie równych.

Ps. Jeżeli dorzucimy jeszcze te ~200zł do radeona za prąd,różnica finansowa wychodzi 50%...dziękuję,dobranoc.[/quoteno

 

No ale ja nie chce taniego głośnego i mało wydajnego GTXa tylko chodziło mi o porównanie czegoś na czym da sie pograć czyli MSI Asus lub gigabyte

Link to post
Share on other sites

 

 

Trochę słabe porównanie...GTXa 1060 można już dostać za 1230zł a najtańszy R9 Fury jest za 1570,to jest 340zł czyli prawie 30% różnicy...dla mnie nie ma co porównywać.A jeżeli już to porównujmy najtańszy z najtańszym,tak jak napisałem. Tak więc gtx1060 w cenie ~1200zł nie ma sobie równych.

 

Czytasz o czym jest temat :?:  Dla przypomnienia - Która będzie lepsza w do gier? Nikt o żadnej ekonomi nie wspominał.

 

 

Tak więc gtx1060 w cenie ~1200zł nie ma sobie równych.

 

Lol nie wiedziałem że RX 480 8GB wycofali ze sprzedaży :o

 

 

Jeżeli dorzucimy jeszcze te ~200zł do radeona za prąd,różnica finansowa wychodzi 50%...dziękuję,dobranoc.

 

Wyliczenie krótko rzecz nazywając z sufitu. Wracając do meritum jeden woli ślepić się w watomierz, inny cieszyć oko licznikiem fps. Ciekawe który jest bardziej happy :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@voodoo34 dobra z rozpędu "zapomniałem" o 480...

Co do całej "ekonomii" to wiem że nikt nie wspomniał o tym,ale mimo wszystko porównałem różnicę w cenie dlatego że jest ona dosyć duża.

A między jednym z najtańszych 1060 a najdroższym nie ma różnicy 20fps lecz 3-5/6.

Może po podkręceniu będzie trochę wieksza...Ale nadal różnica cenowa jest spora.

Ale faktycznie jak ktoś patrzy na temperatury, OC i kulturę pracy to ok.

Edytowane przez SUPERKLIKACZ
Link to post
Share on other sites

 

 

A między jednym z najtańszych 1060 a najdroższym nie ma różnicy 20fps lecz 3-5/6.

 

Tak w testach trwających 1-3 min bo tak zazwyczaj testują portale. Po 20-30 min jedno wentylatorowe karty zrzucają boosta bo limit temperatury je zabija, a jak podkręcisz krzywą wentyli stają się wyjcami. Różnice do TOP-owych konstrukcji zaczynają sięgać 10%. Trochę lepiej wypadają tanie 2 wentylatorowe konstrukcje, ale tam zazwyczaj odzywa się power target, jak podniesiesz skoczą temperatury i znów zaczyna się problem głośności chłodzenia. Na tych kartach nie ma tez zazwyczaj chłodzonych sekcji zasilania i są często gorszej jakości komponenty. Kończy się czasami tym że kupie taniej i podkręcę, będę miał jak najlepsze TOP-y tylko nie wiadomo czy wytrzyma. Nie przypadkowo potem tańsze Gainwardy, Armory MSI, Inno3D, Zontac i reszta trafiają na czoło list najbardziej awaryjnych kart.

Link to post
Share on other sites

Fury to bardzo dobra karta, bardzo mocna mozna duzo odvoltowac, u mnie w porownaniu do msi rx 480 8gb pobiera ok 40-50w wiecej pod max obciazeniem, i watpie by ktos odczul wieksze roznice bo wiekszosc z uzytkownikow uzyje jej max1-2h dziennie pod max obciazeniem, gdy karte uzywamy w mniej wymagajacych grach pobiera tyle samo lub nieraz z 10w wiecej niz rx, co do rx jest duzaaa roznica bo karta w starszych tytulach super sobie radzi i sporo fps wiecej(mowie np o gta 5) a i w nowych ma dosyc mocna przewage i moim zdaniem karta bedzie ciut bardziej przyszlociowa niz 1060, lecz teraz nieukrywajac cena poszla w gore jak dla mnie taka karte warto kupic za max 1450zl lecz moze jeszcze gdzies znajdzie sie lepsze oferty na ta karte, ja zalapalem sie idealnie bo nastepnego dnia poszla o 100 do gory, lecz bylo na nia zapotrzebowanie bo w ciagu dnia poszly 4szt z moreli

Edytowane przez gracz722
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...