Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

 

 

Zastanawiam się nad kupnem routera. Wymogi: dobry zasięg (mieszkanie), bezpieczeństwo. Będzie obsługiwać stałe łącze 150 Mb/s (Vectra). Znalazłem te trzy:

 

TP-Link Archer C1200         vs         ASUS RT-AC1200G+         vs         ASUS RT-N66U

 

Który z nich będzie najlepszym wyborem? A może jest coś innego do 300 zł?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Wasek
Link to post
Share on other sites

Użyj wyszukiwarki.

 

Wyszukiwarki to mogę użyć jakbym chciał szukać dopiero routera do 300 zł. A mnie chodzi o wybór pomiędzy tymi co znalazłem. Wystarczyłaby krótka i zwięzła odpowiedź - który i dlaczego.

Link to post
Share on other sites

Z tych trzech bezdyskusyjnie Asus. Pytanie czy potrzebne ci 5Ghz z AC w WiFi czy masz tkaie urządzenia lub planujesz miec. Do grania najlepiej kabel i złącze gigabitowe, które mają oba Asuski :) WiFi napewno będa miały lepsze w kwesti zasięgu od TP-Linka. Asus tym bije większośc konkurencji na głowe ;)

Link to post
Share on other sites

Z tych trzech bezdyskusyjnie Asus. Pytanie czy potrzebne ci 5Ghz z AC w WiFi czy masz tkaie urządzenia lub planujesz miec. Do grania najlepiej kabel i złącze gigabitowe, które mają oba Asuski :) WiFi napewno będa miały lepsze w kwesti zasięgu od TP-Linka. Asus tym bije większośc konkurencji na głowe ;)

 

Tylko który ASUS z tych co wymieniłem? Router będzie obsługiwał PC pod kablem oraz 2-3 telefony i laptop na WiFi.

Link to post
Share on other sites

Wyszukiwarki to mogę użyć jakbym chciał szukać dopiero routera do 300 zł. A mnie chodzi o wybór pomiędzy tymi co znalazłem. Wystarczyłaby krótka i zwięzła odpowiedź - który i dlaczego.

O powyższych modelach było wielokrotnie pisane więc znalazlbys opinie.

Link to post
Share on other sites

Routery, które wybrałeś są ok i który byś nie kupił wszystkie się sprawdzą. Największy zasięg i przepustowość ma RT-AC1200G+ ale tylko jeden port USB (jeśli chcesz mieć drukarkę w sieci i udostępniać multimedia z dysk USB lepiej mieć więcej portów). Myślę, że spokojnie RT-66U wystarczy na Twoje potrzeby. Asus ma dopracowane, stabilne oprogramowanie, które jest rozwijane i często aktualizowane. Mam Asus RT-AC68U i po skonfigurowaniu nie wymaga obsługi, nie zawiesza się i działa bez zarzutu kilka lat. 

Link to post
Share on other sites

Routery, które wybrałeś są ok i który byś nie kupił wszystkie się sprawdzą. Największy zasięg i przepustowość ma RT-AC1200G+ ale tylko jeden port USB (jeśli chcesz mieć drukarkę w sieci i udostępniać multimedia z dysk USB lepiej mieć więcej portów). Myślę, że spokojnie RT-66U wystarczy na Twoje potrzeby. Asus ma dopracowane, stabilne oprogramowanie, które jest rozwijane i często aktualizowane. Mam Asus RT-AC68U i po skonfigurowaniu nie wymaga obsługi, nie zawiesza się i działa bez zarzutu kilka lat. 

 

Dzięki za konkretną odpowiedź.

 

O powyższych modelach było wielokrotnie pisane więc znalazlbys opinie.

 

Bez urazy ale jak na eksperta działu jesteś bardzo mało pomocny. Skoro otworzyłem nowy temat tzn., że nie znalazłem zadowalającej mnie informacji. Wystarczą mi te kilka zdań co dostałem tutaj od użytkowników. Temat do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za konkretną odpowiedź.

 

 

Bez urazy ale jak na eksperta działu jesteś bardzo mało pomocny. Skoro otworzyłem nowy temat tzn., że nie znalazłem zadowalającej mnie informacji. Wystarczą mi te kilka zdań co dostałem tutaj od użytkowników. Temat do zamknięcia.

 

 

Nie czuję urazy tylko znudzenie takimi użytkownikami jak Ty co wpadają na chwilę zadać powierzchowne pytanie na które odpowiedź toczono już dziesiątki razy. Dostałeś różnie powierzchowną odpowiedź i jesteś zadowolony. Nie wiadomo na jakiej podstawie został wskazany ten konkretny model i o jakiej wydajności mowa, ale jesteś zadowolony. No i pięknie.

 

A co do stabilnej pracy - u moich rodziców od lat działa 8level WRT-300. I nie ma logo Asusa.

 

P.S. Eksperci to nie automat gdzie wrzucasz dwa złote i dostajesz ciasteczko z wróżbą... a nie, wróć, nawet dwa złote nie wrzucasz.

Link to post
Share on other sites

Spokojnie Panowie przed Świętami nie ma się o co dochodzić. Już politycy się kłócą mnie to wystarczy. Każdy ma Swoje spostrzeżenia. Ja dobrych doświadczeń z urządzeniami TP-Link nie mam. Ta firma ma dobre i słabe produkty. Nie twierdze, że z Archer jest tak samo ale na bazie własnych doświadczeń odradzam zakup urządzeń tej firmy. Urządzenia Asus zawsze są w czołówce testowanych routerów i ciszą się dobrą opinią użytkowników. Wykładać teorii co i jak i porównywać danych modeli nie zamierzam bo nie jest to nikomu potrzebne. Dokładniejsze testy urządzeń, każdy może sobie zgłębić sam. Po za tym moja opinia to tylko niezobowiązująca sugestia, ostateczna decyzja co zakupi i tak należy do kolegi.  

Link to post
Share on other sites

Ta firma ma dobre i słabe produkty: Asus

 

Asus jest dobry w wysokich modelach, te niskie to żadna rewelacja. TP-Link zawsze wygrywał w stosunku jakość/cena, ostatnio niestety ceny podwyższyli stąd w ogóle jakiekolwiek porównania do Asusa. Nawiasem mówiąc na wspomniany wyżej model 1200 z plusem to można narzekań poczytać.

Link to post
Share on other sites

Mam wrazenie, że pan ekspert nie używał Asusa i boli go nie powiem gdzie strasznie, ze ktoś kupuje router bo chce, żeby urzadzenie nie szpeciło domu. TP-Link i inne tnaie wyglądaja jak dwa kawalki plastiku i antenki. Postawisz w salonie to wygląda okropnie. Za wyglad elektronicznego urzadzenia się tez płąci, a ze ekspertowi to ..... powiewa to inny temat.

 

Ja zawsze powtarzam router to nie tylko sprzet, ale tez firmware czym lepszy tym lepszy router, a w tej kwesti Asus jest nie do przebicia nie tylko w drogich, ale i srednich modelach. Przykładowo jak wyszedł Asus RT-AC56U kup[iłęm. 4 wbudowane anteny i zasiegiem, zaden TP-Link mu nie dorastał do piet z zewnetrznymi antenami. A ile ekspertów na forach mało się nie posikało, że wewnetrzne anteny to najgorsze co może być i to nie może dawac dobrego zasięgu. Dla przykłądu tP-Link z LTE wbudowanym sa dwa modele w obu jak przestawie w ustawieniach wifi an sztywnio na tryb N w 2.4 Ghz w 5Ghz AC żadne urzadzenie nie jest w stanie sie z routerem połączyć, a kosztuje połowe Asusa 4G-AC55U. Kupiłem tegoż Asusa i wszystko sie łączyło. Firmware routera to system operacyjny, który zarządza sprzetem. Zaraz ekspert znowu powie, ze wiem co zjem bo jest ekspertem i wydaje mu sie, ze jak skonczyl studia to zna sie najlepiej. Przykłądowo w firmie brata pracują od lat informatycy. Na poczatku szefowa brata, znajoma naszych rodzicow miala modem i net wdzwaniany. 3-ech informatyków  windows 98 nie potrafilo wgrac sterowników i ustawic dial-up polaczenia, a ja laik 10 minut i smiga. To pokazuje, że wiedza ze studiow, a praktyka to dwie rozne rzeczy.


Pewnie znowu Ekspert odbierze tu jakąś złośliwosc i dostane bana bo zaboli go jego duma po studiach, a ja tylko stwierdzam fakty.

Link to post
Share on other sites

Mam wrazenie, że pan ekspert nie używał Asusa i boli go nie powiem gdzie strasznie, ze ktoś kupuje router bo chce, żeby urzadzenie nie szpeciło domu. TP-Link i inne tnaie wyglądaja jak dwa kawalki plastiku i antenki. Postawisz w salonie to wygląda okropnie. Za wyglad elektronicznego urzadzenia się tez płąci, a ze ekspertowi to ..... powiewa to inny temat.

 

Ja zawsze powtarzam router to nie tylko sprzet, ale tez firmware czym lepszy tym lepszy router, a w tej kwesti Asus jest nie do przebicia nie tylko w drogich, ale i srednich modelach.

 

<ciach>

 

Przykłądowo w firmie brata pracują od lat informatycy. Na poczatku szefowa brata, znajoma naszych rodzicow miala modem i net wdzwaniany. 3-ech informatyków  windows 98 nie potrafilo wgrac sterowników i ustawic dial-up polaczenia, a ja laik 10 minut i smiga. To pokazuje, że wiedza ze studiow, a praktyka to dwie rozne rzeczy.

Pewnie znowu Ekspert odbierze tu jakąś złośliwosc i dostane bana bo zaboli go jego duma po studiach, a ja tylko stwierdzam fakty.

 

Pan ekspert używał Asusa, fajerwerków tam nie znalazł. Znalazł za to dużo zabawnego marketingu. A modemy konfigurował nie tylko do wdzwaniania się do netu ale również odbierania połączeń oddzwaniwanych. Jeśli skonfigurowanie modemu, który to z zamkniętymi oczami potrafił skonfigurować będący wtedy /(w czasach 0202122) w podstawówce mój kuzyn jest dla Ciebie szczytem osiągnięć to lepiej przestań o tym pisać. Wrażenie zrobisz tylko na gimbazie i to wyłącznie dlatego, że jedyny modem jaki znają to ten na USB do laptopa. Jeśli w ogóle wiedzą co to jest bo do smartfona się go nie podłącza.

 

P.S. O designie nie chce mi się dyskutować ale diamond style oraz gejmerskie designy to nie mój styl. Z powodu Designu nie mogę się też przekonać do C8 - jednego z najbardziej opłacalnych w zakupie routerów ostatnio.

P.S. Bananków nie rozdaję, musisz poprosić kogoś innego, bardziej kolorowego. Ja tu tylko fedruję.

Link to post
Share on other sites

Również uważam że tego Asusa. Szczegółowa konfiguracja wymaga trochę wiedzy i poczytania ale podstawowe funkcje ustawia się intuicyjnie. Minus za zasięg sieci. Mimo, iż pokrycie w domu jest lepsze niż przy małym modemie do LTE to mimo wszystko sieć nie dociera do wszystkich pomieszczeń. Trzeba kombinować z ustawieniem routera by znaleźć jak najlepsze pokrycie sygnałem.

Dom 190 m2, żelbetowy strop.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...