Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy do 4300zł


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry oraz w trochę mniejszym stopniu (blender,source,unity)

  • Maksymalna kwota : 4300zł

Kiedy zamierzam kupić komputer? : nie ustaliłem na razie. Raczej jak najszybciej ale można poczekać na jakieś promocje czy coś.

Których części potrzebuję : Wszystko oprócz dysku, napędu i monitora

Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak jeśli będzie się opłacało

Rozdzielczość mojego monitora i model : 1920x1080 - aoc i2369vm

Specjalne wymagania : Zależy mi na gtx 1070

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) Seagate Barracuda ST1000DM003 1TB(działa bez problemów), RAM ddr3 8gb (gdyby się przydało to podam model bo musiałbym otwierać komputer)

Własna propozycja zestawu https://www.morele.net/inventory/info/llyxkL/

Inne :

Płytę główną i obudowę wybrałem w moim zestawie trochę randomowo ale liczę na coś w nie większej cenie. Jeśli jest możliwość zaoszczędzenia na czymś jeszcze to chętnie(aż takie chłodzenie do tego cpu jest potrzebne?). Obudowa byle by się nie rozleciała i nie spłonęła. 

 

Zastanawiam się również czy ten procesor wystarczy do 1070 ale dzisiaj gry to raczej głównie karta graficzna, to samo z renderingiem.  Wiem że polecilibyście mi gtx1060 ale wole mieć więcej fps nawet przy monitorze 60hz no i przyda się do blendera.

 

Link to post
Share on other sites

Nie jest to nawet kompatybilne. By miało to ręce i nogi trzeba dołożyć kilka złotych.

Dual ma głośne chłodzenie, tego obudową nazwać nie można.

 

1 x Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/1 x SilentiumPC Fortis 3 HE14251 x MSI Z170A-G43 Plus /intel Z170, DDR4, LGA1151/1 x GoodRam 8GB 2666MHz CL16 Play1 x Palit GeForce GTX1070 GameRock 8GB DDR5 256bit (1746/8000)http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg1 x SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z)1 x Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny

4475zł
 
MOBO z w pełni chłodzoną sekcją, GPU o dużo lepszej kulturze pracy oraz Backplate, znacznie lepiej obudowa z coverem na PSU, filtrami kurzu i dwoma 120mm wentylatorami w komplecie.
RAM w jednej kości, z czasem dorzucisz drugą.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Może jest jakaś inna karta za 2tys z lepszą wydajnością?

 przecież najwydajniejsze do 2tys to gtx1070 i wszystkie mają ten sam rdzeń z tą samą wydajnością ( palit ma po prostu dość dobre chłodzenie, dzięki czemu podkręcisz ją dość wysoko przy względnym komforcie akustycznym ) 

Dobre chłodzenie => dobre temperatury => wysokie zegary => wydajność. 

 

Podobnej obudowy w mniejszej cenie już nie znajdę?

pamiętaj że idąc niżej obcinasz sobie ergonomię obudowy ( będziesz kląć składając zestaw, lub podczas jego modyfikacji )  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

W opisie gpu na esc pisze że wymaga 500W

 

500W będzie posiadać zbliżoną albo i czasami mniejszą moc na +12V niż ten CX450M. Masz 449W na +12V. 

 

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_1070_nastepca_gtx_970_szybszy_niz_gtx_980_ti?page=0,16

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/geforce-gtx-1070-test/strona/26136.html

 

Pomiary dokonywane na gniazdku. Realne obciążenie +12V będzie jeszcze niższe. 

 

 

 

I czy jest możliwość wykorzystania używanego około 1 rok Corsair VS 450

 

Tak ale nie szalej z podnoszeniem napięć i nie baw się za mocno w sztuczne, jednoczesne obciążanie CPU oraz GPU po OC. Zasilacz i tak dałby radę ale lepiej dmuchać na zimne. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Esc.pl wycofało tego palita za 2000zł i teraz bardziej opłaca mi się kupić na morele + mogę odebrać osobiście, tylko problem w tym że na morele nie ma tej płyty  :/  Jest jakaś alternatywa? znalazłem coś takiego https://www.morele.net/inventory/info/HmRUlA/

 

Jak to jest z tą pamięcią na morele? są dwie wersje 2400MHz i 2133MHz różniące się 1zł. Jakiś błąd?

Link to post
Share on other sites

bazowe taktowania. trochę dziwne było to że przez parę godzin działo idealnie. Odpaliłem rusta ze wszystkim co się da na max.zaraz go włączę i zobaczę jak teraz będzie.

Niestety znów to samo parę godzin bez problemu a później się restartuje.


halo?

Edytowane przez chasam1233
Link to post
Share on other sites

Pobrałem occt i odpaliłem cpu a później gpu na 2min i było bez problemów. Jest tam też opcja power supply po której restart następuje po 15 sek. Czyli jednak zasilacz nie wytrzymuje?

 

Podczas power supply zauważyłem też bardzo cichy ale słyszalny dźwięk (coś jakby syczenie) którego nie mogę za bardzo zlokalizować ale to na pewno nie wentylatory bo znika natychmiast po wyłączeniu testu.

Edytowane przez chasam1233
Link to post
Share on other sites

Spróbuje skombinować jakiś zasilacz.

 

A co z tym dźwiękiem? Słyszałem że karta graficzna może piszczeć przy dużej ilości fpsów(mam 600) ale to bardziej syczenie albo dźwięk jak przy jakimś zwarciu. To wada produktu czy każda karta tak ma?


Update: Podpiąłem zasilacz co prawda 500w ale działa bez problemu także chyba muszę kupić nowy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...