Skocz do zawartości

Komputer nie wykrywa karty graficznej


Recommended Posts

Witam,

 

zakupiłam nowy komputer (składany na morele.net) z kartą graficzną MSI Radeon RX 470 Gaming X 4GB i komputer jej nie wykrywa - działa na podstawowej karcie graficznej Microsoft.

Karta jest podłączona z monitorem, chłodzenie i podświetlanie działa, sterowniki są zainstalowane, w biosie nie znajduję żadnych opcji. Mam w planach przeinstalować komputer (z windowsa 8.1 na 10) - czy to coś może dać?

Są jeszcze jakieś czynności, które mogłyby pomóc wykryć tę kartę?

Błagam o pomoc.

 

procesor: Intel Core i5-6400

płyta główna: MSI H110M PRO-VD

 

Link to post
Share on other sites

Masz jakies plomby gwarancyjne na obudowie ? Sprawdzalas czy karta siedzi prawidlowo w slocie PCIExpress ? Moze po prostu nie podpieli dodatkowego zasilania karty ?

Swoją droga to bylo tutaj na forum juz pare watkow na temat zestawow skladanych przez morele i nie byly to pochlebne opinie.

Link to post
Share on other sites

Jeśli komp dziala na integrze to znaczy że masz kabel hdmi/dvi wpięty do płyty głównej a nie podpięty do dedykowanej karty, podepnij kabel pod kartę graficzną i sprawdź, jeśli nic się nie pokaże to znaczy że zasilanie karty nie jest podpięte, jeśli karta by całkiem nie działała to uefi (biosu) też nie zobaczysz, bo niby jak ?

 

Rozumiem, że monitor masz z wejściem dvi-i/dvi-d a nie tylko vga ? Pod płytę podłączasz pod dvi-d ?

 

Najlepiej podaj markę i model monitora.

Edytowane przez katystopej
Link to post
Share on other sites

Jeśli komp dziala na integrze to znaczy że masz kabel hdmi/dvi wpięty do płyty głównej a nie podpięty do dedykowanej karty, podepnij kabel pod kartę graficzną i sprawdź, jeśli nic się nie pokaże to znaczy że zasilanie karty nie jest podpięte, jeśli karta by całkiem nie działała to uefi (biosu) też nie zobaczysz, bo niby jak ?

 

Rozumiem, że monitor masz z wejściem dvi-i/dvi-d a nie tylko vga ? Pod płytę podłączasz pod dvi-d ?

 

Najlepiej podaj markę i model monitora.

 

Tak, dvi-d. Moja karta ma tylko wejścia HDMI i właśnie dvi-d, jednak jak podłączałam HDMI to nie chciało działać (mogła to być jednak wina kabla, bo nie jestem pewna czy działa).

monitor: BenQ GL2460HM

Edytowane przez monami
Link to post
Share on other sites

Twoja płyta ma dvi-d i vga, bez hdmi, kablem hdmi możesz tylko monitor z kartą graf. połączyć i to radziłbym zrobić odpinając oczywiście kabel od płyty głównej.

 

Mam podłączoną kartę z monitorem kablem dvi-d. Jak zmienię ten kabel na HDMI to to coś zmieni?

Link to post
Share on other sites

Stery na końcu, najpierw karta musi ruszyć na defaultowych ustawieniach bez sterów, możesz wrzucić zdjęcia/link do nich z tyłu budy, chciałbym widzieć jak to teraz jest podłączone.

 

Jak to musi ruszyć? Po czym to poznam? Czy chodzi po prostu o to, że po jej 'wykryciu'? Za chwilkę dodam zdjęcie.

Stery na końcu, najpierw karta musi ruszyć na defaultowych ustawieniach bez sterów, możesz wrzucić zdjęcia/link do nich z tyłu budy, chciałbym widzieć jak to teraz jest podłączone.

 

http://imgh.us/komp_1.jpg o takie zdjęcie chodziło?

Link to post
Share on other sites

Dociśnij kabel do końca no i w biosie można spróbować wyłączyć integre jeśli jest taka opcja,jak Ci nie zadziała w ogóle to zawsze można zresetować bios no i będzie działać integra znów.Jak składałem kompa to właśnie ten kabel nie dochodził a miałem to samo ;d

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...