Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Póki co benchmarkowe forum było wybitnym doradzą w zakresie wyboru sprzętu komputerowego, stąd zwracam się o radę w sprawie myszki. 

Na komputerze głównie rysuję w CADach, piszę dokumenty / programuję. Myszy używam sporo. 

Rzadko wieczorami grywam w gry. W sumie w ciągu ostatniego roku grałem w Wiedźmina (przerzuciłem się na pada) i Dying Light (nie dałem rady na padzie, grałem więc myszką i klawiaturą). 

Zależy mia przede wszystkim na ergonomii i kulturze pracy.

Poniżej tekst z tematu:

 

§  Budżet: 300~400 zł

§  Jakiś przewodowy ASUS AM1D

§  Jaką masz obecnie podkładkę: - Brak, ale jeżeli doradzicie coś, to będę bardzo wdzięczny 

§  Z jakich wartości DPI korzystasz:  Nie mam pojęcia

§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: Nie wiem. 

§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): Wiedźmin, Dying Light, pewnie coś podobnego w przyszłości

§  Ile przycisków używasz w myszce: w tej którą mam są 3. Wykorzystuję wszystkie

§  Chwyt: Finger Grip - jak miałem większą mysz, palm grip

§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce: 1+3+1

§  Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka): 17 cm

§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: Potrzebuję sprzętu, który jest bezprzewodowy i zapewni mi komfortową pracę

§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): Dużo przycisków - dobrze, materiał - ergonomia przede wszystkim.

 

Obecnie zastanawiam się nad Logitech MX Master. Jakieś opinie - na prawdę warto inwestować w tą mysz?

Jeżeli Ta mysz jest idealna do pracy ale nie nadaje się do grania, to wolę kupić jedną do pracy, a później drugą do grania. Za doradztwo w kwestii podkładek także będę wdzięczny.

Z góry dzięki za pomoc

 

Link to post
Share on other sites

Hej, robiłem sporo w cadzie i w bazach SQL używając przy tym logitecha g502.

Dłoń mi się prawie nie męczyła. Wykonanie bdb, dbałość o klienta jak to w logitechu - jedno z lepszych wśród producentów peryferii.

Do tego myszka ma infinity scrolla czyli prosto tłumacząc nieskończonego. Popychając go raz mocniej, będzie się kręcił chwilę.

Przełączniki w myszce nie padają, bo mają grymas, należą do tych porządnych, także nie ma niemiłych niespodzianek.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...