Skocz do zawartości

Klawiatura - granie i pisanie.


Recommended Posts

Witam Panowie i Panie.

Podobnie jak w sprawie większości komponentów do mojego PC i jego otoczenia proszę o radę w wyborze klawiatury mechanicznej do mojego komputera. W zasadzie zastanawiałem się, czy potrzebuję klawiatury bardziej do grania, czy może do pisania, ale temat ten rozwiązałem pytając Was o mysz. 

Mam następujące pytanie - jaką klawiaturę mechaniczną (najchętniej) polecicie w kwocie do 600 PLN?

Może być więcej ( a najlepiej mniej niż 600 zł). Na komputerze rysuję w CADach, tworzę dokumenty, piszę programy.

 

1. Twój budżet:

+/- 600 zł
2. Jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)?

Mechaniczna
3. W jakie gry grasz?

Prawie w żadne, jak zacznę, to pewnie RPG, FPS, Strategiczne

4. Czy dużo piszesz na klawiaturze?

Tak. Przede wszystkim piszę

5. Czy ma to być klawiatura w 100% pod gry?

Nie
6. Czy chcesz podświetlenie? 

Nie jest to wymogiem.
7. Czy chcesz makra?

Nie wzgardzę. Może to być użyteczna
8. Czy chcesz dodatkowe klawisze?

Jeżeli są funkcyjne, to obejdzie się bez

9. Czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek?

Panowie/Panie - potrzebuję? Jak tak, to poproszę / dokupię / zrobię sobie

10. Twoje uwagi:

Mile widziana klawiatura numeryczna

 

Poniżej 5 moich pomysłów - ale jestem otwarty na Wasze propozycje.

Osobiście myślałem nad czymś z Cherry MX Blue / Brown.

Corsair K70 - jest przeceniony na 650 zł - więc względnie mieści się w budżecie

http://www.x-kom.pl/p/336688-klawiatura-przewodowa-corsair-k70-cherry-mx-blue-rgb.html 

Corsair K95 - idelanie 600 zł

http://www.x-kom.pl/p/336054-klawiatura-przewodowa-corsair-k95-gaming.html?_ga=1.15454262.1097744641.1473764794

Logitech G810 Orion Spectrum - ale nie wiem jak to z nią jest - cena atrakcyjna

http://www.x-kom.pl/p/285738-klawiatura-przewodowa-logitech-g810-orion-spectrum-the-division.html?_ga=1.15454262.1097744641.1473764794

Corsair Strafe - 589 po przecenie.

http://www.x-kom.pl/p/336687-klawiatura-przewodowa-corsair-strafe-cherry-mx-blue-rgb.html?_ga=1.41152674.1097744641.1473764794

Znalazłem w Saturnie Strix Tactic Pro Mechanical Gaming za 377,77

Edytowane przez SrogiFakir
Link to post
Share on other sites

Tesoro Durandal na przełącznikach MX Brown, Tesoro Durandal Ultimate na MX Brown. Różnica między nimi jest taka, że ta druga ma podpórkę pod nadgarstek i podświetlenie (czerwone). Twój wybór.

 

 

Co do K70, to świetna klawiatura. Ogólnie klawiatury od Corsaira są bardzo dobre.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Death_ - Dzięki za odpowiedź. Czy Twoim zdaniem warto dopłacać prawie drugie tyle?

W ogóle obcięło mi posta mocno. Poniżej załączam moje 5 typów - osobiście ciekawią mnie opinie na temat logitecha.

Poniżej 5 moich pomysłów - ale jestem otwarty na Wasze propozycje.

Osobiście myślałem nad czymś z Cherry MX Blue / Brown.

 

Corsair K70 - jest przeceniony na 650 zł - więc względnie mieści się w budżecie

http://www.x-kom.pl/p/336688-klawiatura-przewodowa-corsair-k70-cherry-mx-blue-rgb.html

 

Corsair K95 - idelanie 600 zł

http://www.x-kom.pl/p/336054-klawiatura-przewodowa-corsair-k95-gaming.html?_ga=1.15454262.1097744641.1473764794

 

Logitech G810 Orion Spectrum - ale nie wiem jak to z nią jest - cena atrakcyjna

http://www.x-kom.pl/p/285738-klawiatura-przewodowa-logitech-g810-orion-spectrum-the-division.html?_ga=1.15454262.1097744641.1473764794

 

Corsair Strafe - 589 po przecenie.

http://www.x-kom.pl/p/336687-klawiatura-przewodowa-corsair-strafe-cherry-mx-blue-rgb.html?_ga=1.41152674.1097744641.1473764794

 

Znalazłem w Saturnie Strix Tactic Pro Mechanical Gaming za 377,77

Edytowane przez SrogiFakir
Link to post
Share on other sites

K70 - tak jak mówiłem, klawiatura świetna. Zdecydowanie mogę polecić.

 

G810 Orion Spectrum - niestety, nie wypowiem się. Nie miałem z nią styczności.

 

K95 - klawiatura także solidna. Jednak ma przełączniki MX Red, które głównie służą do gier (mogę się mylić). Z tego co widziałem, wersja z MX Brown - 799 zł w komputroniku.

 

Corsair Strafe - Także fajna klawiaturka. Także mogę Ci polecić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Polecić przełączników się nie da, bo każdy inaczej pisze. Ja osobiście lubię duży opór stawiany przez przycisk, ponieważ ogranicza to u mnie przypadkowe kliknięcia.

Brown/black/blue - tych bym się trzymał. Jeśli hałas Ci nie przeszkadza to brałbym niebieskie, bo na nich się najlepiej pisze i słychać dobrze aktywację przełącznika.

 

Co do logitecha. Może wiesz, może nie, ma on inne przełączniki. Inne nie tylko pod względem firmy, ale i też budowy. Mi osobiście genialnie się pracowało na logitechu. Nie jestem w stanie Ci jednak powiedzieć jak z ich wytrzymałością i dostępnością pojedynczych paczuszek z przełącznikami w razie czego, gdyby coś się posypało.

 

@Jeśli widziałeś strixa tactic pro na mx brownach za 377 to nic tylko brać, bo cena super i za tą kwotę nic lepszego nie kupisz :)

Fajnym wyborem jest też qpad mk80 na niebieskich przełącznikach, lub 85 na brązowych.

Jeśli chcesz coś z czarnymi no można chwycić nawet durandala.

Najlepiej jak byś dał radę sobie skoczyć do sklepu i poklikać sobie na klawiaturkach z różnymi przełącznikami.

Niektórych praca na blackach męczy, a dla mnie to zbawienie, bo na redach nie czuję czy wgl klikam w klawisz..

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam. Dzięki za radę.

Obecnie mam dylemat pomiędzy:

 

Logitech G810 - wygląda ciekawie, ale nie wiem jeszcze jak to z pisaniem na niej jest. Cena 480 - wygląda ekstra, nie ma podpórki, ciekawią mnie przyciski i wydaje się być mocno interesująca. Ma duży Enter!

Pytanie jak przyciski sprawdzają się podczas pisania? - @neckol Jeżeli chwalisz logitecha to niewątpliwie go wypróbuję! Podoba mi się ta klawiatura. Przyciski mają się podobno nie psuć ;)

 

Asus Strix Tactic Pro na MX Brown - 377 zł - sporo makr, ale nie wiem jak użyteczne się okażą. Wygląda interesująco i cherry MX Brown też wydają się być fajne. Muszę sprawdzić jaki ma enter. Brak podpórki i jest pomarańczowa, a na biurku nie mam nic w tym kolorze.... 

 

Corsair K70 na Cherry MX Blue - 650 zł/Corsair Strafe 580zł - Ciekawa opcja - część ludzi ocenia Strafe lepiej od K70. Dla mnie Strafe ma plus z portem USB - nie wiem jak reszta. Wygląda bardzo solidnie - podkładka pod ręce - WoW. Ciężki wybór.

 

Gdybym olał granie całkowicie to którą proponujecie?

Link to post
Share on other sites

Na strafeie dużo nie przesiedziałem, ciężko mi stwierdzić. A przełącznik cherry tak jak w inny klawiaturach.

Jeśli masz parcie na wygląd, to wybierz tą, która najbardziej Ci się podoba i tyle.

Strix za 377 to bardzo fajna oferta i raczej to bym wybrał. Imo ta klawiatura zawsze kosztowała 500zł w lepszych sklepach, a 600 katalogowo. Nie żebym się sugerował ceną, ale jak na 500zł była ona bardzo dobrze wykonana :)

Przyciski nie powinny się psuć w żadnych mechaniku, jest to bardzo trwały sprzęt, a przełączniki logitecha są dla mnie przyjemniejsze od mx cherry :)

Szczerze powiedziawszy raczej bym patrzył między strixem, a logitechem, z racji, że ta pierwsza ma bardzo dobrą cenę, a logitech nie dość, że wykonanie na najwyższym poziomie, to ma moim zdaniem najlepsze wsparcie ze strony producenta w razie awarii.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cześć.

Kupiłem Logitecha. Ogólnie jest naprawdę cudowny (podświetleniem bawiłem się z godzinę), przyjemnie się pisze, klik fajnie wyczuwalny, nie jest zbyt głośny. Ogólnie bajka! Ale strasznie słychać (tak obstawiam) sprężyny. Albo mam coś popaprane z klawiaturą, albo to urok tych modeli. Pewnie większości osób by to nie przeszkadzało, ale akurat mnie mocno nie podchodzi. Będę się jutro kontaktował z Logitechem w tej sprawie. Generalnie teraz wiem, że chcę tego mechanika bardzo mocno. Jeszcze się nie przyzwyczaiłem, a już pokochałem pisanie na tym sprzęcie(tylko ten dźwięk). Dzięki wszzystkim za rady, pewnie jeszcze się przydadzą.

Link to post
Share on other sites

Tez go kupiłem z tej promocji i takie skrzypienie występuje przy "spacji"? Po dwóch tygodniach już na to nie zwracam uwagi lub ucichło ale z ciekawości daj znać to powiedział Ci producent a klawiatura jak za te pieniądze na prawdę nie ma sobie równych :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cześć.

Klawiaturę niestety zwróciłem, bo kurcze jednak skrzypi. O dziwo wszyscy przywykli (nawet moja dziewczyna), tylko mnie to nie dawało spokoju. Aktualnie odkopałem starszą klawiaturę i na niej pracuję. Z zakupem nowej poczekam pewnie na jakieś promocje.\

Dziękuję Wam wszystkim bardzo za pomoc. Naprawdę fajnie, że jesteście.

Życzę wszystkim szczęśliwego nowego roku!

Temat można zamknąć.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...