Skocz do zawartości

Nowe mobo i problem z instalacja W10 > klisze> plz help


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kafejaxx44,

Recommended Posts

rzeczywiscie dysk systemowy jest wpiety w sata 5 bo to jest jakas tam szybsza wersja, reszta dyskow w 1 i 2.

 

Czy to moze cos byc ze nie mam cd romu? 

 

Wlozylem do wszystkich usb i wyciagnalem saty ze wszytkich dyskow. Wtedy tez chcial jakies sterowniki. 

 

Chce zainstalowac nowy system bo na tym nie dzialaja mi usb. Jak wloze pendriva to wyskakuje mi w windzie komunikat ze urzadzenie nie ma sterow chociaz wszystkie dogralem. 

Chce tez miec swiezy system zeby miec swiezy komp. To wszystko nie powinno sie działc!!!

Edytowane przez pieczur
Link to post
Share on other sites

bylo to przejezyczenie. Biore stery z tej strony. 

 

https://pl.msi.com/Motherboard/support/X99A-SLI-PLUS.html#down-driver&Win10 64 

 

Odlaczylem od plyty wszystko, zostawilem tylko jeden dysk i kable do wlaczenia do obudowy, a tak to wypiąłem wszystko! usb dodatkowe z plyty wyciagnalem, te 2.0 jak i te 3.0, od dzwieku wyciagnalem kable do obudowy. Zpstalo zasilanie, dysk i w usb 2.0 klawiatura i mysz na hubie usb i w 3.0 pendrive z systemem, dwie kosci ramu. No i znowu ten sam prompt. 

 

Wracajac do pytnania Lonialomaxa czemu chce nowy system, bo tez ten nie jest zainstalowany w UEFI. Bardzo chcial bym miec system w moment odpalajacy sie :-) po to zmienilem kompa. 

 

A gdybym postawil na tym drugim dysku linuksa to by to czegos dowiodlo? ze np: plyta glowna jest ok a blad tkwi gdzie inedziej?

Edytowane przez pieczur
Link to post
Share on other sites

Masz trzy kontrolery USB. Na chipsecie intela są porty USB 2.0 i tu powinien być pendrive z instalatorem systemu w pierwszym i klawiatura w drugim. Wypnij hub, a mysz podłącz do pierwszego od góry. Z tyłu USB 3.0 są tylko 2 porty na chipie intela. W biosie ustaw opcję Windows 8/ 8.1 Feature na enabled, to determinuje płytę do instalacji w Uefi.

Link to post
Share on other sites

Przy uruchamianiu PC wciskając klawisz F11 pojawi się boot menu. Dokonuj wyboru uruchomienia pendrive z poszczególnych opcji, może któraś z nich zainicjuje poprawne uruchomienie instalatora. W tym funkcjonującym systemie w menedżerze urządzeń są jakieś wykrzykniki? Tak jak pisałem wyżej masz trzy kontrolery USB: X99 Express Chipset, ASMedia ASM1142 i VIA VL805 i w tym działającym systemie musisz dojść który port jest od którego kontrolera.

Odłącz ten dysk z systemem, aby instalator nie miał dostępnych konfiguracji.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Witaj, przyjacielu próbowałeś zmienić w biosie sata na ide i odpalić instalacje windy? może masz od kogoś do pożyczenia napęd na usb?, Może coś z kablem sata? Trzeba posprawdzać :)

 

 

 

Przyjacielu jak masz okno z tym brakiem  sterownika, wyciągnij na tym okienku pena i wsadź w inny port USB i kliknij zainstaluj ponownie, zobacz czy działa.:D

Edytowane przez EvenQ
Link to post
Share on other sites

nie na IDE jeszcze nie probowalem dac. Jak rozumiem pendrive musi byc zrobiony MBR dla Bios. Robi sie zaraz zobacze.   

 

Nie mam od kogo pozyczyc ale jak bedzie trzeba to pojde i kupie co trzeba. Naped na sate moze byc? Bo w sumie taki by mi sie przydal najbardziej.

Link to post
Share on other sites

Uważam, że powinieneś przede wszystkim dojść do ładu z niedziałającymi portami USB w tym istniejącym systemie. Jeżeli tu nie osiągnie się rozwiązania i nie stwierdzi co jest przyczyną to rozwiązanie jej przy instalacji systemu jest wręcz niemożliwe.

 

ja zaczynam podejrzewac niesprawna plyte glowna.
I to powinno się stwierdzić w działającym systemie.
Link to post
Share on other sites

nie na IDE jeszcze nie probowalem dac. Jak rozumiem pendrive musi byc zrobiony MBR dla Bios. Robi sie zaraz zobacze.   

 

Nie mam od kogo pozyczyc ale jak bedzie trzeba to pojde i kupie co trzeba. Naped na sate moze byc? Bo w sumie taki by mi sie przydal najbardziej.

I jak, próbowałeś z tym pendrivem ?? 

Link to post
Share on other sites

Chcesz zainstalować system z USB. To, że system z USB nie widzi dysków jest spowodowane tym, że port na płycie jest 3.0. Jeśli masz porty 2.0 skorzystaj z nich a instalator odnajdzie dyski. Instalacja Windows z płyty też powinna rozwiązać problem. 

Link to post
Share on other sites

Patent z filmu na YT nie zadziałał. Sciagnalem ten program, tylko ze dalem mu instalke z w10 a nie z w7. No ale final dokladnie ten sam. 

 

Wychodze teraz do pracy, wrocie kolo 20 i zobie zdjecia z Biosu. Moze tam znajdziecie jakiegos byka. 

 

Nie mam CD-Romu, juz zamowilem ale pewnie bedzie dopiero jutro pojutrze. 

 

Pozdr. 

Link to post
Share on other sites

A masz jeszcze ten stary system na dysku? Jak miałeś windę 10 to możesz zresetować go, tak jakby zainstalować na nowo w ustawieniach albo zainstaluj przed Daemon Tools z Windowsa i powinno banglać :P

Edytowane przez EvenQ
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...