Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Jakiś czas temu poszukiwałem telewizora dla siebie. Padło na Philipsa(ambilight). Przeglądając aukcje na allegro natknąłem sie na ofertę sklepu OleOle. Wystawione było chyba sześć sztuk modelu 49pus7181 w cenie 2799zl. Myślę Sobie ciekawa promocja, choć i tak jakość matrycy jest poniżej krytyki, ale ten ambilight zawrócił mi w glowie. Cztery osoby kupiły, więc jedną sztukę zamówiłem. Po jakimś czasie dostaje powiadomienie, ze moje zamówienie jest zrealizowane a towar zostanie dostarczony następnego dnia między 9-21. Prosimy przygotować odliczoną kwotę. Ok, przeczekalem caly dzień i dostawa nie pojawila sie. Następny dzień tez cisza. Postanowiłem napisać do firmy z prośbą o wyjaśnienie sytuacji. Następnego dnia dostałem mail z informacją, że....moje zamówienie zostało anulowane. Nastąpił błąd systemu na allegro i wybrany telewizor mogą mi sprzedać w normalnej kwocie ~3599zl.

Nie bardzo rozumiem co to ma znaczyć. Sklep potwierdza zamówienie. Deklaruje termin dostawy, po czym po paru dniach po mojej interwencji ktoś mailowo do mnie się odezwał i poinformował, że zamówienie zostało anulowane. Miałbym w sumie gdzieś całą tą sytuacje gdyby ktoś od razu telefonicznie mnie o tym poinformował.

Na forum widziałem podobny temat, ze pare osób kupiło gdzieś kartę graficzną w cenie np. 350zl zamiast 700zl. Sklep odmówił sprzedaży, ale też szybko o tym poinformował. Nie chodzi mi o kwotę za jaką "kupiłem", tylko o reakcję sklepu. Deklaruja wysylke i cisza...

Edytowane przez SonAndros
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Oni wystawiając, a Ty klikając kup zawieracie umowę kupna-sprzedaży, nie widze powodu dla którego mieliby potem zmieniać warunki. To, że ktoś z nich przegapił aktualizację aukcji to nie Twoja wina. Zapytaj rzecznika online i napuść go na nich ; - ) W sądzie byś to wygrał ale oczywiście gra nie warta zakładania sprawy.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Założyłem spór i nic nie pomogło. Napisałem do Allegro, a Ci, że powiadomią sklep aby się ze mną skontaktował. Nie wiem po co?. Rozmawiałem z oleole w grudniu i nie sprzedadzą mi sprzętu  bo tak. Myślałem, że Allegro nałoży na nich jakąś kare czy coś, ale nic takiego nie miało miejsca. Odpuściłem sobie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...