Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa - Asus Xonar Essence STX + jaki konwerter Toslink/Coax ~~> HDMI?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez aingard,

Recommended Posts

Witam Serdecznie!  :)

 

 Posiadam taki sprzęt audio, to jest karta dźwiękowa, słuchawki i zestaw kina domowego. 

Karta dźwiękowa jak w tytule, czyli "Asus Xonar Essence STX" oraz zestaw głośników 5.1 "Logitech Z-5500". Są ze sobą połączone kablem optycznym oczywiście. Wszystko pięknie działa i gra, ale chciałbym w niedalekiej przyszłości zmienić mój zestaw grający na nowszy, lepszy, przy czym zostawić moją kartę, bo jest dalej bardzo dobra i nie potrzeba jej wymieniać jeszcze na nowszą, bo jest to nieopłacalne na tą chwilę, gdyż jej młodszy brat wiele więcej do zaoferowania nie ma. U konkurenta od Creative również to samo. Także stosunek wydajność/ cena mówi jasno bym pozostał przy mojej karcie dalej. Po za tym ta karta w połączeniu z słuchawkami "Sennheiser PC 360 G4me" i z tymi głośnikami na prawdę daje wyśmienity efekt. No, ale wiem i zdaję sobie sprawę, że ta karta może jeszcze więcej wycisnąć, tylko potrzebuje lepszego zestawu grającego tj. kino domowe, bo słuchawki są bardzo dobre i tu raczej więcej nic już się nie da wycisnąć na tą chwilę. Sprzęt cały ma już 5 lat i technicznie sprawdza się idealnie. Jako, że mój apetyt urósł głównie na DOLBY TRUE HD oraz DTS HD MA, to muszę wymienić niestety sprzęt grający, bo tych wysokiej jakości formatów nie obsługuje, tylko standardowe DD oraz DTS. Również plastik mnie dobija w tym zestawie...  :( Także uważam, że zestaw Logitech'a jest dobry, taki ze średniej półki. No, ale te dwie rzeczy jak, nowe formaty oraz wykonanie sprawia, że chce kupić nowy sprzęt audio. Moja karta niestety nie ma wyjścia HDMI, tak więc jak zakupię nowy jakiś zestaw, który puszczę po optyku/ coax do karty muzycznej, to nie uzyskam nowych formatów, tylko mi zdekoduje do tych starych, a nie po to między innymi chcę zmienić sprzęt  :P Kabel HDMI transmituje wysoką jakość i teraz rodzi się pytanie... czy konwerter typu Toslink/Coax ~~> HDMI podoła? Nie straci na tym jakość odbioru? Dźwięku? Czy formaty owe będą odtworzone prawidłowo? Czy strumień dźwięku będzie bez opóźnień żadnych? Czysty? Wytonowany itp.?
Np. taki konwerter jest wystarczający jak poniżej podałem w linku? Czy polecacie inny? Są tańsze i droższe znacznie niż ten, ale wydaję mi się, że więcej pieniędzy wydawać na to, to sensu nie ma... Szkoda jak tak wydam sporo pieniędzy na kino domowe, by potem się okazało, że żaden adapter nie da Ci wymarzonego efektu co bezpośrednie podłączenie... wtedy koszta znacznie wzrosną, bo będzie mi potrzebny DAC/AMP, a muzyczną będę musiał sprzedać...  :(
 

https://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=921&g=488938&n=4World-Konwerter-DVI-Optical-Audio-Coaxial-Audio-na-HDMI&w=

 

P.S Jeśli coś pomyliłem w teorii, to przepraszam z góry!

Pozdrawiam, 
Mateusz

Edytowane przez Grecki18
Link to post
Share on other sites

Karta ma HDMI po HDMI puścili dźwięk cyfrowo bo jak wiadomo HDMI nie puszcza tylko obrazu więc odpowiednie sterowniki i po HDMI puszczasz dźwięk do czegokolwiek co jest w stanie go odebrać tv monitor z głośnikami kino jakieś ustrojstwo do przechwytywania i nagrywania itd. Itp.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hej, polecam lekturę (całej strony, nie ma tam większych głupot napisanych w FAQ):

 

http://audio.com.pl/vademecum/faq/kino-domowe-amplitunery-procesory-wzmacniacze/18439-co-to-jest-i-do-czego-sluzy-hdmi

 

Musisz zrozumieć, że wysyłając kablem HDMI musisz mieć odbiornik który zdekoduje taki sygnał, np. właśnie amplituner kina domowego.

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No dobrze, czyli wychodzi na to, że nie potrzebuję kupować żadnego konwertera i wydawać dodatkowe pieniądze, skoro mogę zestaw 5.1 z AMP podłączyć do karty graficznej albo monitora przez HDMI i wszystko będzie git?  :P Czyli co, z AMP przez kartę graficzną czy monitor sygnał dźwiękowy "przejdzie" i następnie "pójdzie" do dźwiękowej i tam zostanie przetworzony?  :D Bo tak na chłopski rozum myślałem, że muszę to podłączyć bezpośrednio do karty dźwiękowej, która to ona jest w moim przypadku takim przetwornikiem (DAC) w PC... tak jak w zestawach audio np. AMP ~~> DAC się podłącza bezpośrednio, jeśli mamy je w zestawie oddzielnie. A tu teraz okazuje się, że do czegokolwiek co ma wejście HDMI plus sterowniki w PC...  :P
 To tak jakby np. mogło być, że zamiast monitor do GPU, co przetwarza i tworzy nam obraz, to byśmy podłączyli do dźwiękowej, która jest w ogóle od czego innego... dlatego taki zaskoczony jestem  :P

Edytowane przez Grecki18
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Wyjaśniam...

Ścieżka twojego audio będzie taka: Karta graficzna ->Amplituner kina domowego -> Zestaw głośników kina domowego
Ścieżka twojego sygnału graficznego -> Karta graficzna -> AMP -> TV

 

(AMP będzie dekodować wszelkie Dolby, etc jeśli tylko będzie miał taką funkcję)

Wszystko to odbędzie się za pomocą połączenia: Karta graficzna -> HDMI IN-> AMP -> HDMI OUT ->TV

Coś jeszcze niejasne? :)

Edytowane przez aingard
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wszystko już jasne Panowie, dzięki wielkie! Teraz to ma sens i wyjaśnienie!  :) W przyszłości jak będę podłączał zestaw, to już będę wiedział co i jak!  :) W razie co... jeśli pamięć kiedykolwiek, by zabłądziła (oby nie!  :P), to wszystko tutaj mam podane "na tacy", także od razu se przypomnę jak przeczytam raz jeszcze cały wątek...  :P

 

Także dziękuje za pomoc!

Temat uważam za zamknięty, ale jak będzie coś "nowego", to odświeżę temat:)

 

Pozdrawiam,

Mateusz

Edytowane przez Grecki18
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...