Skocz do zawartości

AntyMalware i AntyWirus - najlepsze kombo


Recommended Posts

Od niedawna, po latach pracy na MacOSX i Linuxie, zacząłem używać produktu MS tym razem W10. I muszę powiedzieć, że jest całkiem dobrze.. szczególnie, że jest wreszcie usługa Virtual Desktop która w tamtych systemach jest od lat. Szkoda, że nie skopiowali jeszcze Hot Cornerów ale coż - pewnie trzeba będzie poczekać na to i korzystać z zewnętrznej apki. I tak: na Maku praktycznie zapomniałem co to są wirusy i inny syf. Po 3 tyg pracy na W10 nagle utylizacja CPU praktycznie na bezczynnym systemie zaczęła wskazywać do 80% a proces odpowiedzialny to svchost. Najpierw killowałem z ręki ten proces, myśląc, że może indeksuje się coś itp, ale potem przypomniałem sobie, że pracuje na Windowsie http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif Malewarebytes znalazł Bitcoin Miner Trojan. Cały czas miałem aktywowany i uruchomionego Windows Defendera ale jak widać nie sprawdził się tutaj.
W związku z tym mam pytanie do bardziej doświadczonych userów MS Windows - jaki polecacie zestaw (chyba, że jedna aplikacja ogarnie wszystko to ok) na wirusy i Maleware ? Ogólnie chodzi mi o ochronę systemu.
Windows Defender jak widać nie dał rady, ale może jest OK jeśli posiada się jeszcze coś dedykowanego do Maleware.
Mam wersje trial MalewareBytes ale może jest coś innego darmowego i dobrego. Ewentualnie mogę wydać te parę złotych na licencje, ważne, żeby był ten soft dobry.
A druga sprawa, to żeby był jak "najlżejszy" - nic mnie tak nie wk*** jak kobyła, zamulająca system i niezoptymalizowana zupełnie... jak kiedyś Norton Antiwirus itp http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...