Skocz do zawartości

Recommended Posts

Złączki znalazłem ek po okazyjnej cenie, tylko teraz zostaje temat pompki, widzę że ta phobya nie jest najlepszym pomysłem, myślę teraz nad tą

Laing DDC 12V DDC 3.25 18W
Tylko nie wiem gdzie znajdę top do niej, moglibyście mi doradzić w sprawie topu ?
 
 
Edit// Czy ten rezerwuar będzię z tą pompką kompatybilny (a raczej z topem do niej) ?
 
Edytowane przez wojtix20
Link to post
Share on other sites

Czy ten top będzie dobry do tej pompki jak i na sam początek zabawy z lc ?

 

http://www.angela.pl/p5403,xspc-acrylic-top-for-laing-ddc.html

XSPC Acrylic Top for LAING DDC

 

Edit// Strasznie mi się podoba :3

 

Edit2// czy muszę dokupić coś jeszcze oprócz topu ?

 

Edit3// Zakładam że nie podłącze jej do płyty głównej, muszę dokupić kontroler wentylatorów czy jakaś przejściówka wystarczy ?

Edytowane przez wojtix20
Link to post
Share on other sites

Będzie pasował bez problemu a sama wymiana jest dziecinnie prosta , jedyne na co musisz uważać przy to siła z jaką będziesz dokręcał złączki ,zbyt mocne dokręcenie może spowodować pęknięcie ( innymi słowy , nie mocno , nie słabo ).

Nie wiem jak ta ale większość ma zasilanie z molexa i ewentualnie drugi przewód pod złącze wentyla do PWM albo zczytywania obrotów . Nigdy nie próbuj zasilić pompy z płyty głownej !

Edytowane przez Arekko
Link to post
Share on other sites

Każda pompa ma to w instrukcji napisane. Dobre wyjście to pompy pwm. Podłączasz zasilanie (molex) do zasilacza, a sterowanie (4 pin jak od wentylatora z chlodzenia) do płyty i speed fanem regulujesz. Pompy nie podłączaj do płyty bo w najlepszym wypadku to Ci tylko gniazdo wentylatora siądzie, w najgorszym dużo gorzej.

Edytowane przez prznar1
Link to post
Share on other sites

Dokładnie ten sklep, jakoś dam radę poczekać :P

a ja mam takie pytanie ,co z tym zestawem co miałeś chłodnicę wkładać, do starej zamrażarki ?

jakieś dwa lata temu o tym pisałeś, albo to nie Ty :-/ 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...